Miminko ano i ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 13:11
Miminko ano i ne

Ahoj, prosím né, že mě ukamenujete. Jsem v 12tt a ačkoli se na miminko těším jsou i chvíle, kdy toho lituji. Není plánované - neužívala jsem HA, ale po třech letech nechráněného styku jsem nečekala, že to přijde. Partner má nepochybnou radost, však on to má jednodušší no.
Když jsem ho viděla na UVZ tak to bylo úžasné, ale pak zase přemýšlím, že už se toho nezbavím. Mám o mimčo strach a přijít o něj nechci, každý výtok kontroluji, zdali je bílý :P ale proč tedy přemýšlím nad tím, že to bude hrozný a že koční mé mladí tomu nerozumím :nevim: výraně jsem omezila svou špatnou životosprávu, tedy energetáky a kafe, to bylo moje nakopnutí do práce, vyřazeno a místo toho chlastám džusy. Sice kouřím, ale už ne tolik. Sám doktor mi doporučil nepřestat, ale omezit a vlastně sama od sebe tolik nekouřím, jen když tělo potřebuje nebo mám fakt chuť. Takže jsem vlastně zmatená, dítě chci i nechci… jsem mladá, třeba mám jen strach ze zodpovědnosti, fakt nevím. Holky, to se mateřstvím změní?
Prosím o anonymitu, citlivé téma :andel:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
vedma007
Kecalka 121 příspěvků 03.05.19 13:15

Myslím, že strach ze zodpovědnosti je normální - taky jsem ho měla a to jsem poprvé otěhotněla vdaná, zajištěná v 27 letech.
Každopádně to na to kouření v těhotenství se vyprdni. To že se nemá přestat ze dne na den je blábol a nechápu, že to šíří i doktoři :-( S každou vykouřenou cigaretou miminku dáváš do vínku větší šanci na astma, že bude nedonošené atd…

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 03.05.19 13:18

Já moc nevím, co chceš slyset :? Můžu ti obhájit obě strany :lol: nicméně.. mám jedno dítě rok a čtvrt a druhé na cestě - s tím prvním to bylo po porodu příšerné, pořád plakal, nespal, teď to tehotenství je taky zahul, spolu s batoletem na krku a ano, dítě je do konce života (kdyz máš štěstí), ale i přes všechna negativa bych NIKDY neměnila. Ano, vše se změní, něco skončí, něco začne. Ale ty hezké věci jsou tak úžasné, že to převálcuje vše :pankac:

P4ja
Echt Kelišová 9119 příspěvků 03.05.19 13:20

MYslím, že zodpovědnosti se bojí většina žen, a ty které tvrdí, že ne, tak bych jim tak úplně nevěřila. Ať je jim 20 nebo 40. Takže nejsi v tom sama.

Jinak kouření bych zkusila stopnout úplně. Samozřejmě, že jedna cigareta je lepší než 10. Ale je to zbytečné. Asi nechceš, aby tvoje dítě pak museli rozdýchávat a nebo jsi mu zadělala na jiné komplikace. A nebo pak žilo v zakouřeném prostředí.
Hrnek kafe tě nezabije ani v těhotenství.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2399 příspěvků 03.05.19 13:21

Ty ambivalentní pocity jsou normální. Spousta žen je zažívá i v případě plánovaného a i vymodleného těhotenství.

Ale ty cigarety odhoď, co ti řekl doktor je strašný blábol. Nemysli na to, co „potřebuje“ tvoje tělo, ale spíše na to, co potřebuje tvoje dítě (totiž potřebuje, abys mu neposílala do krevního oběhu ta svinstva z cigarety).

g.sandova
Závislačka 4575 příspěvků 03.05.19 13:21

V klidu, i u plánovaného jsem měla chvilkama paniku

dracula-s
Stálice 97 příspěvků 03.05.19 13:25

Když je někdo silný kuřák, rozhodně je lepší to cígo si dát, než se deptat a nervovat, to kdo nezažil, nepochopí :dance:
No a jinak dýcháme děnně tolik hnusu, že se pár cigaret fakt ztratí :mavam:
On, než z těla vyprchá nikotin a škodliviny, tak se dítě stihne narodit :potlesk:

Lopii
Nováček 7 příspěvků 03.05.19 13:28

@SlečnaDahlia blábol to není. Pokud je těhotná silná kuřačka, bude pro její tělo ohromný stres, když nedostane to, na co je zvyklé a výrazně se zvyšuje riziko potratu. Přestat ano ale postupně. Samozřejmě nejlépe před otěhotněním.

veria
Nadpozemská drbna 25382 příspěvků 03.05.19 13:29

Kafe můžeš úplně v klidu, kouření omez co nejvíc to půjde. A jinak ty pochybnosti jsou úplně normální. :D

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 03.05.19 13:30
@dracula-s píše:
Když je někdo silný kuřák, rozhodně je lepší to cígo si dát, než se deptat a nervovat, to kdo nezažil, nepochopí :dance:
On, než z těla vyprchá nikotin a škodliviny, tak se dítě stihne narodit :potlesk:

A že bude mít to malé miminko po narození abstinenční příznaky ti přijde lepší než aby přestala těhotná kouřit už během těhotenství, jo?

P4ja
Echt Kelišová 9119 příspěvků 03.05.19 13:32
@dracula-s píše:
On, než z těla vyprchá nikotin a škodliviny, tak se dítě stihne narodit :potlesk:

Hele já v porodnici viděla přidušené a přiotrávené dítě, které mělo opravdu namále. A když mu matka vytáhla oblečení domů, které smrdělo kouřem, tak mně ho bylo fakt líto. A samozřejmě, že neuvažoval o tom, že přestane, když už porodila. Kojení odmítla, aby mohla bafat dál.

Tak pokud do toho chce nějaká matka přivést dítě, tak to fakt nechápu. 8o

Janli
Echt Kelišová 8496 příspěvků 03.05.19 13:45
@dracula-s píše:

Promiň, ale ty fakt musíš poletovat jak holubička… :roll:

andelka83
Generální žvanilka 20831 příspěvků 03.05.19 13:50

Taky mám zkušenost, na pokoji se mnou byla tři dny maminka kuřačka, mimco absťák jak blázen, trošku se to prý zlepší až bude kojit, říkali. Na mléko jsme obě čekaly 2,5 dne, takže malá rvala, nespala, matka na nervy, chvílemi jsem se bála, že se z kuřácké pauzicky nevrátí a nechá ji tam. Sestry hned měly jasno proč je to malé tak " náročné". :zed:

Jinak neboj, to přijde. Já měla obavy v každém těhotenství ( první v 26, poslední v 35). Bude to změna, ale žádná tragédie. A bude víc případů, kdy budeš ráda, že dítko máš, než naopak ;)

migmina
Kecalka 244 příspěvků 03.05.19 13:53

Mas obavy ze zodpovednosti je normalni. neboj prijde ti to casem normalni.tez jsem byla pred tehotenstvim kurak po zjisteni jsem cigarety omezila a mam zdrave 8lete dite

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 13:58

Já se snažím omezit co nejvíce škodlivin, aby tak nevadilo těch pár cigaret. Kouřím už dlouho a dříve i 15 denně. Bez cigarety jsem hrozný nervák a vztek a je to fakt nepříjemný stav. S kouřením se schovávám za bukem, samotné je mi to trapné, ale cigareta mi chutná a je to pro mě relax :nevim: hnusný zlozvyk 8o
Doktor mi doporučil kouřit méně, kvůli dopadu na tělo - tedy šok, stres atd.. a jak tu někdo už psal, v těle se to drží o hodně díl než si kdo myslí.
Miminko je neplánované, já už po 3 letech nechráněného styku s ejakulací myslela, že jsme neplodní a neřešila to, vypustila 8o mimčo jsme chtěli asi před 4 lety pak to nějak opadlo a ted překvápko :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama