Boj s kojením pořád

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 11:43
Boj s kojením pořád

Ahoj, prosím o radu už jsem úplně zoufalá.. je nám 7 týdnů a posledních 14 dní bojujeme s kojením. Sice na váze jakžtakž přibýváme a plen za den počůráme taky dost ale rozestupy mezi kojím každou hodinu, miminko mi vždycky každou hodinu začne hrozně plakat a když jí dám prso tak úplně hltá. Když zkusím po kojení vzít odsávačku, tak odsaju asi 3 kapičky. Na. podporu laktace zkouším všechno. Myslíte, že mám málo mléka a je hladová? Já už fakt nevím :( děkuji :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

VikiRiki
Kecalka 178 příspěvků 18.08.18 12:04

Muze to byt rustovy spurt. Zrovna jeden resim i ted ve 3 tydnech…teda spis neresim. Prikladam jak miminko chce (treba i co pul hodiny kdyz se mu zamane) a ono to pak prejde :kytka: jinak u prvniho ditka jsem mela mlika az az (dotahli jsme to na 10kg v pul roce!!) ale nikdy jsem nebyla schopna nic odsat odsavackou…nastesti jsem ji nemela koupenou a jen pujcenou. Pro moje prsa je to kram k nicemu ;) miminko si samo vzdycky vytahlo co potrebovalo a nemela jsem ani o kapku navic ani o kapku min…ver sobe a svemu miminku :palec:

3HE
Generální žvanilka 21897 příspěvků 18.08.18 12:06

ke konci šestinedělí se mění způsob tvorby mléka. Nepomáhá už oxytocin, ale jen prolaktin. Mléko se tvoří do zásoby už jen trochu, více se ho tvoří při samotném kojení. Některé děti si špatně zvykají na tuto změnu. Může to být i růstový spurt. Nahřívejte před kojením prsa, vypijte před kojením hrnek horkého kojočaje s jestřabinou, a kojte. Je dobré si dát dítě na klín a odstříknout ručně trochu mléka, aby se pomohl nastartovat spouštěcí reflex - potom se dítě nemusí tolik namáhat, aby ho nastartovalo… vezme si více dvorce do pusinky a více i vypije.
tady ve videu najdete návod, jak ručně ostříkat https://www.youtube.com/watch?…

kojit takto: vykojit jedno celé prso, pak přiložit dítě k druhému prsu, opět nechat pít, dokud má zájem. Pak odříhnout a znova přikládat (stále k druhému prsu, protože ho asi nevypilo všechno…). Na prsu má dítě být tak dlouho, dokud aktivně saje… pak střídat.

Další kojení začínat tím prsem, které bylo předtím druhé. a postup stejný. Pro navýšení tvorby mléka je žádoucí vykojit cca co 2hodiny obě prsa. Nebo i v kratší době.. ale intervaly delší než 3hodiny snižují laktaci. Maminky často kojí z jen z jednoho prsa a pak z druhého… pak vlastně má to prso interval delší než tři hodiny… takže pro dobrou laktaci - každé prso co 2-2,5hodiny (nebo kratší dobu) vykojit.

Kojit výhradně dle potřeb dítěte… co hodinu z obou prsou je úplně normální… ono se to časem upraví… laktace se upravuje a stabilizuje do konce 4měsíce, stejně tak sání dítěte se tak dlouho uzrává a zdokonaluje. Takže v klidu :kytka:

v jaké poloze kojíte?

hospodki
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 18.08.18 12:07

Náš měl první spurt asi týden a půl okolo konce třetího týdne. Ja v té době kojila co 30 minut. Ke konci šestinedělí už byl jen na 2 dny, brala jsem homeopatika. Zkus mimco taky změřit jestli od poslední kontroly třeba víc nevyrostlo. V pondělí zkusit skočit k doktorovi a zvážit před a po kojení ( pokud nemáš váhu doma). První dva měsíce se v průběhu dne intervaly zkracovaly jak pomalu docházelo k večeru mlíko.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 12:24

Děkuji za rady, já si myslím, že spurt to asi nebude, ten trvá jen chviličku ne? U nás to trvá už opravdu asi 14 dní. Kojíme nejčastěji v leže nebo v sedě s koj. polštářem :) Spíš si přijdu jak živý dudlík :D Protože mi začne plakat a i když odsávačkou nic neodsaju, tak jí dám k prsu a je spokojená, ale nechce se pustit a vydržela by tak celý den :) doma mi to nevadí, ale když jdeme na procházku s.kočárkem tak se mi stává, že jí doma nakojím, vyrazíme ven a třeba už po půl hodině začne hrozně plakat :( je fakt, že jí trápí i prdíky, tak je to třeba i tím, ale já mám strach, abych jí netrápila hlady :( :nevim:

Manhattan
Závislačka 3697 příspěvků 18.08.18 12:28

Já si také myslím, že je to růstový spurt. Trvá sice chviličku, ale je několikrát. Já mám 7 měsíční a teď poslední týden ji kojím po hodině a půl a do toho už dávám příkrmy :D Jinak odsávačkou mi to také moc nešlo.

hospodki
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 18.08.18 12:36

Ja úplně slyším jak to do sebe malej pro kojení láduje, ale teď v týdnu jsem potřebovala jít ven a dva dny jsem dělala zásobu 70 ml kdyby se malej vzbudil. Prostě jsem horko těžko odsala pokaždý pár kapek, ale jinak je ve 3 měsících tabulkový miminko

3HE
Generální žvanilka 21897 příspěvků 18.08.18 12:39

Růstový spurt trvá klidně dva týdny. Kojte po dobu, kdy aktivně saje. Potom vyměnit prso. Takto vícekrát.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 12:41

Mě malá prospí celou noc, takže jsem v noci odsávala a odsála jsem kolem 120 ml za noc :) ale teď jsme byli u pana doktora a říkal, ať jí v noci na jídlo suverénně vzbudím a nakojím :)

3HE
Generální žvanilka 21897 příspěvků 18.08.18 12:41

Prdíky… Hledá u bolesti bříška jistotu…a kde je jí dobře? U maminky… Proto chce k prsu. Je to jediný způsob na uklidnění, který zná. Navic s nafouklym bříškem se špatně jí…Kupte babyCalm a dávejte před každým kojením. A bude to ok. Zaručeně ;)

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.08.18 12:44

prikladej častěji, miminko je ještě hodně male. odsavacka neodsaje každému!nic to neznamená!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 13:08

BabyCalm určitě zkusime děkuji :) ještě nám v lékárně doporučila biogaia protectis s tím máte zkušenost ? :)

3HE
Generální žvanilka 21897 příspěvků 18.08.18 13:14
@Anonymní píše:
BabyCalm určitě zkusime děkuji :) ještě nám v lékárně doporučila biogaia protectis s tím máte zkušenost ? :)

Taky jsem je měla, nepozorovala jsem zázrak, , babycalm stačí. V MM je vše, co dítě potřebuje.

Babycalm neobsahuje simetikon, ty jiné protiprdikove kapky ano. Simetikon také některým dětem vadí. Mám tři děti a u všech jsem měla babycalm.

hospodki
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 18.08.18 17:10
@Anonymní píše:
BabyCalm určitě zkusime děkuji :) ještě nám v lékárně doporučila biogaia protectis s tím máte zkušenost ? :)

Já měla z Dr max probiomaxik. Lahvička stojí půlku a stacila mi jedna. Biogaia je dvojnásobné balení za dvojnásobnou cenu a pro malého bylo takové množství zbytečné. Obsah je stejný.

Ou
Kelišová 5165 příspěvků 18.08.18 18:48

Byla u vás laktační poradkyně? Na živo je to rozhodně efektivnější, než po internetu.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >