Měření bazální teploty. Proběhla ovulace?

284
20.11.18 08:29

Měření BT. Proběhla ovulace?

Dobrý den. Jsem tu nová. Měřim bazalni teplotu asi 5 měsíců. Beru Utrogestan 16.-25.DC a tento měsíc jsem brala Clostybegyt 5.-9.DC. Všechny mé grafy byly pořád anovulacni. Myslíte, že tady ovulace Proběhla? Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

980
20.11.18 11:53

@Lenka997 jako ovulační graf to sice vypadá, ale těžko říct zda je zvýšení teploty způsobeno ovulací nebo utrogestanem :nevim: když doktor nasadil clostillbegyt, tak bys měla docházet na folikumetrii, kde by měl hlídat zda nějaké folikuly rostou, zda k ovulaci došlo a utrogestan nasadit až po prokázané ovulaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
20.11.18 12:07

@jaaaninda Utrogestan beru už asi půl roku s nikdy mi toto neudělal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
20.11.18 12:43

@Lenka997 tak to zas musíš vědět ty, jak reaguješ na utrogestan, ale celkově je zvýšení teploty po ovulaci způsobené progesteronem, což utrogestan je. Pokud si tě doktor při clostillu nehlídá, tak bych to po něm rozhodně požadovala, je to docela driák s mnoha vedlejšími účinky, tak když už bych ho brala, tak bych chtěla jistotu,že zabírá jak má. Graf ovulačně vypadá, a když ti utrogestan nezvyšoval teplotu předchozí cykly, tak snad :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
20.11.18 12:48

@Lenka997 jen mě zajímá, jak dlouho se snažíte a proč byl nasazený utrogestan? Dlouhé, nepravidelné cykly nebo ms nechodila vůbec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
20.11.18 12:55

@jaaaninda tak o tom že bych měla docházet pri clostiku na folikumetrii jsem cetla, ale dr. Nic neříkala, navíc ona ordinuje jen jeden den v týdnu takže nevím jak by to mohla sledovat. Utrogestan mi byl nasazen z důvodu žádné MS. Nechodila mi třeba půl roku. Snazime se skoro rok a pul

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
20.11.18 19:27

@jaaaninda po HA mi MS sama nenaskocila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Avu
3308
20.11.18 19:32

@Lenka997 změň doktorku, nech si udělat hormonální profil a začni to řešit. Slepé nasazení clostilu a utrogestanu nikam nevede. Při braní Clostilbegytu je folikulometrie nutnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
20.11.18 19:37

@Avu nechce se mi moc měnit doktorka. Jsem s ní spokojená. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Avu
3308
20.11.18 19:52

@Lenka997 Ordinační doba jednou týdně je na nic, i kdybys pak byla těhotná. A toto není ideální postup léčby, dávat naslepo Clostilbegyt bez hormonálního profilu a kontroly pomocí UTZ. Clostilbegyt nejsou lentilky, fakt je to driák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
20.11.18 20:11

@Lenka997 doktoři bohužel rádi ordinují utrogestan na takovéto cykly, ms sice přichází pravidelně, ale bez ovulace to je k ničemu :( za mě zbytečně ztracený půl rok. Někdy se stane, že to tělo nakopne a po pár cyklech přijde i ovulace, ale mnohdy ne. Je vcelku jasné, že při takových cyklech co máš, byly předchozí cykly anovulační. I kdyby se nějaká ovulace chystala dřív (např. 20DC), tak ji utrogestan zablokoval. Když se snažíte už rok a půl zvážila bych už návštěvu specializovaného centra, kde udělají pořádná vyšetření, jako třeba ten hormonální profil a ohlídají si tě. Nebo minimálně změnit doktora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
20.11.18 21:06

@Avu tak moje sestra má stejnou dr. A v těhu problém nebyl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
20.11.18 21:08

@jaaaninda tak to jsem vůbec netusila, že Utrogestan „brání“ MS. Teď pr poslední kontrole mi dr. řekla, že mám zkusit 3 měsíce a pak se ukazat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Avu
3308
20.11.18 21:30

@Lenka997 vidíš a já třeba v těhotenství trpím na záněty a někdy nemůžu čekat týden, než mi předepíše léky. To jen na okraj.
Utrogestan může blokovat ovulaci a měl by být vždy nasazen až po prokázaně proběhnuté ovulaci. Pokud ti dr. nasadila Clostilbegyt na tři měsíce a budeš celou dobu bez kontroly, tak to teda hodně štěstí 8o Ale je to tvoje zdraví, očividně s tím nic dělat nechceš. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
20.11.18 22:07

@Avu tak hlavně já už nevim co delat popravdě…proto jsem zašla za lékařem s domněním že mi pomůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama