Miminko a sluchátka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terez095
Stálice 79 příspěvků 09.08.18 14:18
Miminko a sluchátka

Ahooj,
mám asi takovej blbej dotaz, ale zajímá mě a na internetu jsem nedohledala, jestli miminko v břiše slyší hudbu, když si ji já pustím do uší do sluchátek? :) :D. Často si pouštím hudbu v práci právě do sluchátek a miminko už v tuto dobu slyší okolní zvuky (jsem 20tt).

Děkuji :)

Reakce:
Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 09.08.18 14:23
@Terez095 píše:
Ahooj,
mám asi takovej blbej dotaz, ale zajímá mě a na internetu jsem nedohledala, jestli miminko v břiše slyší hudbu, když si ji já pustím do uší do sluchátek? :) :D. Často si pouštím hudbu v práci právě do sluchátek a miminko už v tuto dobu slyší okolní zvuky (jsem 20tt).Děkuji :)

Slyší jen přes břicho.

Kriss Tina
Kelišová 6001 příspěvků 09.08.18 14:29

Sluchátka vážně neslyší :D jestli chceš miminku záměrně pouštět hudbu tak ji pusť nahlas, jestli se bojíš že mu způsobuješ kravál apod tak to vážně nehrozí :palec:

Terez095
Stálice 79 příspěvků 09.08.18 14:31

@Kriss Tina Neee, to se nebojím :) .. .Jen jak jsem psala, že hodně poslouchám hudbu v práci přes sluchátka, doma skoro vůbec a ani nahlas, tak jestli slyší aspoň tohle :D ..

Jančakecalka
Generální žvanilka 22247 příspěvků 09.08.18 14:34

Sluchátka určitě neslyší ;) Dej mu hudbu k bříšku a uvidíš :kytka:

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 09.08.18 14:34
@Terez095 píše:
@Kriss Tina Neee, to se nebojím :) .. .Jen jak jsem psala, že hodně poslouchám hudbu v práci přes sluchátka, doma skoro vůbec a ani nahlas, tak jestli slyší aspoň tohle :D ..

Prečti si v učebnici biologie, jak funguje sluch.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22247 příspěvků 09.08.18 14:40
Litta
Extra třída :D 13493 příspěvků 09.08.18 14:48

@Russet A co si tam má konkrétně přečíst? Zvuk se vede i kostmi, proto se slyšíš i se zacpanýma ušima. V medicíně se tomu říká „kostní vedení“. Otázka tu pak zbývá jen ta, jak se to šíří dál tkáněmi, jestli se to k dítěti vůbec dostane v dostatečné intenzitě. Ale pokud slyší hlas matky, což se běžně uvádí, tak ono od těch hlasivek a krku ty její uši se sluchátky zas tak daleko nejsou. :think:

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 09.08.18 14:50
@Litta píše:
@Russet A co si tam má konkrétně přečíst? Zvuk se vede i kostmi, proto se slyšíš i se zacpanýma ušima. V medicíně se tomu říká „kostní vedení“. Otázka tu pak zbývá jen ta, jak se to šíří dál tkáněmi, jestli se to k dítěti vůbec dostane v dostatečné intenzitě. Ale pokud slyší hlas matky, což se běžně uvádí, tak ono od těch hlasivek a krku ty její uši se sluchátky zas tak daleko nejsou. :think:

Těžko slyší ze sluchátek to co matka. Možná nějaké vibrace, pokud si to pouští nahlas.

Litta
Extra třída :D 13493 příspěvků 09.08.18 14:54
@Russet píše:
Těžko slyší ze sluchátek to co matka. Možná nějaké vibrace, pokud si to pouští nahlas.

To jo. Ale to přes břicho taky. Velkou roli hraje pak ta plodovka. Ve vodě člověk slyší vždycky zkresleně, zvlášť zvuk mimo vodu. A všechno asi hodně přebije (doslova) i aorta.

Terez095
Stálice 79 příspěvků 09.08.18 15:00

To jsem zase otevřela téma pro rejpaly jak dělaný :D

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 09.08.18 15:31

Já bych řekla, že ne. Stejně, když tě bolí břicho, tak mimino z toho břicho nebolí :lol: Ale když si budeš k těm sluchátkům zpívat, tak to určitě uslyší :palec:

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 09.08.18 15:35
@Litta píše:
To jo. Ale to přes břicho taky. Velkou roli hraje pak ta plodovka. Ve vodě člověk slyší vždycky zkresleně, zvlášť zvuk mimo vodu. A všechno asi hodně přebije (doslova) i aorta.

Pokud má ty pecky, kdy zvuk jde přímo do ucha, tam projde x kostí a tkání a vodou, uslyší jen zlomek. Když zvuk půjde přímo k břichu, jde jen přes to břicho.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >