Měsíční miminko plive umělé mléko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 29.12.16 10:29
měsíční miminko plive UM

Ahoj holky, prosím o radu, mám měsíční miminko a začalo mi plivat umělé mlíčko. poslední dobou vypilo 90-120 ml, jak kdy a ted mi nevypije ani těch 90. zhruba v půlce lahvičky se mi začne kroutit, kňourat a mlíko plive nebo jí teče koutkem nebo savičku vystrkuje jazykem, občas mám z toho pocit, jak kdyby se topilo nebo neumělo pít. Podle tabulek by mělo vypít víc, ale nevím jak do něj dostat víc mlíčka, krmíme cca po 3 hodinách, někdy u po 2 hodinách brečí hlady, ale zase UM do něj nemůžu cpát po troškách co každou hodinu. máte nějákou radu?

Reakce:

Kattynka000
Závislačka 3018 příspěvků 29.12.16 10:44

A prospívá na váze? Moje malá taky nepije podle tabulek, ale prospívá perfektně. ve 2,5 měsících mi vypije v 6 ráno 120ml, o půl 9 80ml, v 11 110ml a pak přibližně co ty 3-4 hodky 120ml s tím, že naposledy basti kolem 22hod a spí až do rána.. Zkus vyměnit UM, naší taky nechutnalo hned to první a po cca měsíci jsme museli vyměnit.

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 29.12.16 10:58

Může mu nechutnat, nebo zkuste vyměnit savičku za jinou s větším nebo menším průtokem. Já u syna (na UM od 4 měsíců) musela savičky měnit hodně často, vždycky se začal „topit“ když mu ro teklo moc pomalu a hromadil se mu vzduch z usilovného tahání.

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 29.12.16 11:13

Jojo prospívá, ted za 14 dní nabral asi 430 g, jen je mi divný že někdy to do něj padá a někdy to po chvíli plive. mám ještě savičku od nuk, je tam dirka ale nahoře, né u prostřed, prosim vás mám mu to dávat tou sací dirko do pusinky nahoru nebo dolů?

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 29.12.16 11:15

@Kattynka000 tak to ale ten muj nevypije za den o moc méně normálně, a to se mi zdá že pije málo tak sem alespon trochu v klidu..no nechutná to se mi právě nezdá, někdy vypije 120 ml a někdy 40 ml a začne to plivat :nevim:

Kattynka000
Závislačka 3018 příspěvků 29.12.16 13:09

@Světlaa musíte najít svůj rytmus krmení. Malá mi pije zásadně jen z nuk lahvicky-savicky, tu davas ploskou dolů, dirkou nahoru. A taky malou teda nekrmim podle tabulek ale podle toho jak si sama rekne, rvala jsem to go ni pravidelně co ty tři hodiny jak mi řekla mudr a to mi buď nejedla nebo mi po tom blinkala pak, takže čekám až si řekne sama. Jinak já UM měnila taky cca až po měsíci, prestavalo ji chutnat postupně, kdyžtak zkus zatím vyměnit savicky, ale pokud prospívá tak bych to nijak nehrotila. :kytka:

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 29.12.16 15:55

@Kattynka000 už sem zkusila tu nuk savičku a vypadá to o něc lépe:-) a ty jí um dáváš i dřív než po 3 hodinách? mě bylo řečeno i sem četla že se tím dřív krmit nesmí že se to hůř tráví atd

Kattynka000
Závislačka 3018 příspěvků 29.12.16 16:30

@Světlaa Jo, tak já na radu své mamky všechny knížky zahodila a řídím se intuici, když si malá po dvou hodinách rekne ze chce ještě, tak ji dám, když nechce, nenutim a další krmení má třeba až za 4,5 hodiny, stejně jako nebudim přes noc. ;)

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 29.12.16 16:33

@Kattynka000 a nemá po tý um takhle nějáký zaražený prdíky nebo problémy s trávením?

Kattynka000
Závislačka 3018 příspěvků 29.12.16 16:56

@Světlaa absolutně vůbec, je plně na UM od narození a problémy žádné, když chytnou prdiky tak nakapu do UM 10 kapek espumisanu.

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 29.12.16 16:59

Tak to taky tak budu dělat, rve mi srdce když půl hodiny pláče a já čekám abych mu dala pít po těch 3 hodinách

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >