Mateřská na otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucuna
Kecalka 155 příspěvků 08.01.18 12:25
Mateřská na otce, nevím si rady

Dobrý den přeji :mavam:
Potřebovala bych se poradit, nejlépe nekdo kdo to řešil ted někdy, google jsem prolezla vsude možně a dokonce i na socialce jsem byla se zeptat ale více méně nic nevím jak to chodí..
Mám teď dvouletou dceru (předtím jsem pracovala a tak mi vznikl narok na mateřskou, ale bohužel jsem měla smlouvu v práci na dobu určitou a už mi ji neprodlouzili. Chtěli bychom druhé miminko s tím, ze by se narodilo až dcera půjde do skolky.
Dozvěděla jsem se ze jde abych pobírala mateřskou na chlapa jediné co vím ze musí chlapovi na tu dobu změnit nejak smlouvu práci a musí být 7dni doma a to je vše :-/ navíc chlap od března nastupuje do nové práce (zamestnavatel by mu to určitě umožnil) ale aby to vůbec šlo když v té práci nebude ani rok až by se druhé narodilo tak me zajímá jak to tedy funguje a co vše je potřeba.

A také mateřská se vypočítává z posledního roku.. a jak to bude když chlap změnil v průběhu toho práci? To by vadit asi nemělo ne?

A další věc v čem trochu tápu, me bude končit řidičák příští rok v lednu, kdyby se druhé nařídilo třeba až v březnu tak co ty dva měsíce mezi tím? Vím, ze se musím nahlásit na úřad práce aby za mě stát odváděl sociální a zdravotní ale nevím co ty dva měsíce jestli také budu neco pobírat třeba nějakej příspěvek v nezamestanosti? :D ja vůbec nevím nikdy jsem bez prace nebyla.. nebo ty dva měsíce budu bez peněz?

Moc všem děkuji za odpověď snad jste to docetly až do konce a poradíte :hug:

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Trinetka
Závislačka 4605 příspěvků 08.01.18 12:32

@Lucuna Odpovím jen na poslední, protože to sama teď mám aktuální.. RD mi skončí teď v únoru a v dubnu máme termín na druhátko.. Možnosti sou tyto..¨

• dobereš co máš a pak půjdeš na pracák, ale nic nedostaneš, pokud tvůj muž vydělává, tak tě může živit
  • pokud budeš vědět TP tak zajdeš na úp a změníš si pobírání příspěvku tak, abys to dobrala do porodu tak akorát
  • můžeš se nahlásit jako osoba pečující o dítě do 4 let i na pojišťovně ale dítě nesmí chodit do školky na dýl než 4h denně

Lendeš
Kelišová 5005 příspěvků 08.01.18 12:34

@Lucuna To co píšeš nelze. Otec dítěte může pobírat PPM, ale to nejde přepsat na tebe. Musíte sepsat dohodu, že o dítě bude pečovat on a po dobu (22 týdnů) nesmí vykonávat práci, ze které mu vznikl nárok na PPM - vezme si rodičovskou dovolenou. Jinou práci i pro stejného zaměstnavatele vykonávat může. Pokud by dostal jen jinou smlouvu, ale dělal stále to stejné, je to podvod.

Jinak PPM se počítá standardně z 12 měsíců, ale pokud to zaměstnání trvá kratší dobu, tak z té kratší doby.

A k té poslední otázce - můžeš si snížit částku RP, aby ti to pokrylo potřebné měsíce a tím bys měla vyřešeno zdravotní pojištění. Nebo se můžeš přihlásit na pracák a pobírat tu nízkou podporu v nezaměstnanosti (cca 4300 Kč), ale to bys měla práci hledat a být schopna do ni nastoupit. Nebo se můžeš přihlásit jako osoba pečující o dítě do 7 let, ale pak je tam omezení docházky do školky a nepobírala bys nic.

Trinetka
Závislačka 4605 příspěvků 08.01.18 12:42

@Lendeš PRosímtě, ty se nějak pohybuješ ve sféře kolem úp? mě na úp bylo řečeno, že po 2,5letech doma nemám nárok na žádnou podporu..

iiiv
Extra třída :D 10769 příspěvků 08.01.18 13:11

Navíc otec může nastoupit na PPM až po šestinedělí

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61951 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 13:21
@Trinetka píše:
@Lendeš PRosímtě, ty se nějak pohybuješ ve sféře kolem úp? mě na úp bylo řečeno, že po 2,5letech doma nemám nárok na žádnou podporu..

No, pokud ses ptala tak jak to píšeš sem, tak si dostala správnou odpověď… ale pokud si pečovala o dítě do 4 let, tak to se bere jako náhradní doba a pak nárok na podporu vzniká, akorát to bude ta malá počítaná z průměrné mzdy ve státě.

Trinetka
Závislačka 4605 příspěvků 08.01.18 13:33

@j.a.n.i1 No takhle.. První dceru jsem rodila v dubnu 2015 a v tom měsíci mi skončila smlouva v práci, předtím sem x let pracovala.. Od té doby jsem nepřetržitě na RD a teď mám termín zase v dubnu 2018.. Takže má smysl na pracák jít ačkoliv budu v nějakým 8. a 9. měsíci a žádat podporu? Ono by mi to hodně usnadnilo život, takhle nemůžu nechat malou ve školce spát, aby se to pomalu učila, než nadejde den D s druhým dítkem.. Tohle by mi vytrhlo trn z paty, že by tam mohla být a i pár korunek by přišlo..

hapolda
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 08.01.18 13:45

Taky jsme resili. Na pracaku nam bylo sdeleno ze to jde ale pokud je chlap normalne zamestnanej tak nemuze vykonavat praci. Jde o obejit samozrejme ale je to podvod. Co jde, tak zadat rodicak pres otce. Ten dolozi lejstro o platu potvrzeny z prace a muzes volit aspon vysi rodicaku. Jelikoz ty jsi nezamestnana tak automaticky bys dostala na 4 roky.

Lendeš
Kelišová 5005 příspěvků 08.01.18 13:48
@hapolda píše:
Taky jsme resili. Na pracaku nam bylo sdeleno ze to jde ale pokud je chlap normalne zamestnanej tak nemuze vykonavat praci. Jde o obejit samozrejme ale je to podvod. Co jde, tak zadat rodicak pres otce. Ten dolozi lejstro o platu potvrzeny z prace a muzes volit aspon vysi rodicaku. Jelikoz ty jsi nezamestnana tak automaticky bys dostala na 4 roky.

To už teď od ledna neplatí. I nezaměstnaní si mohou volit do 7600 Kč měsíčně. Více jen s doložením dostatečného vyměřovacího základu druhého rodiče.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61951 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 13:50

@Trinetka JO, tak to má smysl na UP jít… nebudeš omezená školkou. Jo a jinak s registrací případně nemusíš čekat přesně na konec rodičáku, jde se zaregistrovat i dříve a pobírat podporu i rodičák současně.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61951 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 13:53
@hapolda píše:
Taky jsme resili. Na pracaku nam bylo sdeleno ze to jde ale pokud je chlap normalne zamestnanej tak nemuze vykonavat praci. Jde o obejit samozrejme ale je to podvod.

Poopravím, práci vykonávat může, ale nesmí vykonávat tu samou práci. Jinou ano a to podvod není.

Trinetka
Závislačka 4605 příspěvků 08.01.18 13:58

@j.a.n.i1 ježiš, tak to moc děkuji :) aspoň něco, když už přicházím o mateřskou :)

hapolda
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 08.01.18 14:05

@Lendeš @j.a.n.i1 boze to aby se v tom kozel vyznal :zed: :mrgreen: alespon ze uz si i nezamestnany muzou volit vysi prispevku. :palec:

Lucuna
Kecalka 155 příspěvků 08.01.18 15:31

@j.a.n.i1 tak to asi bylo myšleno takhke jaknjsem cetla

Lucuna
Kecalka 155 příspěvků 08.01.18 15:34

@j.a.n.i1 omylem jsem odeslala.. chtrla jsem napsat ze to bylo ono co jsem asi cetla ze zamestnavatel musí změnit smlouvu a jiný výkon práce a pak může chlap pobírat mateřskou a zároveň pracovat

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama