Jak zvládají matky samoživitelky na Vánoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 10.12.18 10:01
matky samozivitelky vanoce

Premyslel jsem a napadlo me jak to asi tak tedka zvladaji matky cojsou sami s detma na vanoce a okolo vanoc at uz financne a hlavne dusevne

Reakce:
Zkai
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 42 inzerátů 10.12.18 10:02

Úplně v pohodě. Nemusím pořizovat tolik dárků jako předchozí roky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.18 10:06

Já byla na vanoce sama loni, letos už sme zase ve 3 :) ale bylo to v pohodě, koupila sem pár darku synovi, pár drobností rodičům a ségře a víc neřešila. Zas takové náklady navíc to nebyly. Naopak si myslím že jsem i ušetřila, když sem nekupovala dárky pro početnou famílii svého ex :mrgreen: duševně taky pohoda, u nás se vánoce nikdy nijak zvlášť neprožívali.

Lalelale
Závislačka 3134 příspěvků 10.12.18 10:07

Tak samozivitelka v první řadě neznamená chudobu. Může být a nemusí.

Lynette
Echt Kelišová 8004 příspěvků 10.12.18 10:32

Já si Vánoce užívala i když jsem byla se synem sama. Mám ty svátky ráda a užívám si i ten shon okolo. Vzla jsem golfky a jela jsem s prckem pro kapra, pro brambory na salát, pro jmelí a ostatní blbosti. Musím říct, že jsme si to užili :-) O peníze nouze nebyla - vydělávala jsem si z domova. Otec dítěte nám dával slušné peníze a ne směšné alimenty.

TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 10.12.18 10:33

Já duševně nedávám negramoty.

atominnka
Generální žvanilka 21858 příspěvků 10.12.18 10:37

@B4RC3LON4 Zvládám v pohodě. Konečně Vánoce tak, jak chci já! pár kousků cukroví, objednala jsem si pár kousků makronek, stromeček, jaký chci já a děti bez keců, že stačilo uříznout nějaký v lese.
Dárky mít děti budou pěkné, jinak nemusím kupovat téměř nic. Vždycky jsem Vánoce zařizovala jen já od úklidu přes dárky až po atmosféru a od ex jsem pak dostala třeba čaj, ponožky nebo jednou lepenku a ručníky :roll: . Takže bez takových dárků se obejdu, raději si koupím sama něco, beztak jsem t tak dělala poslední 4roky taky. :nevim:

TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 10.12.18 10:53

@atominnka Lepenku? No tvl.

atominnka
Generální žvanilka 21858 příspěvků 10.12.18 11:12

@TMana no, prej jsem si stěžovala, že žádná doma není… kdysi :D jako jooo, recese by to byla dobrá, o to nic. Třeba k nějaké drobnosti, kterou jsem chtěla :nevim:

malone.v
Kecalka 370 příspěvků 10.12.18 11:16

@B4RC3LON4 já jsem to vždycky zvládala dobře, s dcerou jsme koupily stromek, ozdobily, upekly cukroví…dárky taky byly…nevím, co by se na tom nedalo zvládnout :-) večer jsme se dívaly na pohádky a celkově jsme si večer užily

Uživatel je onlinejkra
Nadpozemská drbna 25864 příspěvků 10.12.18 11:22

Ja pokazde pozvala rodice a bratra, takze nas doma byvalo 6 nejmene.
Financne v pohode, zadne stresy.

Netopirek
Echt Kelišová 8223 příspěvků 10.12.18 12:34

finančně i psychicky líp než před rozchodem.

mrav
Generální žvanilka 21582 příspěvků 10.12.18 13:30

Na Vánoce jedu s malou k našim, byli jsme tam i loni. Loni jsem byl ještě doma, letos už musím 27. do práce, tak bude malá jen s dědečkem a babičkou. Loni přijeli i bratři s rodinami, letos to bude asi komornější.

Boeing737
Stálice 94 příspěvků 11.12.18 10:31

Z pohledu dítěte byly vánoce se samoživitelkou mnohem pohodovější a klidnější, než ty několikery před rozvodem, kdy spolu rodiče příliš nekomunikovali a některý dárky byly pod stromečkem dvakrát. :? Množství dárků bylo menší, ale ta atmosféra byla úžasná.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >