Miminko před usnutím hodně pláče

1143
30.11.20 10:29

Miminko před usnutím hodně pláče

Ahoj, jdu si k vám opět pro řadu, názor. Mám 6ti měsíční dceru. Přes den vydrží vzhůru tak 3 hodiny a pak vyžaduje spánek. Žmoulá si oči, je protivná a nic nechce. Ale za boha prostě sama neusne. Nikde. Ani na ruce, houpat, v postýlce, u mě. Prostě nikde. Navíc ještě k tomu hystericky pláče. Usne v kočárku při houpání asi po 15 až 20 minutovým pláčem. Naopak když je večer, tak večerní uspávání není vůbec žádný problém. Normálně ji uhoupu během pár minut na ruce. A takhle je to skoro od narození. Už se začínám bát, že se to snad ani nezlepší. Když se jí chce přes den spát, proč prostě neusne??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14736
30.11.20 11:18
@Jessica4 píše:
Ahoj, jdu si k vám opět pro řadu, názor. Mám 6ti měsíční dceru. Přes den vydrží vzhůru tak 3 hodiny a pak vyžaduje spánek. Žmoulá si oči, je protivná a nic nechce. Ale za boha prostě sama neusne. Nikde. Ani na ruce, houpat, v postýlce, u mě. Prostě nikde. Navíc ještě k tomu hystericky pláče. Usne v kočárku při houpání asi po 15 až 20 minutovým pláčem. Naopak když je večer, tak večerní uspávání není vůbec žádný problém. Normálně ji uhoupu během pár minut na ruce. A takhle je to skoro od narození. Už se začínám bát, že se to snad ani nezlepší. Když se jí chce přes den spát, proč prostě neusne??

Zkusila bych jí dát spát dřív, než po těch 3 hodinách, skoro bych řekla, že může být přetažená a pak má problém usnout :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
30.11.20 11:20

Ano zkoušela, i klidně po hodině a pul, dvě hodiny, nic :( ale proč sama neusne když chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14736
30.11.20 11:24
@Jessica4 píše:
Ano zkoušela, i klidně po hodině a pul, dvě hodiny, nic :( ale proč sama neusne když chce.

Tak to může mít milion důvodů, třeba je prostě zvídavá a spánek jí „obtěžuje“, je jí teplo, zima, má hlad, je málo unavená, hodně unavená, reflux, zuby, prdy, cokoli :nevim: Chce to zkoušet. Dudlíka má? My měli období, kdy mi dcera usnula jen při intenzivním ježdení v kočárku s aplikací bílý šum u ucha a já přidržovala dudlík :mrgreen: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61613
30.11.20 11:51
@Jessica4 píše:
Ano zkoušela, i klidně po hodině a pul, dvě hodiny, nic :( ale proč sama neusne když chce.

Protoze milion důvodu. Něco ji bolí, je pretazena, nevyhovuje ji styl uspani přes den atd.. 3 h je dost.. Zkusila jsi např šátek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23880
30.11.20 11:56

Kolik spánků má?
Syn se budil v osm, pak spal od desíti do dvanácti a pak od dvou do čtyř. Jako hodinky. Potřeboval ale pevné zavinutí a zatemněno. Co zkusit tohle? Na jeden spánek denně sme přešli možná v roce a půl, dvou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
30.11.20 12:02

Mam ten samy problem s 6ti mesicni dcerou, chce spinkat ale sama neusne, tak musim uspat, u toho taky rve. jednou usne kdyz chodim podruhe mirne poskakovat pokazdy jinak.mam to aj se cvicenim :D nebo ji dsm do nositka na chvili a pak usne lip a bez revu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1589
30.11.20 12:21

Protože dítě neumí usnout na povel i kdyz by si to jeho maminka moc přála :mrgreen: To je jak ptát se proč se střídá den a noc :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
30.11.20 12:27
@Mar__tanka1983 píše:
Kolik spánků má?
Syn se budil v osm, pak spal od desíti do dvanácti a pak od dvou do čtyř. Jako hodinky. Potřeboval ale pevné zavinutí a zatemněno. Co zkusit tohle? Na jeden spánek denně sme přešli možná v roce a půl, dvou?

Za ten den má tak 2-3 spánky. Ale já už jsem snad vyzkoušela i nemožné a prostě nic. Jsem fakt už zoufalá, když tu hodinu ječí a já nevím jak pomoct, když si myslím že vše má. Když se narodila tak to bylo 14 dní všechno v pořádku a pak se to zlomilo a každý den je to samé. Nechápu :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
30.11.20 12:29
@PeBa12 píše:
Protože dítě neumí usnout na povel i kdyz by si to jeho maminka moc přála :mrgreen: To je jak ptát se proč se střídá den a noc :lol:

Ale dobře, chápu že nebude dělatlat vše jak pejsek, ale když si žmoulá oči, a je evidentní že chce spát, proč neusne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14736
30.11.20 12:31
@Jessica4 píše:
Za ten den má tak 2-3 spánky. Ale já už jsem snad vyzkoušela i nemožné a prostě nic. Jsem fakt už zoufalá, když tu hodinu ječí a já nevím jak pomoct, když si myslím že vše má. Když se narodila tak to bylo 14 dní všechno v pořádku a pak se to zlomilo a každý den je to samé. Nechápu :,(

Pláče ti i v náručí? :think: Nebo když jí necháš na zemi mezi hračkami?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1589
30.11.20 12:42
@Jessica4 píše:
Ale dobře, chápu že nebude dělatlat vše jak pejsek, ale když si žmoulá oči, a je evidentní že chce spát, proč neusne.

Protože může být přetažené, protože se jí nelíbí způsob jak ji uspáváš nebo ji u toho něco rozptyluje. Holky ti už napsaly milion důvodů proč tak může být, tak si ztoho něco vyber a hotovo :mrgreen: Nic lepšího co tu padlo se už nedozvíš. Teď je to tak a za měsíc to může být zas jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
30.11.20 12:46

Asi jsem spíš teď možná chtěla slyšet, že to někdo měl nebo má podobně. Kolikrát si přijdu fakt jak hrozná matka, která nerozumí svému dítěti. :( a je mi moc líto, když takhle strašně dlouho dobu pláče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14736
30.11.20 12:49
@Jessica4 píše:
Asi jsem spíš teď možná chtěla slyšet, že to někdo měl nebo má podobně. Kolikrát si přijdu fakt jak hrozná matka, která nerozumí svému dítěti. :( a je mi moc líto, když takhle strašně dlouho dobu pláče.

Jakože jí nedokážeš uklidnit? Nebo v honu za uspáváním trváš na nějaké své metodě? Pokud ti pláče a neuklidní se ani v náručí/u prsa/dudlíkem/děláním šššš/ukazováním hračky, pak má spíš nějaký zdravotní problém. Pokud se uklidní, ale pláče při pokusu o uspání, tak má spíš nějaký důvod, proč spát „nechce“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
30.11.20 12:52

@Jessica4 neboj mam skoro 8 měsíčního prcka… Sam o sobě je dost nerudnej a snadno se nastve a pred kazdym spankem breci… Teprve ted se to zacina rovnat place min kratsi dobu… Obcas na noc bi usne sam… Kdyz nic neboli. Za tu dobu sem neprisla na zadnej zpusob jak uspat bez revu… At houpu, kojim v postylce.. Nic musíte oba vydržet :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat