Menstruace a AD

Anonymní
16.2.21 20:18

Menstruace a AD

Ahoj všem,
stalo se vám někomu, že jste po braní antidepresiv přišly o menstruaci? AD beru přes rok dvoje a za minulý rok jsem menstruovala jen dvakrát a letos ještě nic. Budu ráda za vaše zkušenosti. Je mi 41, takže přechod asi ne ještě :D.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16481
16.2.21 20:36

Hele to nepatří k běžným vedlejším příznakům.

Zkonzultuj to na gynekologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3814
16.2.21 21:15
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
stalo se vám někomu, že jste po braní antidepresiv přišly o menstruaci? AD beru přes rok dvoje a za minulý rok jsem menstruovala jen dvakrát a letos ještě nic. Budu ráda za vaše zkušenosti. Je mi 41, takže přechod asi ne ještě :D.

Ahoj, brala jsem většinu AD, která jsou na trhu, kromě tricyklických a menstruovat jsem nikdy nepřestala. Mohou to dělat antipsychotika, která zvyšují prolaktin. Co bereš za AD?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8459
16.2.21 21:17

To je divné. Kontaktuj gynekologa. Může jít i o předčasný přechod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 21:25

@Lollitka
paroxetin a trittico, pak ještě atofab na ADHD,, ale ten spíš cyklus rovná.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 21:41

Jinak na gynekologii jsem objednaná, bylo to teď složitější kvůli karanténě. Ne že bych před tím měla cyklus nějak pravidelně, ale takovýhle výpadek jsem měla jen při opakované angíně, přes půl roku nic, ale to už je dávno tomu. Já svý gynekologický štěstí asi vyčerpala tím, že i s cyklem necyklem jsem 2× přišla do jinýho stavu ani nevím jak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 10:49

Ahoj, měla to tak známá, byl to předčasný přechod. Takže správně děláš, když budeš řešit na gyn. AD by neměly mít vliv na MS. Držím palce ⚘

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 12:44

Ahoj, tak dávám vědět, jak jsem dopadla. Všechna vyšetření OK jsem gynekologicky zdravá a funkční. A sotva, co jsem dosedla, tak doktor hned a neberete antidepresiva? A já, že jo. Prý se s tím teď setkává velmi často, že to brzdí nárůst sliznice a proto nedochází ke krvácení. A že čím dál víc pacientek má na antidepresivech a proto se ptá. A že jestli mi to nevadí, že by tomu nechal spontánní průběh. Tak jsme se tak i dohodli, že pokud bude vše z vyšetření v pořádku, necháme to být. Jinak mi AD dost pomohla, takže je beru dál a nic měnit nebudu.
Díky za rady.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat