Zácpa po vigantolu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

podaji
Kecalka 436 příspěvků 19.08.18 18:56
Zácpa po vigantolu

Ahoj prosím nemáte někdo zkušenosti se zácpou po vigantolu? Mám dvouměsíční miminko a od šestinedělí je na UM. Má um z dm to jejich bio. Vše bylo v pohodě, stolice řídká světlá. Teď zhruba poslední týden je stolice hoodne tuhá. Resp. První část je dost tuhý nazelenalý bobek a pak řídká stolice. Jenže to nemůže přes ten tuhý bobek vytlačit. Vysazuji vše abych zjistila co se děje. Takže už druhý den nedávám espumisan. Dostává jednu kapku vigantolu. Trochu se bojím jo nedávat…taky dávám probiotika od biopronu ty vysypavaci. Zkouším i um víc v těchto vedrech ředit jako že dám 100 ml ale jen 3odmerky mléka. Nemá někdo podobnou zkušenost a radu co s tím? Nechci moc měnit mléko když bylo ok, a rourkovat každý druhý den také ne. :nevim: děkuji všem za odpovědi

Přečtěte si článek: Zácpa u kojenců - co pomůže

Reakce:

lampicka11
Závislačka 3412 příspěvků 2 inzeráty 19.08.18 19:07

Než si um sedne trvá to 14dni tak že to klidně může být i z toho mlíka. Bio neručí za to že vše bude ok

meduzza
Echt Kelišová 8725 příspěvků 19.08.18 19:11
@podaji píše:
Ahoj prosím nemáte někdo zkušenosti se zácpou po vigantolu? Mám dvouměsíční miminko a od šestinedělí je na UM. Má um z dm to jejich bio. Vše bylo v pohodě, stolice řídká světlá. Teď zhruba poslední týden je stolice hoodne tuhá. Resp. První část je dost tuhý nazelenalý bobek a pak řídká stolice. Jenže to nemůže přes ten tuhý bobek vytlačit. Vysazuji vše abych zjistila co se děje. Takže už druhý den nedávám espumisan. Dostává jednu kapku vigantolu. Trochu se bojím jo nedávat…taky dávám probiotika od biopronu ty vysypavaci. Zkouším i um víc v těchto vedrech ředit jako že dám 100 ml ale jen 3odmerky mléka. Nemá někdo podobnou zkušenost a radu co s tím? Nechci moc měnit mléko když bylo ok, a rourkovat každý druhý den také ne. :nevim: děkuji všem za odpovědi

můžeš zkusit vitamin D3 od Terezia, má jiný nosič (olivový olej) než Vigantol. Někdo ho lépe snáší. Jen Vigantol je lék a tohle doplněk stravy. Vigantol má mít 500 jednotek a D3 od Terezie 400 jednotek v kapce.

Halamka
Závislačka 3654 příspěvků 1 inzerát 19.08.18 19:41

Vigantol je na prd. Dělá problémy hodně miminkům.
Jak píše @meduzza , najděte si alternativu. Třeba teď, když je dost sluníčka ho nemusíte dávat denně, stačí mimi dát ven. Hodně maminek doporučuje i tento

meduzza
Echt Kelišová 8725 příspěvků 19.08.18 19:48
@Halamka píše:
Hodně maminek doporučuje i tento

Jen chci upozornit, že Jamieson změnil recepturu a má teď stejný nosič jako Vigantol - nosič (triglyceridy se středně dlouhým řetězcem). Dřív míval Jamieson olivový olej jako má teď třeba ta Terezia D3.

Lioness34
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 19.08.18 20:05

Vigantol nedávat - u nás měly decka šílené koliky..

markyj
Závislačka 4067 příspěvků 19.08.18 20:08

@podaji nám doktorka doporučila dávát pít vlažnou vodu a pomohlo nám to :palec:

Halamka
Závislačka 3654 příspěvků 1 inzerát 19.08.18 20:13

@meduzza aha, no vida. Díky za info. :kytka:

podaji
Kecalka 436 příspěvků 19.08.18 20:41
@markyj píše:
@podaji nám doktorka doporučila dávát pít vlažnou vodu a pomohlo nám to :palec:

Můžete mě prosím napsat jak jste to dělali? Jako mezi dávkami dát pár lžiček? Děkuji

markyj
Závislačka 4067 příspěvků 20.08.18 10:39

@podaji dávám mu to do kojenecké lahve a první pití mu dávám hned ráno na lačno a pak mezi jídly, tak mi to doporučila dětská doktorka. A za ten den vypije cca 50 vody víc ne, dám mu vždy jen tak cucnout. Odhadem to pije tak po 10 ml

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >