Medela Swing - dotaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
japato
Kecalka 182 příspěvků 21.08.18 15:51
Medela Swing - dotaz

Maminky co používáte elektrickou odsávačku Medela Swing, prosím o radu… Používám jí cca 3 týdny, díky šílené bolesti při kojení střídám kojení a odsávání, ale poslední dobou odsaji čím dál tím míň a trvá to dlouho, odsaji 60-80ml (mimčo teď vypije kolem 120 ml, takže to je málo) a trvá to třeba i 40 minut… Teď jsem začla odsávat obě prsa najednou, abych odsála těch 120 ml, ale to je maximum co jsem schopná odsát a trvá to hodinu… PO cca 10 minutách odsávačka ztratí tah a jen prso žmoulá naprázdno, už nic neteče nebo hodně maličko, že je to sotva znát… Když přidám na intenzitě odsávání, tah se stejně nezvýší. Když prso vyndám a zase odsávačku nasadím zpět, první jeden nebo dva tahy jsou dobré, pak už zase bez tahu… Nějaká rada jak mám efektivněji odsávat? Nebo dělám něco špatně? Nechci mimčo dokrmovat umělým mlékem:-(

Reakce:
mi.anetka
Kecalka 335 příspěvků 2 inzeráty 21.08.18 15:55

Já bych řekla, že máš odsávačku špatně přiloženou nebo špatně zastrčenou tu hadičku, protože mám tu samou a odsává stále stejnou intenzitou, případně se opravdu zvýší jak přidávám. Nechci tě nijak znepokojovat, ale stejně asi budeš muset přejít na dokrm UM.

ROMA-Z
Stálice 78 příspěvků 11 inzerátů 21.08.18 16:47

Taky bych doporučila zkontrolovat hadičku a pak ještě tu bílou membránku, já ji měla prasklou, že to nebylo na první pohled ani vidět a pak mi špatně odsávala

barabrambora
Kecalka 423 příspěvků 1 inzerát 21.08.18 16:52

Nejdřív bude třeba přijít na to proč tě kojení bolí. Možná špatné přikládání. Některé holky neodsají odsávačkou nic nebo jen trošku, ale mimčo si mléko vytáhnout dokáže. Zkus možná laktační poradkyni. Hned bych to nevzdávala.

Cranberrka
Stálice 87 příspěvků 21.08.18 16:54

@japato ještě zkus zkontrolovat tu bílou membranku, zda není mastná a proto ne přiléhá, případně důkladně omyt jarem… tak jsem to měla já, když odsavacka neměla tah. Každopádně tah by měl být po celou dobu odsavani stejný… takže někde bude chyba…

japato
Kecalka 182 příspěvků 21.08.18 17:44

Děkuji za rady a tipy, membránka je v pořádku, omyla jsem jí podle rady jarem, ač ji každý den vyvařuji (samostatně, jak píšou v návodu), tak byla mastná… Tak doufám že to bylo tím… Přikládám dobře, vypadá to u mě spíš na syndrom bělavé bradavky, takže bolesti budou až do 3 měsíců:-( Teď jsem ještě začala jíst hořčík s vápníkem, vyčetla jsem že by to mělo pomoct, tak uvidím, chci se vrátit k výhradnímu kojení. Hadička je také v pořádku. Jak jsem psala, ze začátku to jde dobře, až časem po několika minutách jde tah dolů. Také asi není normální, abych odsávala 60ml 40 minut, že… Když jsem odsávala poprvé, bylo odstáto 60 ml za 10 minut. Tak těžko říct kde je problém, třeba už mám málo mléka - ? Dá se to vůbec nějak zjistit, že je mléka málo? Mimčo pije z prsa 20-40 minut, někdy spokojeně usne, někdy po půl hodině brečí hlady…

barabrambora
Kecalka 423 příspěvků 1 inzerát 21.08.18 17:54

@japato a prcek přibírá? To je rozhodující. Oni si vytahují během dne různé množství mléka. Má dost pomočených plen? Zkus třeba jednou za týden nebo 14 dní zajít na převážení.

japato
Kecalka 182 příspěvků 21.08.18 18:03
@barabrambora píše:
@japato a prcek přibírá? To je rozhodující. Oni si vytahují během dne různé množství mléka. Má dost pomočených plen? Zkus třeba jednou za týden nebo 14 dní zajít na převážení.

Jojo přibírá dobře, čůrá a kaká až moc:-)

barabrambora
Kecalka 423 příspěvků 1 inzerát 21.08.18 18:27

@japato Tak to je ok. UM bych zatím nedávala. S tou bolestí s tebou soucítím. Jakmile jsme najeli na příkrmy, začaly se mi ucpávat mlékovody. Bolest hrozná. Po třetím ucpání během 1,5 měsíce jsem kojení vzdala.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >