Předčasné porody v rodině - máte to někdo podobně?

8022
17.6.15 10:39

máte to někdo podobně? A víte proč?

Ahoj zajímalo mě zda někdo z vás má předčasné porody v rodinné generaci? Moje babička (mamka mamky) byla v 8 měsící pod 2500g moje mamka to samé, já 34tt 2100g, sestra dvojčata 420g a 1070g, Nyní má dcera Emma 33+4 1600g. Děkuji. Pokud je na tom stejně řekl vám doktor k tomu něco? Vždy jsem chtěla alespoň dvě děti a teď mám strach.
Gynekologa obvodního nemám moc schopného tak přemýšlím na koho se obrátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

KackaDoup
17.6.15 10:44

@luciekal a jakou mas krevni mutaci? Dedicnost.

• Nahlásit
  • Citovat
5812
17.6.15 10:48

Tak nejen kvuli tomhuhle konkrétnímu problému, ale pokud k lékaři nemám důvěru, tak ho snad lze změnit, ne? projeď si na znamylekar.cz recenze gyndrů v okolí a zkus to obvolat, který příjimaj nový pacienty… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
17.6.15 10:52

@Gosi já jsem se tam registrovala nedávno a změnit to nemůžeš hned jsem teď čerstvě po porodu. A nikdo mě nazaručí, že gynekolog kterého vyberu mě stímto pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
17.6.15 10:53

@KackaDoup Mám Leidenskou mutaci, ale těžko říct zda to je k tomu. Píchala jsem Clexane. Dost lidí má tuto mutaci. U mě špatně fungovala placenta a průtoky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
17.6.15 10:57

@luciekal to spolu uzce souvisi…Leiden uz je vazna porucha. Jestli chces poslu ti k tomu clanky SZ.Abys to plne pochopila.

• Nahlásit
  • Citovat
17.6.15 11:01

@luciekal výborný gynekolog - špička ve svém oboru, a hlavně je ochotný - Tomáš Rajnoch! http://www.tomasrajnoch.cz/ toho bych doporučovala skontaktovat a navštívit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
17.6.15 11:03
@luciekal píše:
@Gosi já jsem se tam registrovala nedávno a změnit to nemůžeš hned jsem teď čerstvě po porodu. A nikdo mě nazaručí, že gynekolog kterého vyberu mě stímto pomůže.

proč bys nemohla? máš „právo“ na názor dvou odborníků, aniž by byl třeba problém s pojištovnou, tak si o tom zkus něco zjistit a myslím, že minimálně na konzultaci by tě měli vzít bez problémů a pak se třeba rozhodneš…jako jo, třeba to bude stát víc, ale zase jde o tvoje zdraví a když příjdeš na problém u sebe můžeš to pak rovnou řešit s dcerkou jestli to taky „podědí“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
17.6.15 11:06

Spíš mě zajímalo jestli to máte někdo podobně? Neřeším teď gynekologa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
17.6.15 11:07

@KackaDoup děkuji:) budu ráda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
939
17.6.15 11:10

Já měla oba porody předčasné. Poprvé 34+4, podruhé 35+3. Oba kluci měli růstovou retardaci plodu. Já mám pouze onemocnění štítné žlázy. Ale myslím, že to souvislost určitě má. Je to moc náhod najednou. V rodině žádný jiný předčasný porod nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
17.6.15 11:17

@Baby86 Děkuji za názor, mamka má problém se štítnou žlázou (ale až okolo 4Oti myslím )sestra měla v těhotenství mě nabírali, ale bylo vše v pořádku
Kolik klici vážili a jak rostli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
17.6.15 11:22

@luciekal posli prosim SZ mail.

• Nahlásit
  • Citovat
939
17.6.15 11:27

Já mám autoimunitní zánět. Ono ho má kdekdo, ale já to mám přece jen trochu horší. Jednou bude muset štítnice celá ven. První kluk měl 2020g a 46 cm. Rostl zezačátku hůř. Pořádně začal nabírat až po zavedení příkrmů. V roce měl 71 cm a rovných 9 kg. Teď je mu skoro 2 a půl. Má lehce přes 92 cm a asi 12 kg. Je drobnější. Druhý vážil 2230g a měřil 42 cm. Přibíral zezačátku lépe, pak se ustálil. Je mu 10 měsíců a má 71 cm a 8350 g, takže je tak nějak nastejno a s tím prvním. Jinak jsou to čiperové, cvičili vojtovku - ten druhý ještě cvičí. Ať jste holky zdravé :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
17.6.15 11:35

@Baby86 děkujeme to jsou bojovníčci:) měli krásnou váhu.) a jak zvládáte vojtovku mě trhá srdce ten pláč nám málá moc nepřibírá.
Má 3 messíce a dva dny a má 3300g

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama