Jaká antikoncepce vám selhala?

8225
15.6.15 19:20

Jaká antikoncepce vám selhala?

Ahoj všem, nepřestává mě udivovat, kolik případů selhání antikoncepce se tady na emiminu objevuje. Protože po porodu druhého dítěte další nechceme, a já dosud žila v přesvědčení, že je antikoncepce opravdu téměř stoprocentní, budu ráda, když sem napíšete konkrétní zkušenost, jaká antikoncepce selhala Vám nebo Vašim známým, a jestli tušíte nějakou souvislost s „porušením návodu k použití“.
Osobně vím jen o případu, kdy po protrhlém kondomu nezabral Postinor užitý 12h po styku, ale to je ojedinělý případ. Já si jinak vždycky hlídala, abychom se např. po pozdě spolknuté pilulce nebo zvracení apod. chránili i jinak, teď uvažuju, jestli po dalším porodu jít do prášků, tělíska, náplastí nebo něčeho jiného, a zajímá mě, co teda nejvíc selhává v reálném životě a ne v odborných studiích.
Díky za zkušenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20807
15.6.15 19:30

Tak mně praskaji kondomy celkem často, i Durex, použití podle návodu, sex přiměřeně divoký. Bylo to s více partnery (takže technikou nasazování to asi nebude), mám už dojem, že tam mám snad nějaký ostny nebo co :roll:

Za několik let braní HA (Sylviane, Femoden) se nestalo nic. Beru +- 4 hodiny, jak si zrovna vzpomenu, jakékoli zdravotní problémy hlídám, stejně tak léky, bylinky apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merde
15.6.15 19:34

Me selhalo klasicke telisko, ale podotykam, ze nejakych 15 let to fungovalo bez problemu az to posledni zlobilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
8225
15.6.15 19:37
@merde píše:
Me selhalo klasicke telisko, ale podotykam, ze nejakych 15 let to fungovalo bez problemu az to posledni zlobilo :)

Tak pokud by mi vydrželo 15 let bez průšvihu, tak pak mi bude 50, to by bylo blbý, kdyby „zazlobilo“ ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
15.6.15 19:42

Já brala leta triregol (nizkohormonalni antikoncepce), a to velmi nezodpovedne (+- den) a nikdy nic. Pak jsem vysadila a kdyz jsme si rekli, ze zkusíme počít, tak se nam to povedlo na prvni pokus.
Leckdy mam pocit, ze „selhání“ antikoncepce je výmluva :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
15.6.15 19:50

Ahojda, no tak mě selhalo tělísko Mirena. Dva roky zavedené, a pak jen konstatování doktora, že jsem ve třetím měsíci. Takže ke dvěma klukům nám v září přibude holčička. Kdybych toto věděla, tak si z těch šesti tisíc, co jsem za ten krám zaplatila, dělám vlaštovky a házím je z okna :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
15.6.15 19:51

Kondom praskl jednou(nějaký šunt od vietnamců :roll: ) HA neselhala nikdy a to i přesto, že ne vždy jsem brala zodpovědně…Pohádkám o selhání antikoncepce nevěřím-jsou to jen výmluvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.15 19:57

Mám nehormonalni tělísko plus prerusovana soulož, další dítě nechceme

• Nahlásit
  • Citovat
1171
15.6.15 19:57

Švagrové selhalo třetí tělísko (nehormonální). Má ho vždycky myslím na rok - první v pohodě, druhý v pohodě, třetí se v průběhu roku evidentně nějak posunulo (prý je to možné třeba při MS) a bylo z toho mimoděložní těhotenství :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.15 19:59

V 21 letech mi selhala jeanine, myslela jsem si, že jsem udělala nějakou chybu, i když jsem si nebyla ničeho vědoma.
Po dalších událostech to vidím jinak. Pak jsem používala antikoncepční náplasti Evra. Tam už jsem si naprosto jistá, že jsem já chybu neudělala, dokonce jsem si zapisovala dny, kdy jsem náplast měnila. No, otěhotněla jsem zas. Bylo z toho zamlklé těhotenství.
Doktor mi to správné užívání stejně nevěřil.
Pak jsem si, proti svému přesvědčení a lituji toho dodnes, nechala dát
depo-proveru.
Otěhotněla jsem zas, navíc druhý měsíc po injekci. Potratila jsem.
Doktor mi řekl, že jsem přírodní úkaz, vždy jsem otěhotněla ve stejném měsíci.
Pak jsem se na veškerou chemickou antikoncepci vykašlala a jeli jsem na plodných dnech, přerušování a TEN měsíc jsem radši neměli klasický sex vůbec. Účinně 7 let.
Teď už bych otěhotnět chtěla a nejde to. Uvažuji, že bych začala užívat antikoncepci :lol:.
Anonymně, nemusím nikomu pod nickem vykládat
S.

• Nahlásit
  • Citovat
2361
15.6.15 20:01

U mně selhala přerušovaná soulož :mrgreen: :mrgreen:, ale tak to bylo spíš ve stylu „tak jo necháme to náhodě“. Jinak co znám skutečné případy selhání, tak v rodině to byla HA Diane35 (takže děvčátko se jmenuje Diana) a kolegyně otěhotněla přes tělísko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.15 20:03

@radkka ty ostny mě rozesmály :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: spíš je to horší lubrikací, je dobré kombinovat kondom se (spermicidním) lubrikačním gelem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8511
15.6.15 20:04
@sisk píše:
Já brala leta triregol (nizkohormonalni antikoncepce), a to velmi nezodpovedne (+- den) a nikdy nic. Pak jsem vysadila a kdyz jsme si rekli, ze zkusíme počít, tak se nam to povedlo na prvni pokus.
Leckdy mam pocit, ze „selhání“ antikoncepce je výmluva :think:

Ja stejne tak. Xlet triregol a FAKT nekdy posun 12h (I nekolilrat 24) a nikdy zadna nehoda. Pak dva roky s pritrlem prerusovani. Kolem MS naostro. Az se pak jednou zapomnel 12.den cyklu. Ale tak to nebylo selhani antikoncepce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
15.6.15 20:05

@krasnodar Ráda pobavim :mrgreen: To už neposoudim, je to nějaký rok zpět, ale možná to je :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anro
15.6.15 20:06

Mě se to nikdy nestalo, když jsem brala HA, kolikrát jsem zapomněla, a nic. Když jsem nebrala, neotěhotněla jsem ani když jsme si „dávali pozor“.Když jsme se začli snažit o mimi, bylo to hned.Ale třeba kamarádka otěhotněla přes HA, švagrová zas přes kondom, prý ani nepraskl.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama