Mateřské mléko + doplňkové pití??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 17.02.10 12:42
mateřské mléko + pití??

ahojda, chtěla jsem se zeptat, dáváte svým miminkům - plně kojeným ještě nějaké pití - čaj - třeba fenyklový (nebo jaký?) a kolik???Díky moc za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 17.02.10 12:49

Ahoj,tak ja kojim a nic jineho nedavam,sice jsem zkousela dat mu jak prevarenou vodu,tak cajik,ale nic nechce.A myslim si,ze kdyz je plne kojeny,tak ani nic jineho nepotrebuje,pokud nejsou nejaka velka vedra.

Carrien
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.10 12:54

my taky nedáváme nic, maximálně kdyby měl velký problém s prdínky, tak fenyklový čaj (po lžičce, pokud nechceš lahvičku) :palec:

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 17.02.10 13:04

Já jsem nedávala další tekutiny asi do 8-9 měsíců.

FloraBolger
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.10 13:06

Ahojky - Matýskovi jsem tekutiny ke kojení nedávala - jen to první léto (když byla velká vedra), tak kojeneckou vodu po lžičkách. Protože i když byl často kojený, tak se vyskytly uráty :nevim:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 17.02.10 13:58

ahojky,
já dávala malé v létě když byly velká vedra trochu kojenecké vody z flašky ( bylo jí už 5 měsíců). od půl roku jsem začala nabízet neslazený čajík po příkrmech. tak od 9. měsíce se jí snažím naučit pít, takže jí každou chvilku nabídnu flašku s čajem. celkem se to už naučila a za den dá tak 200-250 ml čaje. :lol:

Melounek
Závislačka 4216 příspěvků 17.02.10 14:03

já taky nedávala žádné pití pak ale dostala kašel tak jsem jí dávala heřmánkoví čaj (kolem pátého měsíce) dr my říkala že kojené děti nepotřebují žádné pití jen mlíčko. :lol:

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 17.02.10 14:08

ja davam fenyklovy nebo hermankovy cajik vecer na zizen…uz od 14 dnu asi…kolik ho vypije tolik ji ho dam normalne z lahvicky:)

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 17.02.10 15:07

ahoj plně kojené díte nepotřebuje žádné čajíčky ,jenom prsíčko a to mu stačí ,samo si reguluje pití.

nnada
Závislačka 2725 příspěvků 17.02.10 15:08

Znovu a opět - mateřské mléko se skládá na 90 procent z vody, takže při plném kojení další tekutiny nejsou třeba ani ve velkých vedrech. Zbytečně sníží tvorbu mléka (dítě bude méně pít z prsa - tvorba mlíčka se trochu sníží). Viz diskuze http://kojeni.net/databaze.php?…

Machalka
Extra třída :D 11763 příspěvků 17.02.10 15:18

Já teda malé dávala fenyklovej čajík, jednak trpěla na zácpu a čajík jí pomáhal. Taky přes léto byly tehdy pěkný hice, tak abych ji nemusela mít u prsu pořád. Ale souhlasím, že to jinak není nezbytně nutné, MM bohatě postačí, jen ve vedrech pije mimčo častěji :wink:

jitule_b
Extra třída :D 11724 příspěvků 17.02.10 15:28

Ahoj,
taky jsem nedávala žádné jiné pití ani v létě. Jak už někdo zmínil, přední mléko je na žízeň, pokud má mimčo hlad, tak saje dýl. Vodu jsem dávala až po zavedení příkrmů.

manisa
Extra třída :D 10690 příspěvků 17.02.10 15:53

Ahojky. Tak já jsem do teďka nedávala vůbec nic. Mám 3 měsíčního prcka ale poslední dobou se mi začala v noci budit každou půl až 1 hodinu.
Když jsem jí opakovaně nabídla prso, vždy po něm chňapla jako by měla hlad ale po pár minutách ho pustila , usnula a za půl hodky to samé.....když tohle udělala 2-3× tak potom vše poblinkala. :nevim:
Trvá to už 3 týdny, na radu známé zda nemá jenom žízeň jsem zkusila dát trochu fenyklového čaje.
Večer jsem jí nakojila, usnula ale za 1 hodinu vzhůru a neutišitelný řev. Dala jsem jí trochu čaje, ona se okamžitě zklidnila a spinkala další 3 hodinky, pak už jsem čaj nedávala. :palec:
Asi záleží na dítku. :mrgreen:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 17.02.10 17:31
jitule_b píše:
taky jsem nedávala žádné jiné pití ani v létě. Jak už někdo zmínil, přední mléko je na žízeň, pokud má mimčo hlad, tak saje dýl. Vodu jsem dávala až po zavedení příkrmů.

Jojo, naprostý souhlas! :-D

zenaxy
Povídálka 24 příspěvků 17.02.10 19:57

Ahojky.Mam půlroční holčinu.Začala jsem dávat hrníček s tekutinami,ale jen na seznamování.Ne na žízeň.Kojím už jen 2×d ,jinak příkrm.Kdybych náhodou přišla o mlíko,tak aby to na malou nebyla velká změna. :wink:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Přísně střežený tajný pohřeb popravené pumpařky: Trval jen patnáct minut

Rodina a přátelé se rozloučili s pumpařkou Janou S., která byla minulé... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >