Mateřská a sš

26.2.20 17:34

Mateřská a sš

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli s tímto nemáte někdo zkušenost. Snažíme se s prítelem o miminko, ale tepr v květnu maturuji. Vím, že abych měla nárok na PPM (materskou) tak bych musela mít odpracovaných 270 dní za posledních 12měsíců. Slyšela jsem ale, že se do toho nějak počítá i studium. Takže když bych šla po maturite pracovat na pár měsíců měla bych nějaký nárok na mateřskou?.. :nevim:

Příspěvek upraven 26.02.20 v 17:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3970
26.2.20 17:39

Proč nemůžeš počkat se snažením až po maturitě…co když ti pak bude tak špatně, že ty testy prostě nenapíšeš a skončíš se základním vzděláním :zed: vždyť jde o pár měsíců :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 17:46

@truelly no mojemu priteli je už přes 30…ale o to nejde, klidne počkám až do maturity. Jde spis o to že se mi nechce čekat dalších 270 dní nez odpracuju abych mela PPM. Tak jestli se do toho nejak počítá to studium?¿ :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22365
26.2.20 17:48

Taky bych počkala až po maturitě a po zkusebce v práci. Mně bývalo dost blbě na začátku, a později se to projevilo zase v tom, že mi učení lezlo mnohem hůř do hlavy. A to jsem byla zvyklá se učit ( těhotná jsem studovala až po absolvování vš, na celoživotku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15134
26.2.20 17:49

No to abys už hledala práci, musela bys hned po maturitě někam nastoupit a taky tam vydržet aspoň přes zkušebku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 17:51

@Evelin629 je to tak, jak pises. Pokud po ukonceni studia pujdes do prace, treba jen na par tydnu, je splnena podminka 270 dni nemocenskeho pojisteni. Pro narok na ppm je nutno splnit jeste jednu podminku- nastoupit na ni v ochranne lhute, ta cini 180 nebo tolik dni, kolik trvalo posledni zamestnani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22365
26.2.20 17:54

Doba studia se může započítat do pojištění jen v případě, kdy studentka úspěšně školu ukončí a poté nastoupí do zaměstnání, které jí založí účast na pojištění, ale v tomto zaměstnání ještě nesplní podmínku pojištění celých 270 dnů. Pak se pojištěnce do potřebných dnů započte i doba studia – pokud spadá do dvou let přede dnem nástupu na peněžitou pomoc v mateřství. Žena dokládá tuto dobu studia ověřenou kopií dokladu o jeho ukončení (např. maturitním vysvědčením, diplomem). Za těchto podmínek se studium dá započítat pro získání doby pojištění pro dávku i muži, který po úspěšně ukončeném studiu navazuje zaměstnáním. Dřívější dobu studia, na kterou nenavazuje zaměstnání, nelze započítat, byť by bylo úspěšně ukončeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1525
26.2.20 18:07
@Evelin629 píše:
@truelly no mojemu priteli je už přes 30…ale o to nejde, klidne počkám až do maturity. Jde spis o to že se mi nechce čekat dalších 270 dní nez odpracuju abych mela PPM. Tak jestli se do toho nejak počítá to studium?¿ :?

No tak tohle je hodne kratkozraky plan teda 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23066
26.2.20 18:17

Hele, já jsem léta s chlapem na hromádce. Ale tobě doporučuju nejprve dodělat školu, pak svatbu a pak teprve mimino.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 18:19

@Ernais Jak to je myšleno? :D vím že to zní hodně blbě, ale můj přítel má firmu takže to není problém sehnat práci. Jen mě zajímalo jak to funguje.. Ani neříkám, že se nám to hned povede, třeba až za rok a třeba nikdy kvůli mojim zdravotním problémům. Jen se ptám, kdyby náhodou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21761
26.2.20 18:23
@Evelin629 píše:
@Ernais Jak to je myšleno? :D vím že to zní hodně blbě, ale můj přítel má firmu takže to není problém sehnat práci. Jen mě zajímalo jak to funguje.. Ani neříkám, že se nám to hned povede, třeba až za rok a třeba nikdy kvůli mojim zdravotním problémům. Jen se ptám, kdyby náhodou..

Kam spěcháš? Co si něco užít, postavit se na vlastní nohy než se pohrneš do dítěte s někým, na kom budeš závislá? Co když ho přestaneš bavit? Nebo on tebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23066
26.2.20 18:25
@Evelin629 píše:

Spoléhej se v životě sama na sebe. Takže si najdi práci, abys měla mateřskou a pak rodičák. Nespoléhej se na přítele. On za dva roky najde jinou kočičku a jsi nahraná. Nechápu, proč chce za každou cenu oplodňovat holku ještě před maturitou. Jako bys ses chvíli nemohla rozkoukávat, najít si hezkou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1525
26.2.20 18:32

@Evelin629 hele asi takhle, ja mam taky pritele podnikatele, ale rozhodne nemam pocit, ze je to pro me dozivotni zarukou prisunu prace a financi a ja si tudiz muzu poridit dite bez praxe a jakychkoliv vlastnich rezerv. Ale taky mi neni 19 a uz mam neco za sebou. Takze jestli ti muzu neco poradit, dodelej skolu, pak bez pracovat, zajisti si nejakou pozici, neco si nasetri, pritele si vem a pak se zacnete pokouset o dite. Jinak muzes pri trosce smuly hodne spatne dopadnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
26.2.20 18:41

Tyvole, vítejte v roce 1984. Mladá holka, celej život před sebou a nechá se zblbnout od třicetiletýho týpka, bez vlastních peněz, bez pracovních zkušeností, s holým zadkem.. Za pár let tu budeme číst, jak se jí směje, že je k ničemu, že od něj nemůže odejít, protože nemá kam a že je nezaměstnatelná. Kdyby mě bylo osmnáct, zabalím si batůžek a vyrážím po maturitě do světa a né se hned zapíchnout u dětí a plotny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2163
26.2.20 18:51
@7.straka píše:
Tyvole, vítejte v roce 1984. Mladá holka, celej život před sebou a nechá se zblbnout od třicetiletýho týpka, bez vlastních peněz, bez pracovních zkušeností, s holým zadkem.. Za pár let tu budeme číst, jak se jí směje, že je k ničemu, že od něj nemůže odejít, protože nemá kam a že je nezaměstnatelná. Kdyby mě bylo osmnáct, zabalím si batůžek a vyrážím po maturitě do světa a né se hned zapíchnout u dětí a plotny.

A to ještě přijde po30tce na to, že se nic neužila a začne lítat s vlastním děckem po diskotékách, lovit zajouchy a nebude vědět, co vlastně chce. vím o čem mluvím, máme v rodině :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama