Mé první IVF

312
19.4.20 21:23

Mé první Ivf

Zdravím všechny :) Ráda bych se zeptala co mě čeká u Ivf. Nemám ani jeden vejcovod jinak prý vše v pořádku. Chystáme se ted na Ivf a zajímalo by mne co mě ted bude čekat. Jezdím do Gennetu do Prahy a paní doktorka mi říkala že se mám objednat na 21-27dc a že se udělá kontrolní Utz. Jedu tam ted 7.5. Nevíte zda dostanu už nějaké hormony, injekce atd? Nebo co přesně bude následovat? Budu už něco platit? Jakakoliv informace mi pomůže :) Děkuju vám moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.4.20 21:36

To záleží… Máš už za sebou nějaká vyšetření? Nejdřív potřebují zjistit, co je v nepořádku, pak až nastavit léčbu. Tohle všechno proberete na té první schůzce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
312
19.4.20 21:52

@DeeSocialWorker Myslím že žádné, vím že mi prý nedozrávají vajíčka ale mám jich prý hodně. Jinak mě nikam na nic Dr. neposílala na vyšetření. Je mi 24. Poprvé jsem otěhotnělo po Clostylbegytu a Ovitrellu, ale bohužel mimoděložně. Poté se zjistilo že i ten zbývající vejcovod je špatný- rozšířený a nemá tvar který by měl mít, tak mi ho odtranili. A jinak je tam prý vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
312
19.4.20 21:53

@DeeSocialWorker Pokud bych chtěla udělat nějaké to vyšetření než se pustíme do Ivf tak si to budu muset hradit sama?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1002
20.4.20 08:04
@Adri56 píše:
Zdravím všechny :) Ráda bych se zeptala co mě čeká u Ivf. Nemám ani jeden vejcovod jinak prý vše v pořádku. Chystáme se ted na Ivf a zajímalo by mne co mě ted bude čekat. Jezdím do Gennetu do Prahy a paní doktorka mi říkala že se mám objednat na 21-27dc a že se udělá kontrolní Utz. Jedu tam ted 7.5. Nevíte zda dostanu už nějaké hormony, injekce atd? Nebo co přesně bude následovat? Budu už něco platit? Jakakoliv informace mi pomůže :) Děkuju vám moc.

Ahoj, chodíš na Prahu 1? Taky jdu 7.5.Na utz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2066
20.4.20 08:14

@Adri56 ahoj, tím, že tě objednala k konci cyklu, to vypadá, že ti udělá kontrolní ultrazvuk před IVF jestli je vše ok, nemáš třeba cystu atd… Pokud bude vše ok, tak ti dá protokol a vyfasuješ léky a injekce. Já teda chodila jinam, ale léky se většinou platí hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
312
20.4.20 08:17

@kveta112 Nene, Praha 7

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
312
20.4.20 08:39

@jary1 Aha aha, tak doufám že tam nic nenajde s bude to dobré :blush: Tak to peníze raději beru sebou jsem připravená :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2066
20.4.20 09:14

@Adri56 pokud na cysty netrpíš, tak to bude v pohodě.
Jinak mně pomáhalo si napsat doma dotazy, abych tam na nic nezapoměla. A k protokolu si dělat svoje poznámky. Pro ně je to rutina, ale já to pak přinesla domů a koukala na to jak husa do flašky.
Přeji hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
312
20.4.20 09:35

@jary1 Nene netrpim, prý při tom mimoděložním těhotenství tam jedna byla, dali ji pryč a pak už jsem tam nikdy nic neměla, tak to snad bude bez problému :blush: Přesně, já už si teď sepisuju co vše chci vědět, páč pak tam přijdu a najednou nevím nic na co jsem se chtěla zeptat :smiley: :smiley: Hlavně by mě zajímalo jestli je potřeba před Ivf udělat genetiku, imunologii a AMH, pořádně ani nevím co to znamená, jen jsem o tom něco slyšela málo… :slight_smile: Děkuji, snad se podaří na poprvé :heart:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2066
20.4.20 10:01

@Adri56 a krev ti brali? To AMH by určitě měli vědět. Jinak každý CAR má jiné postupy. Já jsem taky jiné vyšetření nepodstupovala. Třeba v tvém případě mi to i přijde zbytečné. Hlavní překážka toho, že nemůžeš otěhotnět jsou chybějící vejcovody. Určitě bych 1.IVF zkusila rovnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
312
20.4.20 10:30

@jary1 Já pořádně ani nevím, když jsem tam nastupovala tak mi brali několik zkumavek na krev ale na co vše to bylo, ale prý nic špatně nebylo tak snad je to dobře. Na to AMH se zeptám raději :slight_smile: Jo asi máš pravdu v tom zkusit to rovnou když žádný problém není kromě vejcovodů :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2066
20.4.20 10:53

@Adri56 nahoře píšeš, že vajíček máš hodně, tak to ti zjišťovali i to AMH( to je právě zásoba vajíček) a to že ti nedozravaji, tak tomu pomůžou hormonama.
Tu krev berou na hormonální profil, zjištění AMH, nějaké nemoci… To je takový základ, od čeho se odpichnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
312
20.4.20 11:10

@jary1 Jojo,ale to mi doktorka říkala při ultrazvuku že tam je prý mnoho vajíček ale nedozrávájících, ale je to možný že si to AMH udělali a ani to nevím :D Máš pravdu, to oni si dělají u každé ženy :) No tak snad to vyjde, partner má vše taky v pořádku tak budu už jen doufat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
312
20.4.20 13:05

@jary1 Tak koukám do papírů a to AMH mi dělali před rokem v únoru a mám tam 15,91. Je to v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama