Mega Bloks - v čem je tak špatná?

1185
30.5.16 10:33

Mega Bloks - v čem je tak špatná?

Zdravím,
dostaneme jako reklamní dárek stavebnici Mega Bloks (first builders) pro našeho malého 9m syna. Zatím ji ale asi jenom použije jako kousátko, nebo se bude koukat, jak z toho stavíme my. Po přečtení zdejších diskuzí jsem nabyla názoru, že se rovnou po rozbalení rozpadne a nepůjde z ní sestavit ani jednoduchá věž. (sice přeháním, ale některé názory jsou extrémní) To je skutečně tak špatná? (že se snadno rozkládá nepovažuji za mínus - alespoň si to dítě rozloží samo) Připadá mi to jako dobrá reklamní strategie lega.
S bráchou jsme jako děti měli třeba i lego i chevu a vítězila cheva na celé čáře. Nebo jsem si jako dítě taky ráda hrála s normálníma kostkama. (ty už jsou asi úplně mrtvé a out a dítě, které staví z kostek je vyvrhelem společnosti)
Na internetu jsem četla totiž i hromadu pozitivních názorů, ale tady bych ty pozitivní mohla spočítat na prstech jedné ruky. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

766
30.5.16 10:49

Ahoj, máme ji doma i lego duplo. Mega bloks se snadno dává dohromady a samozřejme ta pevnost tam není taková. Dcerka raději stavěla s tím mega, duplo totiž je sice opravdu pevné, ale ty mrňousové to nejsou schopni rozdělit na kostičky. Malá si s tím hraje pořád dá se říct i raději. Duplo staví semnou u mega mě nepotřebuje. Jediná nevýhoda je, že ty zvířátka atd.tam nejsou tak pěkné jako u dupla holt je opravdu krásně udělané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29388
30.5.16 10:54

Uplne pro tyhle prcky staci. Malej ji taky dostal v roce. Rekla bych, ze na staveni v tom roce pro nej byla jednodussi jak Duplo. Jen proste ty kostky na sobe nedrzi tak pevne, ale na prvni staveni je dostacujici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
30.5.16 11:01

Díky za reakce. Právěže jako malou mě tohle štvalo u normálního lega - kostičky u sebe drželi tak pevně, že jsem je nemohla rozdělat sama ani v 8 letech, chodila jsem za rodinou a někdy to dopadlo tak, že pár kostiček má na sobě otisky zubů, jak jsem je rozdělávala a zrovna byla doma sama. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
30.5.16 11:06

@dalmati, kostky dostanete, tudíž nevynaložíš finance, tudíž si nedělej nervy a sami vyzkoušejte ;)
Máme doma něco podobného (žako se to asi jmenuje?) a kluci je kolikrát vytáhnou i dneska (je jim 6 a 4 roky :D ). Zoufale to nedrží, pár jsem jich už vyhodila, protože byly rozlámané, ale když si s tím děti hrají (a že to putuje rodinou už x let!), tak proč ne.
A normální kostky určitě out nejsou. Právě stavěním komínů z klasických dřevěných kostek si děti hodně procvičí motoriku a hodně se na tom pozná, jak je dítě šikovné. Dát dohromady čudlík a dírku není problém, ale postavit komín tak, aby držel bez dírek a čudlíků, to je umění! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
30.5.16 12:13

Náš Adámek má duplo, pak nějakou obyč plastovou stavebnici z Polska, u našich dřevěné kostky, které miluje nadevše a pak ještě kostky rasti, když jsme byli malí, byla u nás fabrika na lisování kostek, tak jsme jich měli fakt hafo a synek si vyhraje se vším.. A to bude mít v září 3 roky.. Uznávám, že lego je kvalitní, ještě aby ne, za ty prachy, ale děti mají jiné priority :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
30.5.16 12:19

Mega bloky máme a obě děti je milují (2 a 4 roky). Dá se z toho postavit hodně věcí a není problém, že by se to rozpadalo samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13661
30.5.16 17:06
@dalmati píše:
Zdravím,
dostaneme jako reklamní dárek stavebnici Mega Bloks (first builders) pro našeho malého 9m syna. Zatím ji ale asi jenom použije jako kousátko, nebo se bude koukat, jak z toho stavíme my. Po přečtení zdejších diskuzí jsem nabyla názoru, že se rovnou po rozbalení rozpadne a nepůjde z ní sestavit ani jednoduchá věž. (sice přeháním, ale některé názory jsou extrémní) To je skutečně tak špatná? (že se snadno rozkládá nepovažuji za mínus - alespoň si to dítě rozloží samo) Připadá mi to jako dobrá reklamní strategie lega.
S bráchou jsme jako děti měli třeba i lego i chevu a vítězila cheva na celé čáře. Nebo jsem si jako dítě taky ráda hrála s normálníma kostkama. (ty už jsou asi úplně mrtvé a out a dítě, které staví z kostek je vyvrhelem společnosti)
Na internetu jsem četla totiž i hromadu pozitivních názorů, ale tady bych ty pozitivní mohla spočítat na prstech jedné ruky. :roll:

Je výborná- 15 m syn z ní staví už nějaký ten pátek sám- máme i ten sběrač kostek, ten má nejradši ;) :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
31.5.16 12:01

Tak stavebnice je doma, první pokus nedopadl blbě, složila jsem si šneka :mrgreen: jestli bude mít u malého úspěch se uvidí až časem, ale my rodiče si asi hrát budem. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5795
31.5.16 19:18

@dalmati
My máme jak megabloks, tak duplo a oblíbené je obojí. Megabloks je podle mě pro ta prťata i vhodnější, snadněji se z něj staví, duplo už chce trochu procvičenou jemnou motoriku. A rozhodně mi nepřijde, že by se to nějak rozpadalo, ano, když se udělá komín a zvedne se ze země, tak ty kostky odpadají (duplo drží), ale na běžné stavění na zemi je úplně dostačující. Kvalita plastu není špatná, my máme spoustu bazarových kousků a drží stejně jako ty nové. :nevim:
A taky záleží, jakou sadu přesně máte, ale megabloks dělá taky moc pěkné doplňky, třeba jsou super „příšerky“, velký dům s panenkami a nábytkem, disney princezny, s těmi si teď holky (5 a 3 roky) hrají víc než s dupláckými figurkami (vše je ale pořízené jako bazarové, nové se to už neprodává). :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama