Miminko nespí v postýlce

7
4.7.21 21:32

Miminko nespí v postýlce

Ahoj maminky,
Omlouvám se za hloupou otázku, ale chtěla bych se zeptat, jestli miminko, které spalo s vámi posteli, si pak zvyklo spát samo.
Synovi je 5 měsíců a spí se mnou. Za celou dobu neznám snad probdělou noc, pouze se vzbudí na kojení (2×) a spinká dál. Známé se mi smějí, že budu mít problém, aby v pozdějším věku spal sám.
Přiznám se, že i pro mě je pohodlnější spát s ním, protože k němu nemusím vstávat.
Pak mě ale rozhodí ty posměšky a přemýšlím, jestli nedělám chybu. :?
Většinou spíme v jeho pokojíčku, aby se tatínek vyspal do práce a nebudili jsme ho.
Mám ho pomalu začít učit spát samotného? Nebo stačí až později?
Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2332
4.7.21 21:36

Můj syn semnou spal v posteli do 13 měsíců, ted už v pokoji jen uspim (má klasickou postel pro „velký“) a odcházím, nechám mu otevřené dveře, ráno kolem sedmé dojde za námi do ložnice a ještě spí. Občas když nemá den, tak spí s námi doteď. Je mu 15 měsíců a dokud bude chtít, může k nám jít kdykoliv. K tomu, že bude spát u sebe nějak „vyzrál“ sám, nenutila jsem ho, řekla jsem, že jsem hájí a on běžel do své postele. Děti rychle vyrostou a zajem o rodiče „ztratí“. Na kecy už dávno seru. To, že to někomu vyhovuje tak jak to dělá on, ale neznamená, že je to správně.

Příspěvek upraven 04.07.21 v 21:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4406

Každý ať si děla co chce.
Nejlíp se vychovávají cizí děti.
Syn nám poslední dva roky leze v noci do ložnice furt, je mu 8 let :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3879

Dokud takhle kojis, tak buď rada, ze vám to tak pěkně jde. Na známé nedej, jen se baví a ty bys pak byla nevyspala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1773
4.7.21 21:37

Dělej to tak, jak to vyhovuje tobě a synovi a na posměšky okolí se vykašli. S námi první dcera spala v posteli do pěti let, no a co. Všem nám to vyhovovalo a cizím je do toho prd, jak spíme. Pak v pěti letech šla do pokojíčku tenkrát i s dvouletou sestrou a bylo to úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3175
4.7.21 21:39

Mám to úplně stejně už se tretim miminkem, protože se mi to osvědčilo. Starší ( 6 a 4) spí sami a bez problému se naučili. Netlacila jsem na ně. Dostali velkou postel a sli do pokojíčku dobrovolně. 5mesicni miminko má byt u mamy, děláš to dobře. Vykašli se na posměšky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1847
4.7.21 21:41

Dcera když byla kojena tak s nama spinkala v posteli :) teď má 16m a cca měsíc nekojim a v posteli s náma už spinkat nechce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.7.21 21:43

Ja opravdu nechapu, proc maji nekteri lide neustalou potrebu shazovat druhe, hodnotit, soudit…VY jste spokojeni. VAM to vyhovuje. ONI at si daji decko treba do internatni skolky :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
4.7.21 21:43

Dělej to, jak to cítíš, na nějaké,, měla bys učit spát samotného" nedej. Neboj, později to půjde. Já osobně společné spaní odpískala v šesti měsících, kdy se dítě začalo tak moc převalovat, že bylo schopné spadnout z postele v době, kdy ono už spalo, ale já ještě v ložnici nebyla. Nějaké peřiny a polštáře jako zábrana absolutně nefungovaly, prostě odválelo sudy k nějakému volnému kraji. Takže jsem ráda za šprycle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
4.7.21 21:47

Děkuji. Nechám si ho tedy u sebe a budu si ho užívat 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12686
4.7.21 21:49

Zeptej se tech kamaradek, kolikrat za noc jim tam to dite, co „spi samo“, prijde :lol:.

Kojila jsem cca do dvou, po odstavu to chce jeste minimalne pulrok ve spolecne posteli, aby se dite citilo v bezpeci a zafixovalo si pevny celonocni spanek.
Okolo tak 2,5 let (trochu zevseobecnuju) se zacne osamostatnovat, chtit spat u babicek a tak. To je pomalu postupne cesta k vlastni posteli. A bude tam spat celou noc. Neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
4.7.21 21:50

@Kolicek95 my máme právě u něj v pokoji rozkládací postel, která je z boků vyvýšená a kolem je ještě cop, takže odtud snad nespadne.
Ale on v ní sám moc není. Večer ho uspím, dám do postýlky a jak jdu spát já, tak si ho přendám k sobě :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15279
4.7.21 21:52

Já jsem společné spaní nechápala…než se mi narodilo dítě. Teď mi to připadá jako nejpřirozenější věc na světe, nemluvě o tom, že s nespavým dítětem bych nenaspala ani to málo. Kamarádkám řekni, že jsi si rizik vědoma. Mnoho dvacetiletých spí stále s rodiči :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1555
4.7.21 21:52

Syn s námi spal do roku a půl, potom co se mu udělal jeho pokoj tak spí sam, jen v horší noci nebo když je mu špatně jdu za ním a v pohodě. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
4.7.21 21:54

@Lucie_Sx kolikrát k nim přijde nevím, ale vím, že se v noci občas nevyspaly, protože dítě jim řvalo. Já tohle u malého neznám. Když je nervózní, přitisknu ho k sobě a spinká dál ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat