masáž hráze

158
19.1.06 11:31

masáž hráze

milé zkušené maminky, prosím tímto o radu ohledně masáže hráze. Co myslíte - masírovat nebo ne? Byla jsem přesvědčená, že ano, ale PA na kursu nám říkala: „ani náhodou!“. Hráz prý není sval, který by se časem vrátil do původního stavu, tudíž je prý lepší si porod odbolet než pak mít doživotně uvolněnou hráz (prý bychom tedy s ohledem na TATÍNKY masírovat neměly :oops: ) Jaké máte zkušenosti? Masírovat či ne? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5525
19.1.06 12:01

ahoj, myslim, ze ta PA ma nejake divne nazory… masirujes sice kuzi, ale to co by tatinkum melo vadit je uvolneni panevnich svalu a ty se daji cvicit…
moje svagrova si masirovala hraz a ani u prvniho ditete ji nestrihali ani se nenatrhla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
19.1.06 12:08

Přesně tak, na našem kurzu nám porodní asistentka masáž velice doporučovala. A já jako uvědoměla prvorodička spolu zapojila do masírování hráze manžela a nesmírně ho to bavilo. Ne, že by ho to vzrušovalo, ale cejtil se aspoň trošku důležitej, když všechno ostatní odnosím já.
No a při porodu mě samozřejmě nestříhali, ani jsem nebyla potrhaná, prostě perfekt. Určitě masíruj, za to šití to stojí.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
19.1.06 12:25

to je nějaká blbost, obzvlášť od PA:( všeobecně se masáž doporučuje od 35.týdne, mě ji denně dělal manžel a po pár dnech jsme sami cítili už výsledky. Ale musí se dělat správně, žádné „šmrdlání“, fakt tu musí i mírně boplet, aby to mělo efekt. Mě teda stříhali, ale jsem přesvědčená, že kdybych nemasírovala, nástřih by byl mnohem větší.
A co se týče sexu po porodu, tak uvolněnost způsobují ochablé svaly pánevního dna a ne hráz.
A myslím, že se najde dost holek, které masáž blahořečí, a nebyly vůbec nastřiženy. Nehledě na to, že čím větší je nástřih, tím samozřejmě i jizva po něm a ta je sakra cítit při sexu po pordu, aspoň prvních pár týdnů.
Takže já jsem určitě pro masáž, mám dobrou zkušenost s olejíčkem od Weledy:)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
19.1.06 12:35

Já se taky přidávám k zastánkyním masáže hráze. Masírovali jsme od 35. týdne olejíčkem EONE a i když mě při porodu nastřihli, tak jsem měla jen 4 stehy. Nejdůležitější ale bylo, že se jizva velice brzy zahojila a už po týdnu jsem ji vůbec necítila a neměla jsem vůbec žádné problémy.
Takže rozhodně masíruj a nezapomeň zapojit nastávajícího tatínka.
Ahoj
Hanka a Hanička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
19.1.06 12:42

Ahoj,
naše PA doporučovala rozhodně masírovat, ve všech knihách které jsem coby těhu přelouskala (a že jich bylo) taky píšou, že je to dobré. Já jsem masírovala asi od 34. týdne, olejíček Eoné, nebyla jsem tedy extra poctivka, i když jsem se snažila. Skončila jsem s nástřihem, jestli by to bez masáže hráze bylo horší, těžko říct. Každopádně si myslím, že masáží nic nezkazíš. Rozhodně si neuškodíš.
maya

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
19.1.06 12:47

Rozhodně se připojuji pro masáž hráze.Já jsem to nějak neřešila a nastříhávali mně dvakrát.To si nechci už nikdy zopakovat,protože jizva bolela hodně dlouho(2měsíce po porodu)a i teď ji často cítím.Takže u druhého mimi budeme poctivě masírovat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
19.1.06 12:55

Taky jsem všema dvaceti pro masáž, už jsem to tu X-krát psala. Masírovali jsme opravdu poctivě, manžu vždycky bolela ruka (a to není žádný chrastítko!:-). Jak psala Kristain, po pár dnech už vidíš a cítíš výsledky a naprosto nemám pocit, že bych po porodu zůstala nějak povolená nebo vytahaná:-))
Nástřih jsem neměla ani žádné poranění a pět minut po porodu jsem normálně seděla..
Pokud ještě „příště“ bude, opět budem poctiví, nám se to vyplatilo.

Jazzi a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
19.1.06 13:23

A kdy s tím stačí začít? Já mám celkem vážné obavy, neboť neustálými záněty ztrácích elasticitu a doktor s tím není sto nic provést :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
19.1.06 15:11

Ahoj, já taky hlasuju za masírování. Já poctivě masírovala a obešla se bez nástřihu (jen 1 steh).
Josefko , nemáš-li v současnosti žádné problémy - kvasinky, záněty, atd. - tak se doporučuje začít ve 34.-35. týdnu. Návod na masáž najdeš tady na emiminu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
20.1.06 09:03

KatM Amám-li? Tak asi nic, že jo? Ale to já budu mít asi celé těhu, nevěřím, že se toho dá zbavit, doktor už rezignoval. A to ani nechtějte slyšet, co mi včera provedli v lékárně…no, to je ale na jinou diskuzy (tak jsem držela lékárníkům palce ale vidím, že ani tam nejsou jen poctiví a vzdělaní lidé ale čím dál častěji prostí obchodníci a šmelináři).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2107
20.1.06 09:19

Josefko,

bohuzial, pri akychkolvek vaginalnych problemoch (infekcie, mykozy, opar, cokolvek take) sa masirovat NEMA, problemy by sa mohli zhorsit a rozsirit.

Inak, co sa tyka masaze, ja som tiez jej zastancom - do akej miery pomoze este len uvidim :wink: , ale ze nejaky pozitivny efekt to ma o tom som presvedcena, verim tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.06 13:21

masaz

Ahoj Holky, kde tady na emiminu najdu návod na masáž hráze? možná se ptám hloupě, ale už jsem se dočetla, kdy začít, ale nevim jak dlouho má masáž trvat.Dík Karolína

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
27.1.06 13:28

Ahojky, já u prvního masáž neprováděla, měla jsem asi 2 stehy, ale i přesto bych to chtěla zkusit.
Poradíte někdo, jak na to a kde se dá sehnat kosmetika EONÉ?

Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
27.1.06 13:32

Ahoj Shrine,
my masaz hraze delali (teda manzel) a stejne me nastrihavali, ale jen malinko (jeden steh). Ted jsem tehotna podruhe a urcite ji budeme delat zase :! da se to vydrzet a za tu nadeji, ze te nebudou nastrihavat to urcite stoji! :D

Simona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama