Porodnice - sanitka

6
12.8.05 19:03

Porodnice- sanitka

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s odvozem do porodnice sanitkou. Nemáme auto a jediná možnost, jak se dostat do porodnice, bude přivolat si sanitku. Jen se bojím, aby na nás divně nekoukali. Aspoň jsem slyšela vypravovat kamarádku, která právě jela a oni jí celou cestu naznačovali, že jsou snad důležitější případy, že si měla vzít taxíka… Já osobně si myslím, že je to jejich práce. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2316
12.8.05 19:13

Ahojki, tím si hlavu nelam, oni jsou tu od toho, ať se dívaj jak chtěj. Já si sanitku volala, protože přítel byl zrovna mimo a já měla pocit, že to na mě jde :) Pak se to ukázalo jako planej poplach, takže vše bylo zbytečné, nicméně jsem se svezla, saniťáci byli naopak velice příjemní, hned se mi sápali po tašce a chtěli mě podpírat, bylo to fajn. Akorát když sem si ji volala, tak dispečer prohlásil Aha, tak u Vás to až tak nespěchá, přijedou do půl hodiny, teď jsou na zásahu. Ale necítila jsem z toho žádný zlo a vůbec jsem neměla pocit, že bych snad obtěžovala. Jedná se o Brno.
Takže pěkně v klidu :) Přeju Ti príma porod a krásnýho a zdravýho mimíska. Anik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19603
12.8.05 20:39

Ahoj,
ja jela taky do porodnice sanitkou, dali mi cislo v predporodnim kursu. Manzel je v zahranici a i kdyz u toho chtel byt, nevyslo to, protoze mne zacala predcasne odtekat plodova voda(teda spis kapat, nevedela jsem jiste, jestli to plodovka je nebo ne) A mama neridi a stejne byla v praci, ostatni bydli moc daleko. Taky jsem se bala, ze budou divne koukat, zvlast kdyz se nesvijim v kontrakcich. Cislo bylo na prevozni sanitky a uz nevozili, takze si me predavali jak horky brambor, v zaveru jsem se dovolala na vrtulnik :lol: , kde se me pani zzelelo a rekla, ze to zaridi. Do peti minut tam byla houkajici sanitka a sanitaci se chystali pomalu rodit v sanitce. Ale byli uplne v pohode, dobre jsme si popovidali v odpoledni zacpe.
Ty zmatky pry byly kvuli nejake reorganizaci a jeste se nedohodli, kdo vozi porody.

Jinak vse OK, nikdo se nedivil. Zkus se na cislo zeptat v porodnici, kde se chystas rodit, volat zachranku je asi zbytecne, pokud to nebude vypadat nejak dramaticky.

Tak drzim palce.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
13.8.05 21:41

Ahoj,
vlastní zkušenost nemám, ale v případě nouze bych taky volala sanitku..................
Hodně kamarádek tak rodit jelo a ani jedna zatím neříkala, že by se nějak saniťáci tvářili (jsme taky z Brna)

Hodně štěstí a pevný nervy :)

Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.8.05 11:25

I já jsem měla z poradny číslo na sanitku, kdyby něco. A na schůzce, kterou pořádali, říkali, že pokud bude vše v pořádku, tak mě odvezou, i když nerodím ve spádu (jsem od Berouna a rodila jsem v Motole). Jen kdyby byly komplikace, tak mě hodí do nejbližší. Bez placení.
Některé sanitky nechtějí brát tatínky. A švagrová bydlí v Berouně a rodila v Berouně a taky jí odvezli. Poptej se v porodnici.
Gabča a Barča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
27.8.05 09:40

Ahoj Lennko,

já jsem sice rodila skoro před 6-ti lety, ale slyšela jsem, že už snad sanitky neposílají:-(, ale nevím to jistě. Pro mě tenkrát přijela a sanitáři byli moc milý:-).
Chtělo by si to asi zjistit. Každopádně Ti přeji hodně štěstíčka a zdravé miminko!!!

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
23.9.05 00:27

Já taky pravděpodobně pojedu sanitkou - auto momentálně nemáme, ale hlavně těžko zařídím, aby manžel byl 24 hodin se mnou. Taxikem jet nechci - připadalo by to v úvahu jen tehdy, pokud bych měla jen pravidelné kontrakce (žádná prasklá voda či jiný důvod k rychlému odjezdu do porodnice) - jednak bych měla pocit, že taxikář mi moc nepomůže, kdyby nastaly nějaké komplikace, jednak prý taxikáři obecně moc rádi do porodnice nejezdí (ani se jim nedivím).
Jsem sice dohodnutá s tátou, že mě kdyžtak odveze on, ale pokud si mimino vzpomene v pracovní době nebo to bude spěchat, tak stejně budu volat sanitku.
Jinak standardní sanitka (ta „zadarmo“) opravdu tatínky či jiný doprovod nevozí (nebo aspoň vozit nemá). Existují ale i „soukromé“ sanitky, které sice nevozí do porodnice úplně zadarmo, ale berou i tatínky :wink: Nevím, kde všude působí, ale v Praze jezdí.
Každopádně bych si hlavu z jízdy „standardní“ sanitkou opravdu nedělala - od toho tu jsou a jsou za to placeni. Dokonce nám v porodnici doporučovali, že i když pojedem vlastním dopravním prostředkem, tak ať i tak voláme dispečink (příp. 155), ať nejedem zbytečně do porodnice, která je právě plná - z čehož mi vyplývá, že odjet sanitkou do porodnice se nebere jako něco neobvyklého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
862
23.9.05 07:28

Ahoj Lennko!!!
Nevím tedy odkud jsi, ale s ohledem na přeplněnost, STOP stavy a malování pražských porodnic (Motol, Krč, Podolí, Apolinář) Ti doporučuju zavolat si sanitku. Oni budou vědět, kam Tě mají odvézt a nemusíš pak cestovat po celé Praze s taxíkem, kterého bys musela platit. Ale i kdybys nebyla z Prahy, tak si tu sanitku taky klidně zavolej. Určitě na Tebe nebude nikdo divně koukat, neboj.
Katka a Jeníček (necelých 6 dní)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18230
23.9.05 09:52

Ja si jeste pamatuju, ze v tehotenskem prukazu jsem mela primo cislo na nejakou sanitku, ktera by mne v nejakem akutnim pripade odvezla behem tehotenstvi do nemocnice a pak samozrejme k porodu. A v predporodnim kurzu u Apolinare nam sestricka rikala at si sanitku k porodu zavolame. Jednak jsou na to zarizeni a jednak v pripade ucpane Prahy si moc taxikem nepomuzete.
A jeste jeden dodatek k taxiku - kolegyni cestou do porodnice praskla v taxiku voda. Krom toho, ze ji taxikar vynadal, proc si nazavolala sanitku tak jeste musela platit navic petistovku za vycisteni…
Takze ja bych klidne volala sanitku, navic platite si zdravotni pojisteni, tak proc byste mely mit nejake vycitky svedomi, kdyz nemate jinou moznost jak se dopravit do porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18230
23.9.05 10:15

Jeste dodam, ze v byvalem bydlisti jsme meli sousedku babu hypochondrickou, ktera si pri kazdem zakolisani tlaku volala sanitku. Pak uz o ni vedeli a posilali k ni jen auto s doktorem. Pak jsem dlouho doktorske auto nevidela a pry ji pohrozili zaplacenim kazdeho zbytecneho vyjezdu. Dala pokoj a koupila si tlakomer a chodila pak pouze za obvodackou :)
Takze s porovnani s porodem - opravdu nemejte zadne vycitky…je lepsi kdyz se v sanitkach vozi maminky k porodu nez predavkovani narkomane (cekala jsem na vysetreni v nem. na Frantisku a behem hodiny tam privezli sanitky tri predavkovane kousky)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
23.9.05 22:46

Ahoj holky, moc děkuji za příspěvky. Nakonec jsme jeli autem, a jsem šťastná, že je to za mnou 8) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
26.9.05 23:08

Lennko, blahopřeju! :D
Já jsem do porodnice sice dojela tramvají :lol: , ale moje kamarádka před osmi lety tak dlouho čekala na sanitku, až babička stříhala pupečník. Ne že by se sanitka tak loudala, bylo to asi podle následujícího scénáře:
„Kolikáté je to dítě, první? Kontrakce po pěti minutách? Tak to vám tam někoho pošleme tak do půl hodiny.“ …
A za nějakých pětatřicet minut už nakládali maminku a synáčka zvlášť. :lol:
Ale chápu, že to je extrémní (a záviděníhodný :roll: ) případ!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
27.9.05 08:52

Bebatko,

před pár lety jse pracovala na záchrance a vozili jsme rodičky dost často,je fakt,že byl doktor občas protivnej,to když jsme museli jet v noci,ale mě to nevadilo,byla to příjemná změna,vézt rodičku.Sice měla bolesti,ale takové pozitivní,určitě chápeš,jak to myslím.
Já si vždycky představala,jaké to bude,až se takhle jednou budu v kontrakcích taky kroutit :D
No a před dvěma měsíci jsem jela z porodnice s holčičkou domů a dost mě překvapilo,že mi nabízeli sanitu i na odvoz domů.Tak se ničeho neboj a klidně si zavolej.

Pa Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
31.1.06 18:05

Můj odjezd do porodnice

Já rodila v noci, zavolali jsme si sanitku, na dispečinku jsme si ověřili, zda-li vezmou i manžela. Prý samozřejmě. Když sanitka přijela, tak manžela dovnitř nechtěli vzít. Když jsme jim řekli o potvrzení z dispečinku, tak řekli, ať jede. Jsme z Prahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
31.1.06 18:34

Ahojky,
já měla taky odvoz nejistý, manžel dělá 60 km od bydliště a často má noční. Sdělila jsem to svojí gynekoložce, a ta mi napsala na papírek nějaké telefonní číslo, že tam mám prý kdyžtak zavolat, a oni mi pošlou „erzetu“, neboli RZ neboli rychlou záchrannou službu, a ta že mě prý určitě odveze. Taky mi řekla, že v případě problémů mám volat přímo k ní domů, že to nějak zařídí nebo co…
Nakonec mě vezl manžel, ale mezitím se nabídly dvě kamarádky, že mám kdykoli zavolat.
Neboj, nakonec se tam stopro dostaneš a doma tě (snad!!!) rodit nenechají!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama