Máte při střídavce víc času?

Anonymní
7.4.21 10:52

Máte při střídavce víc času?

Ahoj všichni. Ve stručnosti - máme tři děti 4-10 let, můj vztah s manželem postupně umřel. On si problémy nepřipouští, takže se těžko potom něco řeší. Ještě to není tak, že bych ho nenáviděla, ale vím, že by mi bylo lépe samotné.
Jsem ve fázi úvah, samozřejmě si uvědomuju, že to může dopadnout úplně jinak. Představovala bych si střídavou péči, bydliště ve stejném městě. Manžel je schopen o děti pečovat (tak nějak po chlapsku), má flexibilní práci.
Jsem už vyčerpaná tím, že většinu věcí v rodině obstarávám já. Vyčerpává mě spolupráce s manželem, který pouze „čeká na rozkazy“, ale veškerá „manažerská“ činnost (plus samozřejmě starost o domácnost a děti) je na mně.
Mám představu, že kdybychom se o tu péči při střídavce podělili, tak mi bude líp. Že bych si v „mých dnech“ sice mákla, ale pak bych měla zase některé dny starost pouze o sebe.
Funguje to u vás, které střídavku, nebo společnou péči máte? Nebo na to chlapi pečou a většinu starostí stejně přehazují na vás?
Pozn.: S manželem jsem o rozvodu ještě nemluvila. Ale samozřejmě jsem se snažila naše uspořádání v rodině přenastavit, ale on prostě spolupracovat nechce. A dokud jsem prostě fyzicky přítomná, tak nic dělat nebude. Děti jsou také zvyklé se vším chodit za mnou, už vědí, že u táty moc neuspějou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1592
7.4.21 11:09

...

Jo holka, pokud se pán teď nepřetrhne, tak nepočítej, že na tom bude něco hned tak měnit. Soud mu péči nenařídí, když sám nebude chtít. On bude dál v pohodičce a všechno bude stejně dál na tobě.
Holt on je nositelem koulí a ty ne. Vítej v rovnoprávném světě!
Nejlepší by bylo nikam neutíkat, domluvit se a přenastavit dosavadní fungování v rodině. Že se ti to dosud nepovedlo? Asi musíš zvolit trochu drsnější přesvědčovací metody. Tvoje povinnosti ti nikdo neodpáře, ale nějaký čas pro sebe by sis určitě vyboxovat mohla…měla!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 11:21

Vlastní zkušenost nemám, ale sestra má děti ve střídavé péči, bylo jim tehdy cca 3 a 5 let, když se rodiče rozešli. A přestože je její bývalý manžel takový „typický chlap“, který vyžadoval denně teplou večeři a doma moc nepomohl, tak o děti se zvládne týden postarat a mají střídavou péči už několik let. Sice se teda stará tak po chlapsku - k večeři párky atd., ale stará se.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 11:22
@Tecumseh píše:
Jo holka, pokud se pán teď nepřetrhne, tak nepočítej, že na tom bude něco hned tak měnit. Soud mu péči nenařídí, když sám nebude chtít. On bude dál v pohodičce a všechno bude stejně dál na tobě.
Holt on je nositelem koulí a ty ne. Vítej v rovnoprávném světě!
Nejlepší by bylo nikam neutíkat, domluvit se a přenastavit dosavadní fungování v rodině. Že se ti to dosud nepovedlo? Asi musíš zvolit trochu drsnější přesvědčovací metody. Tvoje povinnosti ti nikdo neodpáře, ale nějaký čas pro sebe by sis určitě vyboxovat mohla…měla!

Myslím, že o děti nebude chtít přijít, má je rád. Jen se v jeho hlavě to mít rád nespojuje s těmi povinnostmi okolo. Nějaké páky na střídavku taky mám.
Ale jinak máš pravdu.
Bohužel drsnější přesvědčovací metody ústí akorát tak v dusno a hádky, které ale odnáší hlavně děti, a to nechci. On se pak jako truc vybodne i na trávení času s nimi.
Jako čas pro sebe za běžných okolností nějaký mám (neberu teď korona situaci), ale to je mi k ničemu, když je to vykoupeno akorát nakupenou prací. A navíc ten svůj čas musím trávit mimo domov, jinak nemám šanci.

• Citovat
  • Nahlásit
30985
7.4.21 11:24
@Anonymní píše:
Ahoj všichni. Ve stručnosti - máme tři děti 4-10 let, můj vztah s manželem postupně umřel. On si problémy nepřipouští, takže se těžko potom něco řeší. Ještě to není tak, že bych ho nenáviděla, ale vím, že by mi bylo lépe samotné.
Jsem ve fázi úvah, samozřejmě si uvědomuju, že to může dopadnout úplně jinak. Představovala bych si střídavou péči, bydliště ve stejném městě. Manžel je schopen o děti pečovat (tak nějak po chlapsku), má flexibilní práci.
Jsem už vyčerpaná tím, že většinu věcí v rodině obstarávám já. Vyčerpává mě spolupráce s manželem, který pouze „čeká na rozkazy“, ale veškerá „manažerská“ činnost (plus samozřejmě starost o domácnost a děti) je na mně.
Mám představu, že kdybychom se o tu péči při střídavce podělili, tak mi bude líp. Že bych si v „mých dnech“ sice mákla, ale pak bych měla zase některé dny starost pouze o sebe.
Funguje to u vás, které střídavku, nebo společnou péči máte? Nebo na to chlapi pečou a většinu starostí stejně přehazují na vás?
Pozn.: S manželem jsem o rozvodu ještě nemluvila. Ale samozřejmě jsem se snažila naše uspořádání v rodině přenastavit, ale on prostě spolupracovat nechce. A dokud jsem prostě fyzicky přítomná, tak nic dělat nebude. Děti jsou také zvyklé se vším chodit za mnou, už vědí, že u táty moc neuspějou.

Pokud bude souhlasit se střídavou péčí, tak bude prostě jeden týden pečovat on. Těžko ti bude volat, že máš skočit na nákup a udělat večeři.

Otázka je, jak bude řešit úkoly a podobně. Do toho nemoci, ošetřovačky, třídní schůzky, hlídání doktorů…

Tři děti, jsou tři děti. Je to náročné a žere to čas. A bude to tak vždycky. Prostě svůj produktivní život strávíš opečováváním těch tří dětí, tos musela vědět, když sis je pořitovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25183
7.4.21 11:29

My máme společnou péči, o dvě děti. Já jsem spokojená. Vyhovovalo mi to, když jsem chodila do práce, i teď když jsem na RD. Sice většinu provozních věcí řeším já, školní většinou taky, kroužky skoro komplet, ale neskutečně jsem si odpočinula psychicky. A teď to mám jako každotýdenní krátké prázdniny ( děti jsou z ex každý týden 2-3 dny), kdy si oddychnu, mám víc času a klidu na partnera, sebe, nejmladší dítě.
Ex se o děti v podstatě nezajímal, dokud jsme se nerozešli. Odstěhoval se když měli čerstvě 3 a 5. Dneska je jim 9 a 11. Spokojenost na všech stranách. Finančně se taky vždycky domluvíme. Platí mi základní výživné, a ostatní náklady si dělíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12153
7.4.21 11:30

Ano, bývalý si po odchodu hned našel partnerku, o děti pečuje. Takže kdybych nebyla v dny kdy nemám děti od rána do večera v práci, tak bych si i odpočinula :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68450
7.4.21 11:30
@Anonymní píše:

máme společnou a jo, většinu věcí přehazuje na mě. Já na sebe leccos přehodit nechám a něco mu hodím zpátky. Překvapivě se mi povedlo uhájit dlouhodobě to, že děti vypravoval ze školky i v dny, kdy byly u mě, ted už z toho zůstalo jen vožení do školy. Já je zas naopak ze školky vždy vyzvedávala. Te´d z toho zůstalo to, že po škole chodí ke mě domů, já bývám doma okolo čtvrté, takže dířve, než by to bylo u otce. Mám tak každý den společné dvě hodiny, než si je vyzvedne. Sice to vždycky byly hoňky v z práce, více povinností okolo školy šlo tím pádem za mnou. Ale nestěžuji si. Zas to mám více pod kontrolou a když jsou teď někdy u táty za covida celý den tak mi ty dvě hodky denně s nima chybí.
Doktory a péči v nemoci jsem na sebe taky nechala hodit. Nějak si to ráda ošéfuji sama. U něj jsou pak třeba na nějaké doléčení nebo ho vyšlu na kotrolu. Rodičáky jsou kapitla sama o sobě - tam nechcem ani jeden. A zmetek je odolnější a byl jen párkrát. :cert: Online se účastní.
Ale mám rozhodně více času v týdnu večer - na sebe, na sport, na kámošky, přítele.
Takže jsem v tom systému spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68450
7.4.21 11:31
@Bábrdl píše:
Pokud bude souhlasit se střídavou péčí, tak bude prostě jeden týden pečovat on. Těžko ti bude volat, že máš skočit na nákup a udělat večeři.

Otázka je, jak bude řešit úkoly a podobně. Do toho nemoci, ošetřovačky, třídní schůzky, hlídání doktorů…

Tři děti, jsou tři děti. Je to náročné a žere to čas. A bude to tak vždycky. Prostě svůj produktivní život strávíš opečováváním těch tří dětí, tos musela vědět, když sis je pořitovala.

A to neznáš mého ex :lol: :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2778
7.4.21 11:33

A pocitas i s variantou, ze ti manzel po rozvodu na stridavku nekyvne a ty zustanes komplet sama na tri deti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30985
7.4.21 11:42
@Ernais píše:
A pocitas i s variantou, ze ti manzel po rozvodu na stridavku nekyvne a ty zustanes komplet sama na tri deti?

Tak to je ta nejhorší varianta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
7.4.21 11:45

Chapu, ze je to asi na palici byt na vse sama, ale spis bych se to za kazdou cenu snazila vyresit s manzelem, aby se to zmenilo. Pokud tedy nejsou jine problemy. Takhle to vypada, ze vlastne jediny problem je, ze resis vse a nemas na sebe cas. Coz je frustrujici, ale ne neresitelne :nevim: kdyz ale budes svoje mysleni smerovat na rozvod, tak to tak dopadne a sice ano, budes mit cas i jenom na sebe, ALE deti ti budou chybet. Muze se vyskytnout nova partnerka a nebude se ti libit, bude se starat spis ona. Detem se nebude libit. Deti nebudou tak flexibilni a bude se jim ruzne styskat, obtizne prepinat mezi domacnostmi, budou chtit byt vic jednou tam, podruhe zas jinde. Tohle vse promysli, nez je obetujes (samozrejme, ze sebe obetovat taky neni reseni).

Vyse uvedene z vlastni zkusenosti. A to jsme se rozvadeli kvuli fakt zavaznym problemum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 11:45
@Bábrdl píše:

No právě. Plus kroužky, pomůcky, oblečení atd.
To, že je to náročné, to mi samozřejmě jasné bylo. Ale já si ty děti neudělala sama.
A nakonec, klidně zajistím péči o tři děti sama, když mi do toho chlap nebude házet vidle a nebude mi přidělávat práci.

• Citovat
  • Nahlásit
30985
7.4.21 11:46

Já mám jedno dítě, manžela doma a „krátké prázdniny“ taky, když jedzí k babičce a dědovi nebo tetě, strýci a bratrancům a sestřenicícm na víkend. Tak jednou do měsíce se to vždycky povedlo. :mrgreen:

Příspěvek upraven 07.04.21 v 11:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2778
7.4.21 11:46
@Bábrdl píše:
Tak to je ta nejhorší varianta.

Ale ne nepravdepodobna, takze by zakladatelka mela mit i plan jak zvladne situaci, kdyby se manzel postavil na zadni (urazene ego, nova zena) a stridavku nechtel. Manzel ma na peci o deti narok, ale ne povinnost, bohuzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat