Mimi nechce ležet na břiše

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 13:04
Mimi nechce ležet na břiše

Všude se doporučuje dávat dítě od narození na břicho, ale ten náš kluk to protě nesnese. Neřešil jste to někdo? Jsou mu 2 měsíce. Nedávala jsem ho na břicho hned, až cca od 1 měsíce (o doporučení jsem předtím nevěděla) a jenom občas, teď se snažim aspoň jednou denně, ale okamžitě řve, i když měl předtím dobrou náladu, a snaží se švihem otočit zpátky na záda. Což se mu už jednou nečekaně povedlo a pěkně se majznul do hlavy. Motivovat nepomáhá ani na oblíbený hračky, prostě je v té poloze nespokojenej a nic ho nezajímá. Hned začně škubat hlavou a otáčí se, což je údaje špatný, že to dokáže dřív než ze zad na břicho. Když leží po kojení na mně, tak mu to na břiše nevadí, ale na jakýkoliv podložce vůbec… :zed:

Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3549 příspěvků 09.08.19 13:10

Chodila jsem na fyzioterapii, kvůli nedonošení dětí. Jedno také nechtělo na břiše vůbec být. Fyzio radila, ať dávám opravdu po chviličkách - začít pár sekundami několikrát denně a prodlužovat. Ale že je to opravdu pro vývoj velmi důležité a dítě se na bříško dávat musí, i když se mu to uplně nelíbí.
Nebo mě ještě napadá - nemáš doma gymnastický míč? Tam mi polohu na břiše lépe toleroval

KamisB
Kelišová 6943 příspěvků 09.08.19 13:19

Tak zatím stačí když začneš dávat na sebe asi si zvyknl.
Ty si lehni na záda a dej si ho na sebe mluv na něj on i začne zvedat hlavičku. Někdo si prostě musí zvyknout ;-)
hlavně všechno na pohodu a bez nervů

Tonka83
Stálice 63 příspěvků 09.08.19 13:23

Jj, u nás jsem malou taky davala nejdřív na sebe. Ona ná mě viděla a nebylo to pro ni tak náročný, jako na rovné podlozce

Aduska10
Stálice 53 příspěvků 09.08.19 13:24

Nase mala tam taky nechtela byt. Taky jsem ji tam casto nedavala. Kdyz se zacla uz sama vice pohybovat prestalo ji to vadit. Nijak opozdena neni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 13:24
@Popokatepetla píše:
Chodila jsem na fyzioterapii, kvůli nedonošení dětí. Jedno také nechtělo na břiše vůbec být. Fyzio radila, ať dávám opravdu po chviličkách - začít pár sekundami několikrát denně a prodlužovat. Ale že je to opravdu pro vývoj velmi důležité a dítě se na bříško dávat musí, i když se mu to uplně nelíbí.
Nebo mě ještě napadá - nemáš doma gymnastický míč? Tam mi polohu na břiše lépe toleroval

Mám, zkusím, děkuju za tip

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 13:24
@KamisB píše:
Tak zatím stačí když začneš dávat na sebe asi si zvyknl.
Ty si lehni na záda a dej si ho na sebe mluv na něj on i začne zvedat hlavičku. Někdo si prostě musí zvyknout ;-)
hlavně všechno na pohodu a bez nervů

To právě dělá, to je v pohodě

Petra67
Kecalka 363 příspěvků 1 inzerát 09.08.19 13:31

Kamaradka ma takový exemplář doma :lol: dlouho na bricho nechtel, řval, ale jak bylo řečeno, je to hodne důležité. Tak cvicili prave na balonu, nebo od fyzio meli ruzne cviky, kdy si ho davala na stehno apod. Trvalo to dlouho, myslim, ze tomu neprisel nikdy na chut…ted uz leze, tak je spokojeny…ale zacal lezt po 4 az ted v roce..na brise ani nespi…Motivovat hrackama…pozdeji jidlem…

KamisB
Kelišová 6943 příspěvků 09.08.19 13:44

A ikdyž ho dáš i na měkký gauč tak brečí?

iwinek
Kecalka 499 příspěvků 09.08.19 14:22

Můj první syn řval snad na každém povrchu, i na nás…vůbec nechtěl na bříšku být…hlavičku zvedal pomalu a za mohutného řevu…pak se to postupně zlepšovalo…dávali jsme ho po chvilkách…u něj v podstatě všechny milníky probíhaly za řevu :D při otáčení řval a stoupat v postýlce se začal, když řval, že chce ven…mladší má 2 měsíce a na bříšku se mu většinou líbí, tak uvidím jak se to bude vyvíjet dál ;)

Monap94
Povídálka 15 příspěvků 09.08.19 16:56

Syn taky na břiše strašně ječel a bylo mu jedno, jestli leží na tvrdým nebo na měkkým. Zlomilo se to až kolem 3/4 měsíce. Víc se zajímal o hračky, takže jsem si s ním hrála, zpívala, doslova dělala opičky, při tom jsem ho otočila a jak začal řvát, točila jsem ho zpátky a znovu zpívala. Opakovala jsem pokaždý, když měl dobrou náladu na hraní ;). Asi po týdnu vydržel na břichu 5 minut v klidu. Teď mu je 5M, na břicho se točí sám a pro změnu řve, že se neumí otočit na záda :D

tulipán
Závislačka 4969 příspěvků 09.08.19 17:07

Pokud tam neni nejaka zdravotni pricina, tak musi miminko trenovat. Nicim mu neublizujes, byt je nerad, tak davat pouze na zada ho nikam neposune, leda tak na fyzioterapii. Potrebuje pouzivat rucicky a opirat se o ne. A jednou denne je strasne malo. Prepadavani zpet na zada neni jeho silova aktivita, proste prepadava kvuli slabym hornim koncetinam.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8406 příspěvků 09.08.19 17:49

Mne nerval, ale rozhodně jsem byla ten nejlajdáčtější pasáček koniků :P na břicho se přetočil v 5.5 měsících, za dva měsíce plazit a za další dva lézt. Takový ty rady, že dávej mu kostičku za tričko… Nic pro mě :D Je dle tabulek, ale jsem si vědoma, že spousta jiných dětí vše umí minimálně o měsíc dřív.

Váš příspěvek
Reklama