Matky na eMiminu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

baracudas
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 15.08.18 22:46
Matky na emiminu

Tak jsem přemýšlela…jestli matky vyskytující se zde (kromě mě) jsou specifickou skupinou supermatek, nebo přehánějí, nebo já jsem lempl. Často čtu témata která se mě osobně týkají. Často samozřejmě zabrousím do vod, které mě prostě jen zajímají, nebo jinak zaujmou. A z témat týkajících se mé osoby a mé momentální situace mám občas deprese 8o :mrgreen:. Matky nejen nemají problém vstávat ke svým kojencům i 8× 8o 8o 8o za noc a to až já nevím do kolika let, ale ještě je láskyplně vinou ve svých postelích, po celé dny nosí a nenechávají v žádném případě vyplakávat, vaří jim příkrmy z biozeleniny, cukry podávají od patnáctých narozenin. Matky nejen že mají skvělý vztah se svým mužem, který je prototypem skvěle vypadajícího, okouzlujícího a rodinně založeného muže vydělávajícího ohromující sumu peněz, ony zvládají i domácnost, on miluje je, ony milují jeho a mají čas a energii se milovat, mají navařeno, naklizeno, o děti postaráno a hlavně…když je hezky, jsou celý den venku…tak kdy to teda stíhají :think:?
Já…žena lehce přes třicet, ÚSO vzdělání s maturitou, počet dětí - 2, věk - na vraždu (starší 2,5 mladší půl roku), i přes vlastnictví různých elektro vymožeností OBČAS nemám utřený prach, vysáto, oběd plácám jak se dá (muž jde občas do práce bez oběda), ven stíhám jít jen ve chvíli, kdy zrovna jeden, nebo druhý nespí (chci aby třeba mladší spal venku, ale než tu smečku pobalím, tak už je tak protivný, že ho uspím raději doma), venku jsem maximálně dvě hodiny a celá zborcená se vracím domů :pocitac:.
Tak po pravdě, jak to teda je? 8)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

vertunka
Závislačka 4642 příspěvků 15.08.18 22:53

Já mám uplně stejný věk dětí, občas na vraždu, teda vlastně dost často :mrgreen:. Nejsem žádná eko, bio. Uklizeno teda mám, neb učim děti samostatnosti a když si starší hraje, tak uklizim. Nejsem ani kontaktní matka, žádnej šátek ani nosítko, dítě se mnou nespí v posteli. Jsem matka herodes, neb jsem starší vzala dudlík, plenu i UM ještě než jí byli 2 roky. Párkrát mi už zdejší supermatky psaly i soukromé zprávy, že jsem hrozná matka, že mě nebudou mít děti rády apod. Ale já to beru jedním uchem dovnitř, druhým ven. Každá jsme nějaká, hlavně, že to vyhovuje nám, ne?? :kytka:

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 15.08.18 22:54
@baracudas píše:
Tak jsem přemýšlela…jestli matky vyskytující se zde (kromě mě) jsou specifickou skupinou supermatek, nebo přehánějí, nebo já jsem lempl. Často čtu témata která se mě osobně týkají. Často samozřejmě zabrousím do vod, které mě prostě jen zajímají, nebo jinak zaujmou. A z témat týkajících se mé osoby a mé momentální situace mám občas deprese 8o :mrgreen:. Matky nejen nemají problém vstávat ke svým kojencům i 8× 8o 8o 8o za noc a to až já nevím do kolika let, ale ještě je láskyplně vinou ve svých postelích, po celé dny nosí a nenechávají v žádném případě vyplakávat, vaří jim příkrmy z biozeleniny, cukry podávají od patnáctých narozenin. Matky nejen že mají skvělý vztah se svým mužem, který je prototypem skvěle vypadajícího, okouzlujícího a rodinně založeného muže vydělávajícího ohromující sumu peněz, ony zvládají i domácnost, on miluje je, ony milují jeho a mají čas a energii se milovat, mají navařeno, naklizeno, o děti postaráno a hlavně…když je hezky, jsou celý den venku…tak kdy to teda stíhají :think:?
Já…žena lehce přes třicet, ÚSO vzdělání s maturitou, počet dětí - 2, věk - na vraždu (starší 2,5 mladší půl roku), i přes vlastnictví různých elektro vymožeností OBČAS nemám utřený prach, vysáto, oběd plácám jak se dá (muž jde občas do práce bez oběda), ven stíhám jít jen ve chvíli, kdy zrovna jeden, nebo druhý nespí (chci aby třeba mladší spal venku, ale než tu smečku pobalím, tak už je tak protivný, že ho uspím raději doma), venku jsem maximálně dvě hodiny a celá zborcená se vracím domů :pocitac:.
Tak po pravdě, jak to teda je? 8)

Nejsi v tom sama ;) ja do tech diskuzi taky zabrousim, a taky koukam. A prijde mi, ze snad kazda druha pracuje na vyssi pozici a neni zavisla na svem muzi. Dela praci z domova a oba vydelavaji ohromny balik.
Jinak mozna je to i tim, ze ty „normalni“matky na to nemaji cas, kdyz musi byt 8 h ve fabrice, pak doma, deti, uklid a o vikendech jsou rady, ze jsou v klidu :D

Margery
Echt Kelišová 8921 příspěvků 15.08.18 22:55

Já teda uklízím, když chci já nebo když má přijít návštěva, vařím skoro denně, musím kvůli alergiím. Chlap chodívá většinou na obědy. Dítěti se venuju hodinu aktivně, pak spíš tak pomáhá, denně aspoň hodina venku. Čekám druhé, s jedním to je teď celkem fajn, i když je věčně nemocný a je třeba individuální přístup kvůli PAS.

Uvidíme pak s miminem :oops: ale mám větší rozestup mezi dětma, tak to bude snad brzy zas pohoda.

AnastazieB
Echt Kelišová 8367 příspěvků 15.08.18 22:56

Já teda nevím, kde takové věci čteš, ale řekla bych, že trochu přeháníš a cítíš se sama neschopná a pak ti ty „dokonalé“ matky rezonují. Nemyslím si, že by zde byla převaha matek z tvého popisu, spíš každá dělá něco. Některá vstává 8× za noc, některá dítě celý den nosí, některá má neustále naklizeno, navařeno a napečeno a některá má pohledného a některá i rodinumilujícího manžela :lol: .

Hoa Mai
Kelišová 5717 příspěvků 19 inzerátů 15.08.18 22:57

@baracudas Každý se do něčeho stylizuje, internet je k tomu ideální místo. Z toho, co tu čtu já, se rýsují dvě skupiny matek. Jedna jeta, co jsi výše popsala, druhá je ta, jejíž příslušnice mají děti v plínách pomalu až do začátku školní docházky, do přibližně stejného věku nemluví, ani trochu neposlouchají, lítají, řvou, se vším mlátí a všechny mlátí. Jejich matky jsou, cituji, zoufalé, když děti nesní, nevypijí, nepřiberou, nevyrostou tolik, kolik si žádají tabulky, nebo kvůli stopadesati jiným nepodstatným maličkostem, dostávají hysterický záchvat a zmírají obavami, že jejich dítě zemře, protože spolklo zrnko písku atd. a navzájem se ujišťují, že všechno výše zmíněné je normální a jednou „se to zlomí“. Pravdu hledej někde uprostřed a neber internet doslova.

Margery
Echt Kelišová 8921 příspěvků 15.08.18 22:58

@vertunka já jsem zas v rámci klidu neřešila spaní v posteli, pleny, až se pan rozhodl, UM teda taky ve dvou, nechtělo se mi xkrat v noci vstávat. Jak si to kdo udělá, takové to má :kytka:

Mirenka
Stálice 87 příspěvků 15.08.18 22:59

Já tady to vychloubání dělím tak deseti a neřeším to. Nejdůležitější je pro mě zdraví mojí rodiny a společně strávený čas.

Medičkaa
Kecalka 117 příspěvků 7 inzerátů 15.08.18 23:01

já si myslím že spousta „supermatek“ pak zakládá ty ANONYMNÍ diskuze o probdělých nocích, manželských krizích a nezvladatelných dětech… všichni jsme jen lidi, jen někteří ty slabosti prostě nechtějí ukazovat ostatním… jinak můžeš být klidná, já mám sice jen jedno dítě ale jinak jsem na tom dost podobně, když se mi stane že mám někdy navařeno, aspoň trochu uklizeno, stihnu jít na chvíli ven a ještě zvládneme den bez histerické scény třeba v obchodě nebo v autobuse jdu večer slavit! (za půl roku muzu takové dny spočítat na prstech jedné ruky :D )

Limi123
Závislačka 3516 příspěvků 15.08.18 23:01
@baracudas píše:
Tak po pravdě, jak to teda je? 8)

Tak do kazde diskuse ti pise jen ta skupina matek, ktera k tematu ma co rict. Idealne se pochvalit. Takze kdyz se zeptas, zda ss tvuj manzel chova dobre, kdyz dela to a to, ozvou se ti matky s idealnim manzelem. Atp.

Takze za me:

VS, pres tricet, pred MD dobra prace, cestovani, pani na uklid. Ted uz pani na uklid nemam, protoze je vic casu. Deti dve, 2 a pul a 6 mesicu jako ty. Na MD se co se tyce domacich praci celkem flakam. Snazim se nemit totalni bordel, ale obcas se to nepodari. Ted kdyby nekdo k nam prisel, tak by se lekl. Ale co, preci se z toho nezblaznim. Ke kojencum nevstavam, kojence mam v posteli a spim pri kojeni. Mimco krmim sklenickama, pro starsiho obcas neco uvarim, ale zrovna dnes obed z kantyny a zitra jime venku. Vlastne ted v lete jsme porad venku (dnes jen 5 hodin a to je opravdu minimum, mela jsem dnes vycitky, ze tak malo), tak jime vetsinou venku a nevarim. Venku jsme cele dny.

Co se spani tyce, tak na starsiho jsem v zoufalstvi aplikovala Estivilla. A na mladsiho se chystam take, pokud nebude v roce rozumne spat (starsi se budil co 20-60 minut celou noc).

Pohadky vecer cteme, obcas me materstvi nabiji a obcas padam na usta.

Ve vychove se hledam, ale doufam, ze uz jsen se po dvou a pul letech konecne nasla, takze se aktualne snazim vychovavat bez kriceni a telesnych trestu a zatim se mi to dari.

Příspěvek upraven 15.08.18 v 23:14

růžový achát
Závislačka 4694 příspěvků 15.08.18 23:03

Je to peklo ! A to mam dva jedináčky s tím samým mužem,, jakmile ten starší začal být samostatný ,…my chtili druhý dech a máme z něj dcerku :P ,,, tak čekame na ten třetí

AnnaNuvoletta07
Kecalka 402 příspěvků 15.08.18 23:06

Internet je celkově ve valné většině iluze popisující růžový a bezchybný život, jelikož všem dává jistou anonymitu a možnost různé detaily skrývat, vynechávat. Často si člověk chodí do diskusí akorát omýt ruce nad cizími neúspěchy, chybami a utěšit se, že vše zvládá dobře a třeba i lépe než ostatní. Ale tak mě třeba to dává jistou útěchu; přiznání o tom, jak se matky hroutí, nezvládají, trpí mě dost stresujou. :)

pikola
Neúnavná pisatelka 19274 příspěvků 15.08.18 23:11

Dcera chodí do školky a já nechodím do práce, takže mám času habaděj :mrgreen: ale supermatka rozhodně nejsem, jsem ráda, že mám klid konečně

Příspěvek upraven 15.08.18 v 23:11

mayecka
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 15.08.18 23:11

Já - 31 let, 3 deti, s přítelem žijeme tzv na hromadce už krásných 11 let :mrgreen: uklizeno mám denně jelikož jsem na úklid magor s velkým M. S dětmi chodím ven pouze na zmrzlinu + krátká procházka. Nesnáším dětská hřiště jelikož uhlídat tři děti někde kde maminky sedí a tlemi do mobilu a své super ratolesti nechají dělat co chtějí mi přijde akorát tak na oprátku.
Dětem čtu pohádky jen občasné jelikož jsem rada jak je po večeři nazenu do postele a můžu si odfrknout.
Vaření - jsem vyučená kuchařka která neumí vařit takže asi tak. Ale snaha o denní teplé jídlo je :lol: Nejsem geniální ale jsem Matka :mrgreen: :srdce: :mavam: jo a nevadí mi jednou za čas vzít děti na happy meal to je potom radosti :srdce:

Hoa Mai
Kelišová 5717 příspěvků 19 inzerátů 15.08.18 23:11

@baracudas ale jinak teda některé věci, které jsi tu zmiňovala, nesouvisí s tím, jestli jsi nebo nejsi supermatka, ale jsou o tom, co komu vyhovuje. Já třeba nemůžu praktikovat metodu „nechat dítě vyřvat“, protože nesnáším dětský řev, hlavně v noci, když chci spát. A naše děti mají velkou výdrž (nebo já moc málo snesu), takže je nechávám řvát jen pokud to jinak nejde. Nejen pro jejich, ale hlavně pro moje vlastní dobro a psychické zdraví. V noci vstanu holt tolikrát, kolikrát je to nutné, nejradši vůbec a nemám to vstávání ráda, děti učím, že noc je od toho, aby se spalo, ale když je třeba vstát, tak vstanu. To samé se společným spaním. První syn to nepotřeboval, druhý syn to potřebuje stále, takže máme kompromis, že usíná u sebe v posteli, ale v noci může přijít. Chodí naštěstí až k ránu. To samé s nošením v šátku. Moje druhé a třetí dítě jsou silně kontaktní. Nejsem z těch nosnic, to nošení berou jako alfu a omegu mateřství, ale taky nerada něco lámu přes koleno a když vidím, že nošení jim dělá dobře, jsou spokojenější, klidnější, mnohem méně pláčou, tak je prostě nosím. Přijde mi to lepší, než mít doma ukňourance a ubrekánka a pořád špekulovat, co to dítě furt chce, když je přece najezené, přebalené, pochované, vyprděné, ale pořád nespokojené.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš má strach o syna: V noci mu bouchají na dveře, jeho matka je vyděšená!

Atmosféra kolem kauzy Čapí hnízdo začíná pořádně houstnout. Politici vyzývají... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >