Vliv počítače na miminko

Anonymní
20.4.20 13:01

Miminko a pc

Ahoj, je tu někdo kdo má nebo měl muže, který rád hrál hry a bral si i malé miminko k počítači? Mělo to na něj špatný vliv co se týče zdraví? Chtěla jsem své děti co nejvíce uchránit od záření z počítače a po porodu je vše jinak než jsem od muže očekávala, dost mě to mrzí, ale muži to nevymluvím a on si jede své že mu to nic neudělá. Místo pohádek má novorozeneček poslouchat cvakání myši, asi mám doma dva malé kluky :,( :roll:. Dnes je asi jiná doba, čeho jste zastáncem vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1804
20.4.20 13:02

Já bych to tak tragicky neviděla. Aspoň se mu „věnuje“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
20.4.20 13:12

Znám jednu rodinu, oba dva rodiče pracují v IT a jsou věčně u počítače, mají 3 děti, 8 let, 4 roky a 9 měsíců, všechny děti odchovány „s počítačem“, nevypadá to, že by měly nějaké problémy :nevim: v dnešní době tomu asi stejně nezabráníš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24455
20.4.20 13:17

Ja kolikrat sedela u pc, pracovala sem nebo treba koukala na film a deti u toho kojila, chovala a žádné nasledky to teda nezanechalo. Ono nějaké záření máš všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25909
20.4.20 13:19
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo kdo má nebo měl muže, který rád hrál hry a bral si i malé miminko k počítači? Mělo to na něj špatný vliv co se týče zdraví? Chtěla jsem své děti co nejvíce uchránit od záření z počítače a po porodu je vše jinak než jsem od muže očekávala, dost mě to mrzí, ale muži to nevymluvím a on si jede své že mu to nic neudělá. Místo pohádek má novorozeneček poslouchat cvakání myši, asi mám doma dva malé kluky :,( :roll:. Dnes je asi jiná doba, čeho jste zastáncem vy?

Miminu to nic nedá, spíš mu to ublíží (může hůř spát, později nebude zabavitelné jinak, než tabletem/PC, nebude si umět normálně hrát, nebude dostatečně rozvíjet důležité dovednosti).
Rodiče jdou dětem vzorem a příkladem.
Co z toho tatínek má, mít dítě na sobě při paření hry (nebo jak to provozuje)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
20.4.20 13:20

Pracuji z domu na rodičáku a opravdu často jsem pracovala s dítětem v náručí, než třeba uslo apod. Teď má 1,5 roku a ovládá PC, tablet :oops:, ráda si hraje s myší (tahá ji za šňůru místo kačera) a miluje „psaní“ na klávesnici. :oops: Ale takto to měli i starší a jsou normální, bez zdravotních problémů. Beru to, že PC jsou prostě součástí našich životů.. :nevim: Je fakt, že tak často na nich být nemusí, ale neubráníš se tomu. První oficiální seznámení probíhá už ve školce, kde na nich plní úkoly (alespoň u nás)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 13:32

@jiti81
O tabletu ve školce jsem už slyšela a chtěla bych se tomu vyhnout, za nás to nebylo :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 13:36

@Svistice
Zatím ho spíš hlídá a u toho si hraje. Je názoru, že je malý a ještě to nevnímá, ale to si nemyslím. Občas nám skutečně hůř spí, ale to bych řekla bude tím, že je ještě malinký a nemá nastavený režim. No snad tatínek zmoudří.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 13:48

Asi jde taky o to, jak blízko obrazovky to miminko je a také, zda je hra nahlas nebo to má tatínek do sluchátek. Sama jsem u pc také seděla a měla dítě v šátku. Ohledně záření, pokud to není bezprostředně blízko a do očí, bych až takový strach neměla. Spíš mi přijde nenormální učit dítě, že je normální sedět u pc a pařit hry. Když ti manžel říká, že teď je ještě malinké a nevnímá to - tak až bude dítě starší (třeba 1-2 roky), tak toho hraní manžel nechá a bude se mu věnovat jinak (stavění, kreslení, čtení pohádek apod.)? Nebo ho v tomto věku bude učit hry na tabletu? Možná by nebylo špatné si to vyjasnit, jak to vidí dál.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 13:48

Mně by to hodně vadilo :roll: Proč tahat dítě, natož miminko k blízkosti počítače. Navíc ještě musí poslouchat neustálé cvakání myši, komu by to bylo příjemné. Proč ho radši nevezme ven na procházku ven? Já mám 2 děti. Starší má 5 let a u pc seděl 2×? Zapínáme ho až večer, když děti leží. Tablet nikdy v ruce neměl, to samé mobil. Ani neví, že se na tom dají hrát hry. Na to má Albi tužku. Chápu, že se tomu asi nevyhneme, tomu ani nechci nějak bránit, ale dokud jsou děti malé, nevidím jediný důvod, proč by měli sedět u pc, ani na klíně 8o a čučet do obrazovky.

A to manžel taky hraje, ale máme kvůli dětem dohodu, že se pc zapíná až když spí.

• Citovat
  • Nahlásit
2049
20.4.20 14:14

Manžel s novorozenetem pracoval, já jsem sjizdela mateřské diskuse… Šlo to cca do 6 měsíců, pak už se dítě sapalo po počítači a skodilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymninka
20.4.20 16:45

Ahoj Anonymní zakladatelko, mohu poprosit jestli by jsi mi nemohla napsat soukromou zprávu? Měla bych otázku k tématu :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat