Máte partnera na invalidním vozíku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 14:34
Máte partnera na invalidním vozíku?

Nečekaně se můj kamarádský vztah s jedním pánem na inv. vozíku začal měnit v „cosi víc“. Je mi s ním moc hezky, rozumím si s ním snad jako nikdy s nikým, pokaždé se na něj těším a i fyzicky se mi moc líbí. Znám ho jako soběstačného samostatného člověka, řídí auto, je zajištěný, má své zájmy, je schopen cestovat, obdivuju ho za jeho sílu jak se vyrovnal s úrazem a mám k němu celkově respekt, cítím v něm velkou oporu. Byl by to snad nej chlap v životě, „jen“ nechodí. Teď je to takové na hraně, že stačí málo a myslím, že by z nás mohli být partneři. ALE zatím z toho jak se známe „návštěvně“ nemám představu co všechno obnáší život s vozíčkářem. Máte někdo partnera na vozíku? Co vás překvapilo, na jaké největší problémy jste narazili, našli jste v něčem velký problém, něco na co jste nebyli připraveni? Díky za vaše zkušenosti, tipy a poznatky a snad chápete anonymní dotaz.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9790 příspěvků 02.02.18 14:47

Já si myslím že pokuď si rozumíte a máte se rádi tak bych nekoukala zda je na vozíčku nebo není zda toho člověka máš ráda tak ho máš ráda takového jaký je tudíž s vozíčkem a píšeš že je soběstačný tak že si myslím že by neměl být problém. Hodně štěstí ať vám to vyjde :kytka:

janoma
Kecalka 408 příspěvků 02.02.18 14:51

Nemám partnera vozíčkáře, ale invalidu ano. Můj manžel po těžké autonehodě musí požívat francouzské hole.
Nevím úplne, jestli jsem kompetentní psát. Nevím, co mě překvapilo, ale musí se srovnat a tím, že budeš na spoustu věcí sama. Takových těch „fyzických“. Třeba hloupý těžký nákup. Budeš ho rvát sama. Děti, veškeré sportovní aktivity, také sama..Male děti, procházky s kočárkem, povětšinou také sama. Výlety, pokud nebude vhodný terén nebo dálka opět sama.
Obcasne bolesti partnera, psychické nepohodlí partnera( někdy to přijde). Není úplně jednoduché ustát.
Ale na druhou stranu, budeš mít partnera, který tě podrží, kdykoliv. Váží si života. Neutíká před nesmysly. A pokud je i v tomto"stavu" schopen zabezpečit rodinu ( muži ten pocit potřebují)je to fajn.
Za mě. Nikdy jsem ani na vteřinu nelitovala. :srdce:
Jsou horší věci. A navíc, na vs všechno si zvykneš

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 14:54

@Petruna21 Děkuju! Teď mi to vůbec nevadí, jen bych ráda byla aspoň maličko připravená abych při nějakém prvním nečekaném třeba i nepříjemném problému neselhala a nevzdala to. Vím, že by mu to moc ublížilo a to vážně nechci.

Karleon
Kelišová 5242 příspěvků 02.02.18 14:57

Nemůžeš se připravit na všechno. Selžeš. Selžeš mockrát. Stejně jako selhávají zdraví lidé, když se objeví nějaký větší problém. Nějaké věci budete mít koplikovanější, jiné zase snazší. Pokud se skutečně milujete, dala bych tomu šanci.

Příspěvek upraven 02.02.18 v 15:11

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 14:58

@janoma Díky. Jsem sama na vše už hodně let, nákupy, auto, práce kolem domu, sama s dětma na sporty, veškeré zařizování…jsem zvyklá. Skvělý, že vás to nerozdělilo, že zvládáš psychické nepohodlí, to je jasné, že je mnohem horší, než oddřít nákup.

janoma
Kecalka 408 příspěvků 02.02.18 15:01
@Anonymní píše:
@janoma Díky. Jsem sama na vše už hodně let, nákupy, auto, práce kolem domu, sama s dětma na sporty, veškeré zařizování…jsem zvyklá. Skvělý, že vás to nerozdělilo, že zvládáš psychické nepohodlí, to je jasné, že je mnohem horší, než oddřít nákup.

Jasně, jen že ono tě to někdo, trochu doběhne. Hlavě třeba únava, ptze děláš minimálně o třetinu věci více, než je běžné. Ale pokud nejsi „z cukru“ rozhodně se to dá.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 15:26

Řeším naprosto stejné dilema. Odkud jsi zakladatelko? Ráda to proberu s někým, kdo je na tom velice podobně. (chlap na vozíku) Oni snad mají nějaké kouzlo, nebo v nás probouzejí pečovatelské pudy nebo co. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 16:18

@janoma To mě dobíhá kolikrát i teď, je toho na jednoho moc, ale není zbytí, jede se dál. Už jen nebýt v tu chvíli sama doma je pro mě velmi příjemná změna, mít si o tom s kým promluvit…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 16:21
@Anonymní píše: Řeším naprosto stejné dilema. Odkud jsi zakladatelko? Ráda to proberu s někým, kdo je na tom velice podobně. (chlap na vozíku) Oni snad mají nějaké kouzlo, nebo v nás probouzejí pečovatelské pudy nebo co. :)
:) kdyžtak na mail rien1@seznam.cz ;)

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 02.02.18 18:16
@Petruna21 píše:
Já si myslím že pokuď si rozumíte a máte se rádi tak bych nekoukala zda je na vozíčku nebo není zda toho člověka máš ráda tak ho máš ráda takového jaký je tudíž s vozíčkem a píšeš že je soběstačný tak že si myslím že by neměl být problém. Hodně štěstí ať vám to vyjde :kytka:

Představa, že láska přebije vše, je přinejmenším naivní.
Ono 95% času a života není žádná romantika, ale holá próza a starosti. Na to stačí singl ženská se zdravotním omezením. Zlehčovat invaliditu a její vliv na život fakt není na místě. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 19:00

@janoma omlouvam se za anonymitu, nechci identifikovatelne propirat partnera na netu

muj muz neni invalida. pred lety prodelal uraz nohy a nesrostlo mu to uplne spravne, od te doby na ni napada. nepredstavujte si kulhaveho quasimoda, pokud nejste lekar nebo vylozene vysazeni na styl chuze, pro vetsinu lidi to ani neni postrehnutelne. ale ty dysbalance si vybraly svou dan a i kdyz je ten uraz / nasledky neviditelny, potyka se s radou bolesti. krom toho je konstituci velmi utly a “krehky”, rozhodne zadny “chlapak”, jeho vaha zacina cislici pet.

ja nejsem zadna selka ani kulturistka, mam metr sedesat, ale nakup, deti, stehovani gauce, sport atd je tedy z 90% moje parketa - nekde me to se|re ale rozhodne mi to nikdy nevadilo.

muj tata je z mirne jinych duvodu podobny pripad, taky nas a nakupy mama tahala sama. vlastne mi na tom ve finale nejvic vadi, ze nas nedoprovazi na vetsine sportovnich aktivit a tam kde ano “nic nevydrzi”.

neni to samozrejme srovnatelne s vozickem, jen jsem chtela nabidnout tu perspektivu ze ty nevyhody muzou byt podobne i u normalniho cloveka, ktery je povazovan za zdraveho.

za sebe bych v tom nevidela problem - zakldatelko hodne stesti at uz se rozhodnes jakkoli :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 11:23
@Anonymní píše:
@janoma omlouvam se za anonymitu, nechci identifikovatelne propirat partnera na netu

muj muz neni invalida. pred lety prodelal uraz nohy a nesrostlo mu to uplne spravne, od te doby na ni napada. nepredstavujte si kulhaveho quasimoda, pokud nejste lekar nebo vylozene vysazeni na styl chuze, pro vetsinu lidi to ani neni postrehnutelne. ale ty dysbalance si vybraly svou dan a i kdyz je ten uraz / nasledky neviditelny, potyka se s radou bolesti. krom toho je konstituci velmi utly a “krehky”, rozhodne zadny “chlapak”, jeho vaha zacina cislici pet.

ja nejsem zadna selka ani kulturistka, mam metr sedesat, ale nakup, deti, stehovani gauce, sport atd je tedy z 90% moje parketa - nekde me to se|re ale rozhodne mi to nikdy nevadilo.

muj tata je z mirne jinych duvodu podobny pripad, taky nas a nakupy mama tahala sama. vlastne mi na tom ve finale nejvic vadi, ze nas nedoprovazi na vetsine sportovnich aktivit a tam kde ano “nic nevydrzi”.

neni to samozrejme srovnatelne s vozickem, jen jsem chtela nabidnout tu perspektivu ze ty nevyhody muzou byt podobne i u normalniho cloveka, ktery je povazovan za zdraveho.

za sebe bych v tom nevidela problem - zakldatelko hodne stesti at uz se rozhodnes jakkoli :kytka:
Díky moc. Uvidíme jak se to vyvine. Že by se mnou a s dětma nechodil sportovat, výlety apod, tomu jsem dřív přikládala velkou váhu u partnerů. Dnes už to mmám srovnané jinak. Na tyhle aktivity můžu buď sama nebo s kamarádama, ale vracet se domů k někomu na koho se těším, to nikým nenahradím. Samozřejmě mít obojí, doprovod na akce i doma oporu by bylo ideální, ale ideální to není ani s chodícíma chlapama sportovcema :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 12:42
@janoma píše:
Nemám partnera vozíčkáře, ale invalidu ano. Můj manžel po těžké autonehodě musí požívat francouzské hole.
Nevím úplne, jestli jsem kompetentní psát. Nevím, co mě překvapilo, ale musí se srovnat a tím, že budeš na spoustu věcí sama. Takových těch „fyzických“. Třeba hloupý těžký nákup. Budeš ho rvát sama. Děti, veškeré sportovní aktivity, také sama..Male děti, procházky s kočárkem, povětšinou také sama. Výlety, pokud nebude vhodný terén nebo dálka opět sama.
Obcasne bolesti partnera, psychické nepohodlí partnera( někdy to přijde). Není úplně jednoduché ustát.
Ale na druhou stranu, budeš mít partnera, který tě podrží, kdykoliv. Váží si života. Neutíká před nesmysly. A pokud je i v tomto"stavu" schopen zabezpečit rodinu ( muži ten pocit potřebují)je to fajn.
Za mě. Nikdy jsem ani na vteřinu nelitovala. :srdce:
Jsou horší věci. A navíc, na vs všechno si zvykneš

sex bude taky asi dost odlišný, než u chlapa bez problemů?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 16:32
@Anonymní píše:
sex bude taky asi dost odlišný, než u chlapa bez problemů?

O tom jsem taky dost přemýšlela, myslím, že zkušeností mám dost a nechci nikoho z pánů urazit, ale málokterý se svým nádobíčkem umí něco předvést, bez rukou, pusy a hraček by si ženská málokdy užila. Z toho bych zrovna strach neměla.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama