9 měsíční holčička nespí

129
8.2.21 05:26

Miminko 9 mesicu nespi

Ahoj maminky, jdu si pro radu. Mam 9ti mesicni holcicku, ktera nikdy nebyla nejaky extra spac. Ale momentalne za den i s noci naspi 5 hodin. Trva to uz tyden a je chudak hotova. Prijde mi ze ji boli ve spanku brisko, kdyz se snazi usnout tak si jakoby skrabe pusinku a nos, tak ze by zuby? Ja uz nevim 🤷‍♀️ poradite? Vim ze v tomhle obdobi mi spatne spala i druha dcera, ale toto mi prijde extrem uz jsem zoufala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2253
8.2.21 05:47

Co kočárek/šátek/nosítko/hačka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13709
8.2.21 06:22

Tak tohle už je mazec 8o v kočárku přes den nespí? Většinou dobrý spánek přes den zlepší noc. Já teda syna v tomto věku uspávála v nosítku přes den a spal tak max hodinu dohromady dva spánky. Večer přísný režim a usnul v pohodě jen se dost budil. Co dát večer dříve spát? Jestli zuby, tak zkusit dát na noc od bolesti a budeš vědět hned. Jestli zvládne spat s tebou v posteli tak šup k tobě do postele a třeba bude spát déle. U nás tohle funguje na syna, pak vstává později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
8.2.21 08:00

Tak bych zkusila dát něco od bolesti na zubky, i věkové by to cca sedělo. Čím zlepšit spánek.. Jak už bylo zmíněno.. Plus spát s ní, moje děti když se pritulily spaly dyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
8.2.21 08:44

V kocarku mi nikdy neusla, v nositku usne jedine venku, od malicka spi s nami. Uz nevim co udelat at spi. Pritom jde videt ze je unavena :nevim:. Takze myslite ze kdyz jsem ji vcera dala cipek a lepsi to nebylo, zuby to nejsou? Asi si zajdu k doktorce at se mrkne na brisko, protoze jinak uz fakt nevim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
8.2.21 08:48

@Markii2 bohužel se obávám že dr nic moc nepomůže… Pokud nepomůže medicína tak za mě ještě bylinky… Taky bych nečekala změnu ze dne na den… Zkuste levandulí do koupele, meduňka je myslím dobrá na spánek, ale nevím zda ji mohou tak malé deti… Nebo nějaké homeo či Bachovky kapky… A jaký má režim dne? Má vůbec nějaký? Některým dětem třeba režim pomůže.. To byla naše prvorozena.. Ta jak se neokoupala mezi půl 7, 7 byla noc příšerná… Mladší to bylo naprosto fuk…dáváte ji spát když vidíte že je unavená…? Nebo nějak např. Každý den v 10 dopo, ve 3 odpo… Večer v 8…?co se týká břicha nevím… Nevim.. Zkusit dlouhodobě nasadit probiotika..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13709
8.2.21 08:55

@Markii2 zkusila bych pevný režim :think: kolikrát spí přes den?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
8.2.21 11:02

Nebo bachovky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
8.2.21 13:32

Moc rezim nema no, ne ze bych se nesnazila ale ona je od mala naprosto nerezimova. Jednou vstane ve 4 rano a jindy si pospi i do 7. Nekdy spi 2× jindy neusne vubec :nevim: Ale koupem kolem pul 7, potom prectu holkam pohajdu a jde se „spat“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
8.2.21 13:33

@Rive to neznam… To ke na uklidneni??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
8.2.21 13:35

@Markii2 pomáhá to ke sklidneni, i ke klidnějšímu spánku Bachovky.. Zkuste vygooglit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2500
8.2.21 13:40

Medunku muzou i male deti, take se delaji koupele pro uklidneni pred spanim, sama si nemyslim, ze by to nejak pomohlo a nevim, jestli ti v 9m vypije medunkovy caj. Muzes zkusit cipky viburcol, je to homeopatikum na bolest a celkove zklidneni, u nasi to moc nezabiralo, ale kdyz se mrknes na net, ma to ohromne ohlasy (pomohlo by na zuby, bricho, i zklidneni spanku). Mozna bych zkusila ten rezim zavest, fakt se u spousty deti osvedcil, ale vyzaduje to duslednost a trpelivost…co dela v noci, kdyz nespi? Hraje si, nebo rve? A nezkouseli jste ji dat treba vlastni postylku? Nektere deti radsi spi samy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14496
8.2.21 13:46

Jak je na tom s psychomotickým vývojem? Něudělala teď nějaký skok? jestli jo a myslíš, že by jí pořád mohla jet hlava a zpracovávat přemíru zážitků (to měla jednu dobu moje dcera), tak zkus nějaký čaj na spaní pro děti. Docela nám pomohla i dětská směs do difuzéru.

Jinak moje zkušenost je, že blbý noční spánek=blbý denní spánek=blbý noční spánek. Řekla bych, že se už veze na spirále přetaženosti. Takže jestli usne v nosítku, všechno bych podřídila tomu, aby spala a vyrazila ven (já jednu dobu v nosítku uspávala o půlnoci, taky funguje jen venku :roll: ). Klidně pár dnů, než se to trochu zlepší… A pak vypozorovat, jak vám funguje denní a večerní rutina, jestli něco nedělat dřív nebo později. A jak reaguje na koupel. Naši dcerku jakoby trochu nabudí, ale psychicky ladí ke spánku, takže uspávání je snazší, kamarádky dítě naopak - pokud netrefí ideální půlhodinku, tak dítě úplně rozhodí a večer mají peklo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14496
8.2.21 13:49

@Markii2 Jinak jestli máš podezření na bříško, tak asi můýeš dát preventivně baby calm, nebo co se vám osvědčilo. A jestli nedáváš, tak probiotika, i když tam si na účinek musíš počkat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13709
8.2.21 16:51

@Markii2 režim stačí ve stejný čas oběd, večeři, koupel, uspávání. Snažila bych se dát spát po obědě. Prostě jeden spánek. Já fakt syna nutila v poledne spát. Uspala jsem v nosítku a dala do postýlky. Ve svém pokojíčku spal lépe. Měla jsem tam postel a když bylo potřeba spala jsem s ním. Nějakého plyšáka na spaní má? To u nás taky pomáhá. Vstávání ráno ne fuk. Syn mi vstane většinou ve čtyři a když se zadaří v šest a stejně o půl dvanácté vždy chce jít spát. ( V necelých dvou letech konečně začal sám vyžadovat denní spánek).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat