Menopauza

35
25.9.07 08:40

menopauza

Ahoj všichni, o mimco se snazime uz docela dlouho, podstoupili jsme 4×IUI-bezúspěšně. Nedávno jsme změnili CAR a tam mi řekli, že mám předčasný přechod ( je mi 28 let!!! :( ) a že těhotenství připadá v úvahu jen s dárcovstvím vajíček. Úplně mě to odrovnalo. Šli jsme do jiného CAR s tím, že půjdeme rovnou do IVF, ale s tímto verdiktem jsem opravdu nepočítala. Je pravda, že s menstruací jsem měla vždy problémy a taky poslední rok ji bez Agolutinu vůbec nemám. Jsem z toho opravdu zoufalá. Tak se chci zeptat, jestli tu máte někdo zkušenosti v tomto věku s menopoauzou. A vše kolem tohoto tématu. Mockrát děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

967
25.9.07 10:21

Suzane, o této poruše jsem něco slyšela, asi si vyhledám víc info na netu.
Druhé mimi čekám také po IUI, ale to mi dělali obden UZ, takže vím, že ovulace nastala. Já nevím, myslela jsem, že IUI bez prokázané ovulace neudělají a při předčasné menopauze asi není ovulace, ne? Jak to u tebe probíhalo?
Můžu mít ještě dotaz odkud jsi a kam chodíš do CAR?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
25.9.07 10:32

Jsem z Hradce Králové. Všechny IUI mi dělali v Sanusu HK, ale prave jsem tedy presla do Gennetu do Prahy. Když mi dělali IUI, tak jsem taky chodila na ultrazvuk a folikulky byly. Sice málo, ale přeci. Ale je to asi tak rok, kdy jsem přestala menstruovat uplně a nyní mi teda zjistili ten tzv.přechod. Když jsem se ptala,jak je to možné, že tak najednou, když jsem před tím ovulovala. Žádný doktor mi ještě nedal žádné kloudné vysvětlení. 12.10. jdu opět do Gennetu, tak už ted se bojím,co mi řeknou. Uff

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
26.9.07 09:17

Suzane, to je zvláštní, že by tak najednou. Vždyt ten klasický přechod také nepřichází naráz. Bohužel nejsem lékařka, tak ti moc neporadím, ale chce to asi jednat rychle, asi spíš bude šance. Říkám si, že když dokážou v rámci léčby neplodnosti u žen vyvolat na chvíli přechod, proč by ho nešlo ještě oddálit. Já nevím, kdyby bylo nejhůř, nemáš třeba sestru, která by ti darovala vajíčka? (a pak IVF). Vím, že klasické dárcovství je anonymní, ale třeba by se to nějak dalo zařídit, abys měla (od sestry, od švagrové.....)
Ale to je samozřejmě krajiní řešení.
Jinak na IUI se schválně stimuluje na méně folíků než na IVF, protože desaterčata opravdu mít nemůžeme. Takže když jsou 2-3, je to seper, třeba i dva stačí, nevím,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
26.9.07 09:34

Ahoj Susane, já zkušenosti nemám, ale nasměřuji tě na server www.neplodnost.cz, kde se (bohužel) určitě někdo najde. Mě spíš zaráží, že ti na to nepřišli už tam, kde ti dělali IUI. Menopauza je charakterizována narůstajícími hodnotami jednoho hormonu (teď nevím přesně, kterého - asi testosteronu) a určitě nenaroste ze dne na den. A pokud ti dělali krevní testy, určitě na to měli narazit. I když lékaři dnes umí vyvolat přechod, bohužel oddálit jeho příchod prostě nelze. Přechod je vlastně daný taky tím, že žena už nemá vajíčka, která by uzrávala a uvolňovala se z vaječníků.
Jestli ti nakonec opravdu nezbyde jiná možnost, než drované vajíčko, určitě ne z rodiny! Může se to zdát jako dobrý nápad, zpočátku, ale nidky nevíš co se semele. A navíc, kdyby jsi znala konkrétní ženu - dárkyni, bylo by to horší i pro tvoji psychiku.
Přeju hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.9.07 15:08

Ahoj Suzanne,
ja jsem z diskuse „predcasne ovarialni selhani 2“- prestoze jsem „anonymni“, jsem tam ted najednou „Magda 1“. Peru se s tim samym co Ty, dozvedela jsem se to pred cca 3tydny. Kdyztak si to tam precti. Asi s tim nic nenadelame. Zrovna jsem si prinesla od dr. Clostilbeghyt, a udelala mi kontolni krevni testy na hormon.profil. Ten je urcujici pro vsechno. Ja mam FSH (folikostimulacni hormon) 36, a to je blby.
Jinak mam uz jedno dite, 12let, ted bychom chteli druhe. Menstruovat jsem prestala po vysazeni HA, kterou jsem brala 6let (Pramino). Je to uz rok, co jsem vy:,–(ila. Ted v posl.dobe menstruuju (i bez Agolutinu), ale s ovulaci je to uz spatny. To byla pro me taky novinka, ze ovulace ani tak moc nesouvisi s ms. Ms byt ani nemusi, a presto muze zena ovulovat. Takovych je tu na e-miminu spousty, procti nejake diskuze.
Jinak tedy zkus nakouknout do toho naseho „predcas.ovar.selhani 2“. Ale nic moc povzbudiveho tam nenajdes, bohuzel.
Ja se s tim zacinam pomalu srovnavat. Zkusim co se da, co mi radi doktorka (chysta se me poslat do CAR, zatim tam nechodim), a kdyztak pujdu do dar.vajicka. Co nadelam. S tim darovanim od sestry apod. je to nesmysl, to by Ti stejne nikde neudelali. To je proti etice a tak je to urcite spravny, pro VSECNY ZUCASTNENE STRANY !!!
ahoj a drzim nam palce
nakukovatelka
(nebo ted uz mozna „Magda 1“ - ja nevim)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.9.07 15:10

Tak koukam, ze uz jsem opravdu Magda 1 - ale takovych je tu spousty, asi nejaky kiks …
Jsem „anonymka“ nakukovatelka z Predcas.ovar.selhani 2

• Nahlásit
  • Citovat
11
13.7.11 09:42

Nemáte zkušenost s testem na menopauzu, co začali prodávat v lékárnách? Je to nějaký švýcarský test, ale nevím název.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3273
13.7.11 09:52
Jafilipka píše:
Nemáte zkušenost s testem na menopauzu, co začali prodávat v lékárnách? Je to nějaký švýcarský test, ale nevím název.

osobní zkušenost nemám,ale jedná se o testování hladiny hormonu FSH.Kdesi jsem četla že test tuto hladinu detekuje až od hodnoty 20 nebo 25.Kdežto normální hladina pro otěhulení se považuje do 10.Nad 10 se(prý)už cukají i v CARECH.
Za sebe bych doporučovala v případě těchto pochybností podstoupit hormonální profil u gyndra.Jednak je zadara,dozvíš se přesnou hladinu jak FSH tak i ostatních důležitých hormonů a hlavně ti případně pomůže poradí a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.11 09:57

Anonymko,vím že je to téměř beznadějná diagnoza…ale chtěla bych tě trochu povzbudit.Mě našli taky vysoké fsh sice ne tolik jako tobě,jen 21,ale po 3 měsících užívání Clostíku kdy folikuly nechtěly růst a doktor řekl že už teda končíme že to nemá cenu,tak v 1.měsíci bez Clostíku se zadařilo a otěhotněla jsem přirozenou cestou.Ted jsem už ve 20.týdnu a je vše ok.Neztrácej hlavu,někdy se stane zázrak jako třeba u nás.Držím moc a moc :palec: :palec: :palec: a přeju hodně štěstí a :srdce: :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
7
11.6.13 23:05

Ahojte, chtěla jsem jsem poprosit o radu pro maminku, je v přachodu cca deset let. A az ted byla na gynekolgii, ruzna vysetreni a pozadala injekci na navaly a bylo ji receno 600kc na dva mesice. Nejak se mi to nezda jsem cetla ze je to za darmo.Mate nekdo zkusenosti? Dekuji moc predem za odpoved

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.13 23:16

Nepropadej panice, ja taky mela ruzne takove trable. Precti si neco o reflexni terapii a zkus ji, ovlivnuje vnitrni irgany, strasne mi pomohla, viz rozhovor s pani peltramovou na www.primalidi.cz,a pomohlo mi raw jidlo, vygoogli si ho. drzim oalce a ver prirode, ne bezhlave doktirum

• Nahlásit
  • Citovat
54030
12.6.13 02:08

Dám ti sem odkaz, třeba tam mamince něco bude vyhovovat :think:
http://www.prozdravi.cz/menopauza/?…
Jinak jsem zrovna dneska četla nějakýho doktora, ale už nevím kde :zed: a ten doporučuje nějaký Ovestin nebo tak nějak :roll:,pochopila jsem, že je asi na předpis :think: a že nemá moc dobrý ohlasy na Sarapis :nevim:, je to pár let, co jsem četla o menopauze východních žen, které mají ve stravě sóju a vůbec neznají příznaky menopauzy, jako ženy v západním světě. A ten doktor sóju taky doporučoval jako přírodní produkt :think: Od firmy Swiss je Estravone se sójovými isoflavony a je na něm napsáno, že je na menopauzu :nevim: Nesmím žádné hormonální produkty a moje mamka je brala, tak očekávám stejné problémy s návaly (prý je to dědičné), tak jsem koukala, jestli existuje něco přírodního bez hormonů. Snad to mamince pomůže :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
12.6.13 07:08

Ahoj děkuji moc kouknem na to. A nevis jak s tou injekci? Zda se plati? Jsem kdesi cetla, ze zeny v menopauze to maiji zadarmo!! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71542
12.6.13 07:57

@Nika77 A jak se ta injekce jmenuje? A i to, že si četla, že je zadarmo neznamená, že se to nemohlo změnit. Ale tedy 600 na 2 měsíce mi přijde jako celkem běžný doplatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama