Měním své tělo

584
15.5.17 17:13

Měním své tělo

Ahoj.
Od konce února roku 2016 se s přítelem ( teď už manželem) snažíme o mimco.
V červnu mi bude 21 a vážím 125kg. Manželovi je 26 a váží 106kg…
A jedním z důvodu proč to nejde je právě má váha.
Rozhodla jsem se změnit svůj životní styl. Nechci se vzdávat svých oblíbených jídel ale chci je dost omezit a přidat cvičení.
Je tu mezi vámi někdo kdo by se ke mě přidal?
Napsat si své pocity, recepty na dobrá jídla, cviky… Chtěla bych se dostat na váhu 100kg. Prozatím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
15.5.17 17:41

Jsi dobrá, že s tím chceš něco udělat, já mám 148 kg a nemám tu sílu se vzdát jídla… ale otěhotnění u mě žádný problém, snad je teda u tebe opravdu v tomto zakopaný pes a po zhubnutí se vám to podaří, držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
185
15.5.17 18:07

Ahoj, ja v tehotenstvi nabrala zhruba 30 kg (cele jsem prolezela doma, predtim jsem chodila cvicit), v porodnici zustalo neco pres 11 kg. Na zacatku brezna jsem po pul roce od porodu zacala chodit cvicit, vratila jsem se do prace, snazim se si upravit jidelnicek podle trenerky (mam udelany na miru) a zatim krome lepsi kondicky a trosku volnejsiho obleceni, zadne jine vysledky. Je pravda, ze na upravu jidla mam silu teprve posledni dva tydny a cviceni jsem parkrat musela vynechat.
Oproti Tobe vazim „jenom“ 96 kg, ale stve me, jak mi neni moje puvodni obleceni a sama sobe se take nelibim :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.17 18:20

Zakladatelko, pokud se nevzdáš svých oblíbených jídel (což asi budou hodně nezdravá jídla) tak můžeš cvičit x hodin denně a nepomůže ti nic, vše se odvíjí od stravy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6037
15.5.17 18:57

Držím ti palce, protože zcela upřímně… já bych nechtěla mít takhle silnou mámu a nechtěla bych být takhle silná máma od dětí. Doopravdy to dej dolu a už nikdy nenaber.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3936
15.5.17 18:57

Zakladatelko, vrele doporucuji aplikaci kaloricketabulky, umoznuje vyvazit pomer zivin, i kdyz si obcas das i neco mene zdraveho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
15.5.17 18:58

Držím palce. Hubla jsem ze 105 kilo a začala jsem cvičením, bohužel cvičení samo nepomáhalo. Musela jsem trochu udělat změny ve stravování. Například nejíst večer sacharidy. Oblíbená jídla jsem přeřadila na dřívější dobu. Můj další poznatek byl ten, že se nedonutím pravidelně cvičit doma. Musela jsem si navyknout chodit do posilovny, zaplatila jsem si trenérku a permanentku, aby mě to motivovalo se na to hned nevybodnout. Nejdůležitější je motivace a nikdy se nevzdávat :-) Což jsem nakonec ale stejně udělala a teď se vracím k dřívějšímu režimu, abych zhubla ještě něco ze zbývajících 80 kil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.17 18:59

Jsme na tom podobně :) my už Teda jedno škvrně máme, ale druhé se nějak nedaří. A mám 114 kg a už to nejde dal :) tak na tom teď pracuji jak jen to jde! :) podotýkám, že jako první krok jsem zvolila psychologa namísto diety. A nějak to všechno přichází samo a nenásilně :) tak teď už to bude ta správná cesta! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.17 19:10

Hmm… ted to řeším taky, intenzivně poslední dva týdny. Už jsem se naštvala a dala jsem se na krabičkovou dietu kterou sestavuje dietní poradkyně na míru. A až u té krabičkové diety jsem poznala, jak hrozně špatně jsem jedla. Jednak na množství jídla a jednak kvalitní potraviny a složení jídla.
Za život jsem zkoušela spoustu diet, čím je člověk starší, hubne se mu hůře. Ale to co mi navaří dietní poradkyně, tak bych si jídelniček nikdy nesložila. Hlavně ani neužírám při vaření a nemám si kde přidat další porci.

Já si myslím, že se budeš jen zbytečně trápit pokud jen omezíš, to co jíš. Já po té krabičkové dietě mám více energie, líp se mi spí. A vše je tam vyvážené, že nemám vlčí hlad a nehoní mě mlsná. Prostě mi v té stravě nic nechybí.

Já jsem i hodně časově vytížená, takže si sama doma jídlo připravovat nezvládnu. Doporučila bych ti překopat jídelníček, nechat si od někoho poradit. Pokud jen omezíš porce budeš mít hlad a chutě.

A sama na sobě vím, že to jídlo je základ, pokud jím nezdravě a ve velkým množství, tak to prostě nevycvičím.

Ale seš dobrá. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
15.5.17 20:12

Všem děkuji za názory.
Kdysi jsem měla jídelníček od poradce jen tak orientační ale i když jsem ho dodržovala tak nic
Ano ráda si dám čokoládu a chipsy( ne že bych to jedla od rána do večera) ale jim úplně normální jídla jako každý, jim hromadu zeleniny, maso jim teda jen kuřecí a z ryb jen lososa. Pečivo jim minimálně a když už tak tmavé housky, když už uzeninu tak kuřecí nebo krůtí šunku.
Když mám ranní směnu v práci tak nesnídám, v práci se málokdy najím tak jim třeba až ve 14h když přijedu domů, při odpolední směně se najím doma okolo 9h a pak zase v práci nejím. A najím se zase až doma okolo 21h.
Když mám v práci hlad tak piju abych si zaplnila žaludek vodou.
Když v práci jim tak většinou polévku do hrnečku…
A v tom bude dle mého největší problém, v práci vážně málokdy stihnu jídlo…
Pak když se najím tak si tělo dělá zásoby..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3936
15.5.17 20:19

@ttynuse problem bude urcite v pravidelnosti, ale nejspis i ve skladbe jidla.
Telo potrebuje ziviny ve spravnem pomeru (sacharidy, tuky, bilkoviny, vlakninu), jinak je podvyzivene a uklada tuky.
Nevim, jestli jsi nekdy koukala na Jste to, co jite, ale spousta tech silnejsich zen zhubne tim, ze zacne jist vic, ale ve spravne skladbe.

Existuje kniha od Petra Havlicka ze Jste to, co jite - Superjidelnicek, tam by to melo vse byt vysvetlene (nemam osobni zkusenost).

Pro hlidani spravnych pomeru bych pak pouzivala aplikaci Kaloricke tabulky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.17 20:28

Byly doby, kdyz jsem mela kolem 80 kilo a trapila jsem se, vzdycky jsem si rikala, tak od zitra zacnu s dietou a jak to dopadlo? Zadna dieta neprobehla… Pak se to nejak zmenilo a mam o 10-15 kilo min. Proste miluji sve telo, tak jak je. Piji vodu, jim salaty a hlavne si to neodrikavam, kdyz mam chut, tak si dam dobrotu. Jinak jezdim na kole. Drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
531
15.5.17 20:49

@ttynuse já teď v těhotenství fakt hodně nabrala, ale před těhotenstvím jsem během půl roku zdravě zhubla 13kg. Jen byl trochu jiný start - ze 70 na 57…

co mně fungovalo, bylo přestat hledat výmluvy a začít hledat cesty…

• snídaně = základ (u mě jáhlová vařená kaše/rychlejší z jáhelných vloček/ovesná kaše + med, ořechy, sušené ovoce, mák, javor. sirup, jablíčko dle chuti) nebo slaná snídaně: omeleta ze 2 vajec + hromada zeleniny
  • 1. svačina - ovoce - hroznové víno, jablíčko, trocha ořechů, kousek hořké kvalitní čoko, pár sušenek ze zdravé výživy (jáhlová, pohanková mouka, atd.)
  • 2. svačina - kousek sýra, zelenina nebo bílý jogurt (později jsem zjistila, že mléčné výrobky mi moc dobře nedělají)
  • oběd - čočka/cizrna/fazole/amarant/rýže/jáhly/zelenina/maso/vejce - různé recepty (červená čočka se zeleninou, celerové kostičky na kari s rýží, pečené kuře na zelenině s rýží/bramborem, těstoviny s tuňákem a parmezánem, cizrnový guláš s rajčaty a quinoou, polévky podle Kuchařky ze Svatojánu, další její recepty. Maso cca. 1×-2× týdně (drůbež, vepřové, králík), jinak bílkoviny z vajec, luštěnin, zapečené jáhly se zeleninou a vejcem, bulgurové rizoto,… - na oběd velké porce. Hromady kořen. zeleniny, špenát, cuketa, rajčata, papriky, brokolice, dýně, různé bylinky (dle sezony, akcí,..)
  • 3. svačina - zelenina (rajčátka, paprika,…) nebo cappuccino, pár oříšků,…
  • večeře- podobná jídla jako na oběd, zeleninová ragú s rýží, vajíčko, jogurt, salát s tofu nebo vajíčkem/tuňákem, seminka, kvalitní oliv. olej

2. večeře (když honila mlsná…) - jablka, pomeranče (tradičně před spaním -asi úchylka), pár sušenek ze zdravé výživy nebo později moje dezerty, když jsem se naučila - jáhlový koláč s jablky, kokosové kuličky, raw dorty,… - to už byla trochu fáze posedlosti zdravou stravou, kdy jsem si klíčila doma fazolky, atd. :-D

pohyb: každý den do práce na kole (ale tak jsem jezdila i před zdravým stravováním a nehubla tím) - v průměru jsem najezdila ca. 20km/den - dojížděla jsem do různých firem, stále v pohybu. Pracovní doba: 7 -?? (nepravidelná), vstávačka v 5:00 + vaření snídaně, přes oběd velká pauza (i 2-3 hod), poté práce až do večera (2× v týdnu do 21hod). Měla jsem mnoho krabiček, které jsem vozila na kole, připravovala jídlo třeba na 2-3 dny. Jedla jsem tedy v pauzách, každý den jinak. Zhubla jsem hodně, když nebyl čas, vždy byla v kapse nouzová krabička s ořechy, sušenými plody nebo 100% džus. Tímto způsobem - snad jen kolo vyměnit za chůzi - chci hubnout i po porodu.

Zcela se vyvarovat: bílé pečivo, polotovary, fast foody, sycené nápoje, ztužené tuky v tatrankách a pochutinách. Kupovat SUROVINY, časem si vaření zautomatizuješ, navštěvovat trhy, kupovat a jíst sezonní zeleninu. :-)

Pozor na poradce typu natur***** apod. - opravdu se nejedná o hubnutí na míru… Každému dávají stejný jídelníček, založený na vynechání příloh (blbost) - aspoň tak to bylo před 5 lety. Jejich diety typu:,,ananasová dieta" člověka fakt pobaví, zvláště v době, kdy ananas není k dostání nebo stojí 100,– :D (nevěřit jim ani podobným)..

Je to hlavně o tobě :-). Mně se to povedlo, z ničeho nic ze mě kila spadla, čím více jsem měla dole tím více mě to bavilo a neuměla si jiný způsob stravování představit :-) **přeju hodně štěstí!!!**** :)

Hubenější život, zdravý životní styl = kvalitnější život. A vždycky to jde, jen stačí chtít a nehledat výmluvy :)

EDIT: i do tohoto jídelníčku se vešly cca. 1× týdně Strážnické brambůrky (ten malý pytlíček) - ty jsem si prostě nikdy nedokázala odepřít :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
15.5.17 21:41

Já zhubla v pase 14 cm díky aplikaci kaloricketabulky.cz. Ujížděla jsem na majonézových věcech, takže si dám jen velmi výjimečně nějakou tu dobrůtku, ale vím, že musím zvýšit pohyb. Sladké nejím. U mě je ale pohyb složitější, jsem kardiak (po dvou operacích srdce) a k tomu po operaci mozku, takže nemůžu běhat, betablokátor mi vyžene puls snadno k 200 za minutu. Pro mě nelze. Zvedat těžké věci také nesmím. Posilovna je pro mě pasé.

Takže chodím, pravidelně a rychle. A potom mi velmi pomohlo toto cvičení na doma:

https://www.youtube.com/watch?…

Cvičím tedy bez zátěže v rukou, ale zpevnila jsem břicho, stehna a kondice šla nahoru. Nezapomínat u toho zatínat břišní svaly (dělám to nyní i při té ostré chůzi, že zatínám břicho, nebo, když jdu do schodů). U videa si už vypnu zvuk a pustím si do toho svou hudbu a jedu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pandulka
15.5.17 21:51
@ttynuse píše:
Všem děkuji za názory.
Kdysi jsem měla jídelníček od poradce jen tak orientační ale i když jsem ho dodržovala tak nic
Ano ráda si dám čokoládu a chipsy( ne že bych to jedla od rána do večera) ale jim úplně normální jídla jako každý, jim hromadu zeleniny, maso jim teda jen kuřecí a z ryb jen lososa. Pečivo jim minimálně a když už tak tmavé housky, když už uzeninu tak kuřecí nebo krůtí šunku.
Když mám ranní směnu v práci tak nesnídám, v práci se málokdy najím tak jim třeba až ve 14h když přijedu domů, při odpolední směně se najím doma okolo 9h a pak zase v práci nejím. A najím se zase až doma okolo 21h.
Když mám v práci hlad tak piju abych si zaplnila žaludek vodou.
Když v práci jim tak většinou polévku do hrnečku…
A v tom bude dle mého největší problém, v práci vážně málokdy stihnu jídlo…
Pak když se najím tak si tělo dělá zásoby..

Tak jestli tě to uklidní, tak dle nejnovějších studií je nejzdravější a nejlepší na hubnutí jíst 2×-3× denně. Spíš jde o to co jíš a kolik toho sníš.
Já jsem na tom podobně. Snažit jsme se ještě nezačali, ale já si dala za cíl do té doby něco zhubnout. Jím od začátku dubna 3× denně(nebavilo by mě pořád myslet na to, co kdy mám jíst a neustále se něčim cpát) a nesportuju a už mám dole 5 kg (měla jsem 94,5 a dnes jsem měla 88,9 kg při výšce 173 cm)
Nesportuju, protože při tom se mi hubnutí zastaví, chci šetřit klouby a navíc hubnutí je z 60-80% o jídle, ne o sportování. Takže jde to i jinak, než doporučují rychlostudovaní výživoví poradci po víkendovém kurzu:)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama