Měření bazální teploty při směnném provozu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Neny19
Povídálka 17 příspěvků 18.12.17 18:17
Měření bazální teploty při směnném systému

Ahoj holky :mavam: chci se zeptat, bazálka se vážně musí meřit každý drn ve stejný čas? Protože já jak dělám na směny, tak každý týden vstávám jinak :think: :(

Přečtěte si článek: Jak a kdy provádět měření bazální teploty?

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 41842 příspěvků 18.12.17 18:40

Při směnném provozu je to složitější, ale mělo by to jít. Důležité je hned po probuzení minimálně po 4 hodinách spánku. Takže při ráci na směny to bude logicky pokaždé v jinou denní dobu.

Neny19
Povídálka 17 příspěvků 18.12.17 18:51

@ugluk super, dekuju moc. Nevedela sem jak to udelat… nocni a odpoledni by jeste sla nejak zkombinovat, ze bych si po nocni dala budik a jen zmerila a spala dal. Ale ta ranni mi do toho nejde zakomponovat :) tak abych to zas nemerila zbytecne. Tak to zkusim. ;) :kytka:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 18.12.17 20:12

Proč to chceš měřit? Jestli kvůli zjištění ovulace, tak jsou lepší a spolehlivější ovu testy, pokud kvůli ochraně proti početí tak raději jinou formu antikoncepce.

Neny19
Povídálka 17 příspěvků 18.12.17 20:28

@janickaIII snazim se od unora otehotnet, tak uz chci zacit trochu zjistovat, proc porad nic :) podle dr. jsem v poradku :/ ted zacinam pit kontryhel a prave rikaji, ze se ma pit jen do ovulace, tak chci vedet kdy ji mam a v tech testech je vzdy jen 5-6 ks, tak nevim kolikaty den zkouset, abych nemusela kupovat tolik baleni.

ugluk
Hvězda diskuse 41842 příspěvků 18.12.17 20:44

Já bych neřekla, že ovulační testy jsou lepší a spolehlivější, ale klidně bych je s tu BT kombinovala. Fungují na jiném principu a na rozdíl od BT ukazují dopředu, ale zase ovulaci s jistoto zpětně nepotvrdí. Ovulace bývá obvykle 12-15 dní před menstruací, takže bych začala testovat ještě o pár dní dříve, a jo, může se stát, že v prvním cyklu-dvou bys vypotřebuješ i víc balení a může to lézt do peněz.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 18.12.17 21:43
@Neny19 píše:
@janickaIII snazim se od unora otehotnet, tak uz chci zacit trochu zjistovat, proc porad nic :) podle dr. jsem v poradku :/ ted zacinam pit kontryhel a prave rikaji, ze se ma pit jen do ovulace, tak chci vedet kdy ji mam a v tech testech je vzdy jen 5-6 ks, tak nevim kolikaty den zkouset, abych nemusela kupovat tolik baleni.

To je pravda nejlevnější vychází v dr max, ale i tak je lepší počítat jedno balení na 1 cyklus. Jak pise ugluk ovu testy ukazuji, ze do 24-48hodin ovu bude. Bazalni teplota, že už ovu byla a je třeba si pospíšit. Při měření teploty je pak dobre mít i flexibilniho tatínka ;) držím palce ať se brzy zadari.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama