Hojení jizvy po nástřihu

40
20.8.05 12:23

Hojení jizvy po nástřihu

Ahoj, dneska jsem přesně 2 týdny po porodu. Bohužel mě museli nastřihávat, ale jizva se mi pěkně hojí. Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho to ještě bude trvat, než tam „dole“ budu úplně v normálu. Zda celých těch 6 týdnů nebo dřive. Stále tam mám růžovou jizvičku zvenku a na pohmat to je tvrdší místo a zevnitř lze nahmatat šití. Kdy se tak zahojí to vnitřní šití? Dívala jsem se, že mi hned u poševního vchodu kouká provázek, tak mě zajímá, kdy se to vstřebá a taky by mě zajímalo z vašich zkušeností, kdy jste se po porodu porvné zase milovaly a zda to bylo stejné jako předtím.

Díky za odpovědi!

Teruš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2518
20.8.05 13:57

Milá Teruš,

mě také nastřihávali, a stehy jsem musela jít týden po porodu vyndat. Jiným maminám vypadly po týdnu samy. Nevím, jaké máš stehy, zda samo vypadávající či jiné.
Každopádně dodnes tu jizvu cítím, vždy v době MS. Pamatuji si, že jsem nemohla kvůli šití ani pořádně sedět, ještě 4 týdny po porodu jsem si na židli dávala nafukovací kruh:-).
Přeji Ti, aby se Ti jizva co nejdřív zahojila!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1016
20.8.05 19:11

Ahoj Teruš,
vnější stehy mi vytahla PA týden po porodu a od toho dne se to lepšilo přímo zázračně. :D Vnitřní stehy mám vstřebávací a bohužel i teď (skoro 7 týdnů po porodu) je pořád cítím :( Takže teď čekám, co mi řekne můj doktor při prohlídce.
Petta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
20.8.05 19:16

Ahoj, me se siti hojilo cca 3t (to uz sem to misto mela strizene podruhe na tom samem miste+sem v miste siti mela modrinu), ale stehy mi vypadly cca 4t po porodu (mela sem samovstr.). No a milovanicko sme rozjeli hned po sestinedeli, a je lepsi. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.8.05 19:24

Je tu prosím někdo, komu se nástřih hojí tři měsíce a déle ?
Je to normální, že jěště nejsem " manžeslky provozuschopná ?

• Nahlásit
  • Citovat
603
20.8.05 20:37

Nástřih

Ahoj,
já mám po porodu 4. měsíce (při porodu použili kleště takže stehy jsem měla i na zádech). Můžu vřele doporučit tantum rosa na oplach mi to strašně pomohlo jinak gel s dubové kůry. Já jsem po týdnu jela stehy vytahovat i když jsem měla samovstřebavací dostala jsem zánět a stehy tam vadili a ulevilo se mi. Hlavu vzhůru brzo ti bude líp. Po 6 týdnech jsem byla fit a manželsky použitelná. :oops: Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
21.8.05 10:22

Ahoj,
nějaký anonym se ptal, jestli se nástřih někomu hojil déle než 3m. Tak mě se sice do konce 6ti nedělí jizva zhojila(1.porod), ale zůstala mi v ní velká zatvrdlina , prý v hlubší vrstě, a ta mi činila problémy jeětě tak 9měsíců. Fuj! Dr. mě strašila, že se do toho bude muset znovu řezat, ale časem se ta zatvrdlina vstřebala. Ale to, že to nebyl moc povedenýá nástřih jsem věděla už v porodnici, takže pokud jizva moc nebolí a hojí se jak má, většinou je to prý za těch 6t vpohodě.
Iriss+2svišti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
21.8.05 15:19

Ahoj holky,

já jsem si se šitím taky užila.Stehy vypadávaly postupně do měsíce,ale jizva se mi nehojila dobře.Stale jsem pořádně nemohla sedět a začalo mi to i trochu štípat/3m po porodu/.Jela jsem k dr a ten mi řekl,že tam asi nějaký steh zlobí a poradil,abych si dávala obklady z řepíku a mazala gelem z dubové kůry.Pak mi ještě kamarádka,která měla taky takovou zkušenost, poradila,jizvu několikrát denně mazat krémem Bephanten/doufím,že jsem to nezkomolila/ a rychle se to zlepšilo.Pak už jsem zas byla ve „formě“.
Ahoj Naďa a Niki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.8.05 15:31

Zalezi aj na tom ako ta zasili. Mne mama hovorila, ze ju po prvom porode zle zasili a nebolo to ok az do druheho porodu. Dovtedy, ze to stale citila. Nuz aj to sa stava.

• Nahlásit
  • Citovat
475
21.8.05 21:37

Ahojky. Já jsem se u porodu k nástřihu ještě potrhala. Měla jsem vypadávací stehy. Většina vypadla do 14 dnů. Dva tam zbyly a děsně tahaly, takže jsem umluvila gynekologa, aby mi je vyndal (říkal, že byly dost zauzlované). Pak už to bylo úplně v pořádku. Tři týdny po porodu jsem si troufla i na sex. Ale velmi opatrně. Lepší to ale bylo až když jsem koupila lubrikant.
Teď jizvu nahmatám, ale žádné potíže mi nedělá.
Pěkné zhojeníčko :lol:
Kuřátko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
21.8.05 23:04

ahoj Terus,
ja mam nastrih az ke konecniku. 5 tydnu po porodu jsem jeste nemohla ani sedet a v podstate ani chodit. Sex jsme s manzelem po prvnim porodu praktikovali az po 8 tydnech (a jeste k tomu bez lubrikantu ani ranu). Po druhem diteti byl nastrih proveden stejne (ve stejne mire), ale kupodivu jiz po odchodu z porodnice jsem byla docela v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.8.05 11:37

Holky ja vas obdivuju, ze dobu od porodu k prvnimu tulenicku pocitate na tydny. Se mnou mel manzel trpelivost skoro rok :D Ale on byl ten problem asi spis v my hlave, nez tam dole. Unava, zdravotni problemy, mimi rvalo, ja rvala, no predstava jakykoliv akce „navic“ nad to co jsem cely dny delat proste musela … No nic, to jsou jen takovy moje breky. Uz je to dlouho za mnou, nastesti.
Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
12
11.12.05 19:58

jizva se mi hojila asi 6 tydnu, ale milovali jsme se s manzelem si az za tri mesice, protoze driv me to docela bolelo. A taky jen s lubrikantem, teprve za ctyri mesice jsem opet zacala fungovat jako pred porodem, vcetne chuti na milovani. A taky to mimco je vic v pohode, pokud se mate milovat a poslouchat knourani v postylce, tak to stejne stoji za houby. :(
Nejlepsi by to bylo bez nastrihu, ale vysvetlujte to porodnikum!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
11.12.05 20:25

Ahoj, mě se jizva hojila asi 4 týdny a pak hned potom (včera) jsem si troufla opatrně na sex. Bylo to fajn, i když to trošičku pobolívalo, ale jinak v pohodě. Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
13.11.13 10:29

Obnovuji diskuzi

Taky patřím mezi ty co byly při porodu nastřižené a šité :mavam:
Jsem týden po porodu, a je to den ode dne lepší, ale pořád si nemůžu normálně sednout, trochu to bolí.
Lékaři mi řekli, že si to mám omývat jen vodou a ničím nemazat.
Ale dostala jsem tip, že si to mám omývat dětským neparfémovaným sprchovým mýdlem, že to působí antibakteriálně a rychle se to hojí.
Dále, mám takový pocit, že bych si to chtěla něčím mazat, občas mě to pne, štípe, prostě mám pocit, že když si to namažu. Bude to úleva, ale mám strach když doktoři řekli že nemám mazat :roll:
Co myslíte holky, mám si koupit ten Hemagel třeba? :think:
Je to vhodné takhle brzy už po týdnu? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama