Musí usínat s někým v pokoji

12
3.2.21 21:17

Musí usínat s někým v pokoji

Chci poprosit o zkušenosti s usínáním dítěte. Dcera 2r 3m neusne pokud s ní někdo nesedí v pokoji. Trvá to i půl hodiny, hodinu, protože v klidu spí a pak stačí, že se tatínek pohne k odchodu a hned radar a pláč. Spí se mnou v ložnici, ale chodíme spát později a chceme mít večer čas na sebe a ne u ní sedět nebo s ní jít rovnou spát. Potřebujeme poradit jak toto řešit, aby si zvykla usínat sama. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3959
3.2.21 21:35

Ja taky radeji usinam s nekym jak sama v tmavem pokoji. Vzij se do ni. Nebude to trvat do nekonecna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1768
3.2.21 21:39

@Ema2018 já ležím i s tříletou a čekám, až usne. Šestileté už stačí dát pusu, chvilku pomazlit a můžu jít, ale dospěla k tomu až cca v pěti a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
3.2.21 21:42

Ja bych teda u ditete kazdy vecer sedet nechtela. Nech ji samo v pokoji, ona se zvykne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
3.2.21 21:43

To je normalni, bud za to rada. Ja sedim u 3 lete. Pokud se vzbudi jak odchazite nespi jeste hlubokym spankem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
3.2.21 21:48
@MartaLil89 píše:
Ja bych teda u ditete kazdy vecer sedet nechtela. Nech ji samo v pokoji, ona se zvykne

Začne řvát jako tur, vyleze z postýlky, že nechce spinkat 😰

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1768
3.2.21 21:50

A co takhle zkusit ji dát do velké postele a lehnout si k ní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
3.2.21 22:00

A má v pokojíčku nějakou lampičku? Naše malá 2,5 roku spí sama v pokojíčku ale musí mít rozsvícený svoje světýlka. Máme jedno do zásuvky, a pak má přes políčku naproti postely, takový ty barevný kuličky. Kupovali jsme je tenkrát v Pepcu za pár korun, jinak nám taky nechce spát sama. To pořád volala, že nic nevidí, že má v pokojíku tmu a podobně. Za zkoušku to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
3.2.21 22:01
@Martis83 píše:
A co takhle zkusit ji dát do velké postele a lehnout si k ní?

Zkusíme :think: akorát pak ji musíme přehodit do postýlky. Párkrát spala se mnou ve velké posteli a já se teda vůbec nevyspala :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
3.2.21 22:03
@Kaktusanda píše:
A má v pokojíčku nějakou lampičku? Naše malá 2,5 roku spí sama v pokojíčku ale musí mít rozsvícený svoje světýlka. Máme jedno do zásuvky, a pak má přes políčku naproti postely, takový ty barevný kuličky. Kupovali jsme je tenkrát v Pepcu za pár korun, jinak nám taky nechce spát sama. To pořád volala, že nic nevidí, že má v pokojíku tmu a podobně. Za zkoušku to stojí.

To by mohlo pomoci, manžel prý spával dlouho se světýlkem, já toto nezažila, tak mě to ani nenapadlo zkusit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
3.2.21 22:05

Uspávám takhle celou partu 5, 3 a mimino :nevim: někdy je to deset minut, jindy hodina, co už nadělám. Před dětmi jsem taky neusínala s čuchnutím k polštáři :D

Většinou teda uspávám aktivně, povídáme, zpívám… A připomínám jim, že mají spát. Do postele jsou tak v 8 až 9, takže do půlnoci nám obvykle zbývá s mužem času dost. Když to (dvěma starším) trvá dlouho, říkám jim, že jdu na chvíli pryč (se napít apod.) a že se zase vrátím. A když se po cca 10 minutách vracím, usínají už obvykle celkem rychle…

Jinak mi to připadá u mláděte celkem přirozený :) Dětí, které by samy od sebe volily samotu pro usnutí, je, řekla bych, celkem málo, (byť jistě jsou).

• Citovat
  • Nahlásit
12
3.2.21 22:09
@elibro píše:
Uspávám takhle celou partu 5, 3 a mimino :nevim: někdy je to deset minut, jindy hodina, co už nadělám. Před dětmi jsem taky neusínala s čuchnutím k polštáři :D

Většinou teda uspávám aktivně, povídáme, zpívám… A připomínám jim, že mají spát. Do postele jsou tak v 8 až 9, takže do půlnoci nám obvykle zbývá s mužem času dost. Když to (dvěma starším) trvá dlouho, říkám jim, že jdu na chvíli pryč (se napít apod.) a že se zase vrátím. A když se po cca 10 minutách vracím, usínají už obvykle celkem rychle…

Jinak mi to připadá u mláděte celkem přirozený :) Dětí, které by samy od sebe volily samotu pro usnutí, je, řekla bych, celkem málo, (byť jistě jsou).

Nám to nevadí pokud to není třeba hodina a pak na novo… to je už frustrující a manžel má tendenci na ni zvyšovat hlas ať spí, což mě přijde jako úplně nejhorší řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
3.2.21 22:16

@Ema2018 tak jako to chápu, po půl hodině a víc už mi taky tečou nervy XD. Ale tak zase ono celkem pomáhá změnit ten setting. Lehnout si k ní (třeba nechce víc, než se přitulit), na chvilku odejít a vysvětlit to a zas se vrátit, chvíli zpívat… Ale někdy je holt blbý večer, no.

Jinak dneska už mi většinou jde odhadnout, jak to bude probíhat, podle toho, co se přes den dělo a jak moc jsou děti unavené… Možná by z vás pomohlo jít odpoledne na delší vycházku, posunout odchod do postele o půl hodiny… Nevím, něco takového.

• Citovat
  • Nahlásit
2040
3.2.21 22:17
@Ema2018 píše:
Chci poprosit o zkušenosti s usínáním dítěte. Dcera 2r 3m neusne pokud s ní někdo nesedí v pokoji. Trvá to i půl hodiny, hodinu, protože v klidu spí a pak stačí, že se tatínek pohne k odchodu a hned radar a pláč. Spí se mnou v ložnici, ale chodíme spát později a chceme mít večer čas na sebe a ne u ní sedět nebo s ní jít rovnou spát. Potřebujeme poradit jak toto řešit, aby si zvykla usínat sama. Děkuji za rady.

To je těžká otázka. V tomhle věku už to asi jen tak nenaučíš. Zkusila bych to světýlko jestli se nebojí tmy. Naše malá usíná sama snad od půl roku, ale není to tak dlouho co před spaním začala vyžadovat taky světlo a taky si ráda před spaním bere do postýlky oblíbenou hračku a než usne tak si ještě hraje, tak ještě můžete zkusit to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4282
3.2.21 22:17

Syn od dvou let spi sám, ale rovnou jsme mu dali svetylka a řekli, ze muže kdykoliv přijít. Večer občas prudi, když nemůže usnout, ale takové to klasicky vycurat, napít, kouknout na co cumime v televizi, nikdy ne brekem. Zajdeme uložit, pustíme jeho ukolebavku, pusu a jdeme. Svetylka chodíme zhasnout až když spi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat