Matka mě ničí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 16:03
Matka me nici

Ahooj, posledni dobou si cim dal vic uvedomuji, ze zacinam nenavidet svoji matku.

Rodice se rozvedli, otec nikdy vlastne nefungoval. Matka spada do kategorie,, Zeny, ktere nenavidi muze,,.

Její vychova byla bez pochval, podle ni musi byt za co chvalit a to prej neni :potlesk:

Znicila mi sebevědomí totalne.
I dneska v me dospělosti mi dokaze rict, ze jsem budizknicemu, ze nejsem schopna mit normalni vztah, děti atd.

Samozrejme, moje vztahy bohuzel casto ovlivnuje moje nastaveni z detstvi.

Resim to ted u psycholozky a premyslim o psychoterape­uticke-skupine.

Mam nejake problemy v praci, jelikoz je to nova prace, kterou jsem nikdy nedelala. Bohuzel zaucovani nula, baba jaga duchodkyne me v tom nechava topit nebo mi pulku veci nerekne a pak pred sefem dela, ze jsem uplne blba.

Nebo ted rekla naposled, ze je mi to asi jedno, ze jsem nedala schválit jeden papir a kdyz reknu, ze jsem vazne netusila, ze se to melo dat, ze mi to nerekla a ja to nemam jak zjisit, tak dela, ze ona nic…

No a k me matce, vidam se s ni obcas, bohuzel k ni nekdy musim pro veci pro dedu do domova důchodců.

Ona i o nem casto mluvi hnusne, ze je to starej magor atd.

O me mluvi stejne, ted se do me navazi jak jsem neschopná mit praci, ze ona by to zvladla s babou urcite atd.

Naposled mi rekla, ze mit děti neni vyhra, ze ona dite ma a k cemu ji to je, kdyz je to neschopny magor!

Nebo jsem tuhle upekla fakt dobrej kolac, tak ho prinesu ke kafi a ona se usklibne a rekne: hmm si zase pekla, kdyby si neco koupila vyjde to nastejno!!!

Nikdy v životě se ji nezavdecim, nikdy ji neni nic dost dobře.

Kdybych dostala Nobelovku za lek na rakovinu, tak by se usklibla a rekla: hmm, to se vsadim, ze to ani nebude fungovat!!!

A ted muj aktualni problem. Mam s ni jet pristi tyden na poznavacku do spanelska, bohuzel s se to platilo v unoru, ja na to nekdy asi v pomateni smyslu kyvla a zapomnela, ze je to ted v rijnu a uz bych platila 15tacu za zrušení :zed:

Jenze pravda je, ze mam cim dal vetsi chut to fakt zrusit, jelikoz jeji neustale vozeni se po me me zacina fakt,, plasit kladiva,, :cert:

Ona chce aby ji všichni respektovali, ale sama nerespektuje nikoho!

Nevim co delat, vim, ze jsem dospela a mam pravo na svuj zivot a ona nemá pravo me nicit.
Jenze kdyz to zrusim, bude to vyhlaseni mega valky a ja nevim zda to ustojim…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vokishka
Extra třída :D 12883 příspěvků 20.10.18 16:11

Tak pokud jste na to kývla, tak bych jela. V tom únoru jste snad věděla, jaká je.

rena621
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 20.10.18 16:12
@Anonymní píše:
Ahooj, posledni dobou si cim dal vic uvedomuji, ze zacinam nenavidet svoji matku.

Rodice se rozvedli, otec nikdy vlastne nefungoval. Matka spada do kategorie,, Zeny, ktere nenavidi muze,,.

Její vychova byla bez pochval, podle ni musi byt za co chvalit a to prej neni :potlesk:

I dneska v me dospělosti mi dokaze rict, ze jsem budizknicemu, ze nejsem schopna mit normalni vztah, děti atd.

Mam nejake problemy v praci, jelikoz je to nova prace, kterou jsem nikdy nedelala. Bohuzel zaucovani nula, baba jaga duchodkyne me v tom nechava topit nebo mi pulku veci nerekne a pak pred sefem dela, ze jsem uplne blba.

Nebo ted rekla naposled, ze je mi to asi jedno, ze jsem nedala schválit jeden papir a kdyz reknu, ze jsem vazne netusila, ze se to melo dat, ze mi to nerekla a ja to nemam jak zjisit, tak dela, ze ona nic…

No a k me matce, vidam se s ni obcas, bohuzel k ni nekdy musim pro veci pro dedu do domova důchodců.

O me mluvi stejne, ted se do me navazi jak jsem neschopná mit praci, ze ona by to zvladla s babou urcite atd.

Naposled mi rekla, ze mit děti neni vyhra, ze ona dite ma a k cemu ji to je, kdyz je to neschopny magor!

Nebo jsem tuhle upekla fakt dobrej kolac, tak ho prinesu ke kafi a ona se usklibne a rekne: hmm si zase pekla, kdyby si neco koupila vyjde to nastejno!!!

Kdybych dostala Nobelovku za lek na rakovinu, tak by se usklibla a rekla: hmm, to se vsadim, ze to ani nebude fungovat!!!

A ted muj aktualni problem. Mam s ni jet pristi tyden na poznavacku do spanelska, bohuzel s se to platilo v unoru, ja na to nekdy asi v pomateni smyslu kyvla a zapomnela, ze je to ted v rijnu a uz bych platila 15tacu za zrušení :zed:

Jenze pravda je, ze mam cim dal vetsi chut to fakt zrusit, jelikoz jeji neustale vozeni se po me me zacina fakt,, plasit kladiva,, :cert:

Nevim co delat, vim, ze jsem dospela a mam pravo na svuj zivot a ona nemá pravo me nicit.

Ted jsi sama,ale az budes mit rodinu zhrnu te tolik lasky,ze zapomenes na trapeni s mamou. Hlavne si najdi hodneho partnera a minimalne 2 deti. Je to krasne a uz nikdy nebudes sama.Kolegyne v Tobe vidi konkurenci tak proto se tak chova a Tva matka asi byla tvrde vychovavana tak Te laskou neumi zahrnout. Problem ma ona ne Ty. Muj nazor mozna se pletu mozna ne.

rozand
Závislačka 3426 příspěvků 20.10.18 16:14

Nejela bych a s matkou nekomunikovala, mimo prebirani veci pro dedu. Rozhodne bych k ni nelezla s kolacem atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 16:15

No me přijde, ze zacina byt cim dal nesnesitelnejsi tak od cervna plus minus. S moji sestrou, ktera zije trvale mimo CR nemluvi uz rok. Navazela se pro zmenu do jejiho manzela!.

Pro me to bude dovolena za trest…

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 20.10.18 16:18

hm.. proč jste to objednávala ? pominutí smyslů- bohužel, za to se platí.. sama mám matku ještě horší - nestýkáme se (pro rýpalky, kdo dokáže děti týrat a kopat do břicha není pro mne rodič) - a proto vím naprosto přesně, že s takovým člověkem bych nikdy nikam nejela.. Ničí vás jednoznačně.. mně to trvalo hodně let, než jsem se s tím srovnala a přestala ten vztah řešit.. a společná dovolená by to rozhodně leda tak zhoršila.. takže upřímně radím pozvat na tu dovču místo ní kohokoliv jiného - třeba kámošku ? tohle vás fakt zničí.. a časem to lepší nebude.. já se na to asi tak 20/30 let spoléhala, a nepoomohlo to… mega-válka už stejně nastala.. jednou se s tím vyrovnat musíte.. není to Vaše vina ani chyba.. rodiče si bohužel nevybíráme.. já zvolila tu cestu, že se aspoň svým dětem snažím tohle vše vynahradit.. a tato původní etapa je jen Minulostí.. v zájmu zachování psychického zdraví Vám dobře radím zařídit se stejně ♥

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 16:19

nechápu tě,fakt že ne. Mám podobnou matku,dle které jsem nikdy nic dobrého pro ni neudělala a všichni ostatní jsou lepší atd.,narozdíl od tebe jsem vychoval s mužem 2 děti,které už jsou dávno dospělé,soběstačné a úspěšné, i tenhle fakt je pro ni naprosto nezajímavý.Bydlím od ní 100 km,jde ji na 80,bydlí sama,naši jsou taky rozvedeni už od mého ranného děství,ona s nikým nevydrží dlouho.
Nedávno mi např.zavolala a pozvala takto na návštěvu: mám bolesti,přijed mi vyluxovat,už si tady dlouho nebyla na návštěvě. :zed:

Skončilo to tak,že jsme se ve zlém opět rozešly,v posl.době je to čím dál častěji,co spolu nemluvíme.
Je pravda,že vůbec pozvání na návštěvu k ní,bylo toto úplně poprvé.Nikdy z ní jinak nevypadlo alespon „přijedte na kafe,nechcete?“

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 16:20
@Anonymní píše:
nechápu tě,fakt že ne. Mám podobnou matku,dle které jsem nikdy nic dobrého pro ni neudělala a všichni ostatní jsou lepší atd.,narozdíl od tebe jsem vychoval s mužem 2 děti,které už jsou dávno dospělé,soběstačné a úspěšné, i tenhle fakt je pro ni naprosto nezajímavý.Bydlím od ní 100 km,jde ji na 80,bydlí sama,naši jsou taky rozvedeni už od mého ranného děství,ona s nikým nevydrží dlouho.
Nedávno mi např.zavolala a pozvala takto na návštěvu: mám bolesti,přijed mi vyluxovat,už si tady dlouho nebyla na návštěvě. :zed:Skončilo to tak,že jsme se ve zlém opět rozešly,v posl.době je to čím dál častěji,co spolu nemluvíme.
Je pravda,že vůbec pozvání na návštěvu k ní,bylo toto úplně poprvé.Nikdy z ní jinak nevypadlo alespon „přijedte na kafe,nechcete?“

takže já bych radši veřejné práce než jet společně s mojí matkou na dovču.

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 20.10.18 16:35
@Anonymní píše:

Matku snad znáš déle a víš jaká je. Proto nechápu, proč s ní plánuješ dovolenou. Ale asi bych jela a poučila se pro příště. Jsi dospělá. Jaké si to uděláš, takové to máš. Nečekej uznání od druhých.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 20.10.18 16:46

Na týden do Španělska bych rozhodně jela. Buď bych si nechala připsat balení Neurolu, lexaurinu navíc nebo bych si držela hladinku španělským vínem, to záleží. A pak nikdy víc společná dovolená, stejně Ti nezbude nic jiného než dospět, zatím si uvízlá v příběhu své matky a role oběti. Ber to jako příležitost ke změně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 16:47
@Anonymní píše:
Nedávno mi např.zavolala a pozvala takto na návštěvu: mám bolesti,přijed mi vyluxovat,už si tady dlouho nebyla na návštěvě. :zed:Skončilo to tak,že jsme se ve zlém opět rozešly,v posl.době je to čím dál častěji,co spolu nemluvíme.

Bohužel, i takové matky jsou. Ta moje měla taky období, kdy uměla pouze úkolovat. Pro cizí lidi klidně vařila a pekla, ale vlastní děti a vnoučata si k ní „na pracovní návštěvu“ vozily ještě i jídlo sebou. :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 17:04
@Anonymní píše:
Bohužel, i takové matky jsou. Ta moje měla taky období, kdy uměla pouze úkolovat. Pro cizí lidi klidně vařila a pekla, ale vlastní děti a vnoučata si k ní „na pracovní návštěvu“ vozily ještě i jídlo sebou. :?

no já jsem asi fakt nepodařená dcera,protože já k ni na tu prac.návštěvu fakt nepojedu, kdysi restituovala velkou částku peněz,tak at si zaplatí úklid; o restitucích se mi zmínila asi 10 let po nich,ani jsem ji já s mojí rodinou nestáli za pozvání na blbej oběd v rácmi této nevšední radostné události.Takže jak se z lesa volá,tak se z něj i ozývá. A od ní tohle není vůbec jednorázový kiks,nasazuje člověku psí hlavu co chvíla.

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 20.10.18 17:40

Moje nejlepsi kamaradka mela takoveho otce. Vydrzela to 43 let, bohuzel si nasla i podobneho partnera (nicmene od nej odesla). Po vsech tech letech dusevniho trapeni se letos obesila :,(

Radim ti utec co nejdal, to nema cenu. Neni to tvoje vina ani chyba. Najdi kvalitnihi psychologa, ktery ti pomuze pochopit a vymanit se z matcina vlivu. Nepocitej, ze to bude hned, to uzurpovani a ponizivani trva leta, takze za rok, dva, se to nespravi. Je to beh na dlouhou trať. Preju hodne stesti. :srdce:

stinga
Závislačka 4400 příspěvků 3 inzeráty 20.10.18 18:01

zakladatelko - jak jste dovolenou platily? každá na půl? jestli to už nejde prodat někomu jinému, což asi nepůjde, tak jeď, užij si to tam a ber to jako poslední šanci matce, pokud tě bude kritizovat a prudit, nenechej se a ohraď se proti tomu, pak s ní styky ukonči, no ovšem nevím, jestli spolu třeba nebydlíte, asi ne
a proč jí nosíš buchtu, prostě na ni kašli, buď udělá první krok ona, nebo ne a taky žádná škoda, zařiď si svůj život bez ní a líp

medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 20.10.18 18:01

Nezakladala jsi tady o tom zájezdu už diskusi?? Je mi to nejak povedome…
Ale, myslím si, že psycholog a dobrý psycholog je u tebe opravdu hodně potřeba, už jen z té poznámky o zaměstnání, nejsi sebevedoma a lidé to vycítí a poté si k tobě dovolí to co můžou, další věc k tomu zaměstnání, nevím kolik ti je, ale ono v práci je třeba se i sama zajimat, nejen čekat co ti kdo řekne.
K dovolené, to je otázka, asi bych to řešila tak, že bych mámu poslala s nějakou její známou a byla bych doma v klidu

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >