Miminko špatně jí

Anonymní
8.2.21 08:28

Miminko špatně jí

Dobrý den,

Jdu si pro radu.
Mám 4,5m dcerku. Kojím nebo se o to aspoň snažím.
Zhruba ve 3 měsících u nás proběhl bojkot nejspíš z důvodu snižení průtoku mléka. To jsme nějak zvládly a dcerka začala přibírat pěkně. Má cca 6900g. (PV 3260g)
V posledních týdnech jedla tak max 10 minut dohromady z obou prs. Zhruba co 3 hodiny. Teď asi 4 dny zpátky je na prsu sotva 5 minut déle ji tam neudržím a to ještě čumákuje všude možne jen ne být na prsou. Při odříhnutí ještě vždy něco vyhodí a není to málo někdy. To děla snad od narození. Doktorka říkala, že jsou to přebytky. Ale i za tu chvilku co tam je na prsou? Nepřijde mi, že by byla nějaká dobrá v přisátí stím také bojujeme. Kojím jen v sedě v klasické poloze. Vše jinak odmítá.
Už jsem z toho na nervy, řeším jen každý den. Zda ji to stačí a co je špatně.
O jídlo si skoro nikdy ani neřekne, nebrečí.
A když už vypadá, že by chtěla u prsa i otevře pusinku, zkusí a zase se otočí a nechce. Mléko tam, je když zmáčknu tak teče. Včera jsem odsála za chvilku kolem 80ml.
Jedině kdy se v klidu nají je v noci to vstáva 1× na jídlo.
Takhle je jinak spokojena, hraje si.
Může ji v mléku něco vadit, že vždy vyhodí a déle nechce být na prsou?
Zkusila jsem dát i UM přikrmit někdy jednou nechtěla, po druhé stáhla celou flašku, takže fakt nevím kdy má hlad :zed:
Teď nevím jak je to s váhou zda přibírá.
Ve středu jdeme k doktorce.

Děkuji za přečtení a případně vaše poznatky :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25650
8.2.21 08:34

Ale to je normální, že se ti zrychlí jak průtok tak efektivně pije a dítě má hotovo klidně za pár minut. Jestli slyšíš, že pije a je spokojená tak chce řešíš? Už to není malé miminko aby muselo cucat prsa půl hodiny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
8.2.21 08:47

No já asi vše moc řeším.
Pokud něco nějak vybočuje pak akorát stresuju.
Jen nechci aby nějak strádala a neprospívala.
Odmala je ještě blinkací a to tak jak teď se už více hýbe tak ublinkává.
Tak aby z té “trošky “co vypila ještě něco zůstalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1937
8.2.21 08:57

Moje dcera byla schopna po 5h být u prsa 5min a dost.. Byla jsem z toho nešťastná, ale je zdravá, vporadku… Sice malý jedlik dodnes a to má 7r.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1937
8.2.21 08:59

Pokud by neprospívá dr si toho všimne a začne s vámi řešit… Kojila bych ji jak si řekne a nestresovala se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
8.2.21 09:05

Môj skoro 4 mesačný je presne taký istý.. Aj s tým blinkanim ;) nestresujem, je to druhe dieťa, tak už viem cca co a ako. Priberá ti krásne, môj valibuk ma už 7360g. O jedlo sa hlási až keď už je fakt veľmi hladný. Prikrmy nedávaj podľa mňa, pokiaľ bude v stredu u doktorky váha v poriadku, tak je to jasne v pohode. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10045
8.2.21 09:07

Prosim te, prestan magorit.
Dceri to takhle bohate staci.

Pisu to sem furt, tak i tobe: vem si flasku plnotucneho mleka, stopni si pet minut a plnymi dousky poctive pij. Schvalne, kolik vypijes. Pet minut to nedas ;). A pak sem napis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8307
8.2.21 09:12

@Nikis27 neřeš to, mě to dělaly všechny tři děti. Taky se relativně brzo odstavily (mezi rokem a rokem a půl), i když jsem měla mléka dost. Neměly prostě na jídlo čas, UM nikdy nepozřely, jeden syn zvracel i z trošky UM v příkrmech, druhé dvě děti ne, ale každou kapku poctivě vyplivly. Příkrmům taky moc nedali a ještě to málo, co snědly, zvládly spolehlivě vyběhat.
Jinak vaše váha mi přijde naprosto ok, moje dcera se narodila s 3,5kg a v půl roce měla s odřenýma ušima 7kg. Kluci měli porodní váhu skoro 4 kila a v půl roce oba kolem 7,5kg. Všechny byly vždycky nadprůměrně zdravé a vývojově spíš napřed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8307
8.2.21 09:15

@Nikis27 jo a ještě teda jedna rada: čím víc budeš nervózní a čím víc to mléko budeš dítěti nutit, tím víc ti to bude odmítat. Smiř se s tím, že pokud je spokojené, tak mu to stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
8.2.21 09:19

Děkuji všem moc za uklidnění :oops:
Já jsem fakt co se tyče ní ze všeho na nervy :zed:
Všude čtu jak jsou mimča na prsu pořád a spokojeni a ta moje ho má fakt na jídlo jinak ji ani nezajímá.
Pak do toho to blinkání pořád.
Tak nechám ji tak jak chce a uvidím a já se zkusím uklidnit :lol: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25650
8.2.21 10:16
@Nikis27 píše:
Děkuji všem moc za uklidnění :oops:
Já jsem fakt co se tyče ní ze všeho na nervy :zed:
Všude čtu jak jsou mimča na prsu pořád a spokojeni a ta moje ho má fakt na jídlo jinak ji ani nezajímá.
Pak do toho to blinkání pořád.
Tak nechám ji tak jak chce a uvidím a já se zkusím uklidnit :lol: :kytka:

Ale to se týká malých miminek, ty už máš docela velké dítě, za chvíli už budete jíst že lžičky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
8.2.21 10:29

Přečti si nějakou vedlejší diskuzi o tom, jak dvouleté dítě spí v noci jen přisáté na prsu a raduj se 8) Já měla první dítě to přisáté a druhé podobné tvému. Úplně odlišný přístup k prsu :lol: Skoro mě mrzelo, že se druhé samoodstavilo kolem roku a půl, ale zase už někdy od roku prospí celou noc, což po zkušenosti s prvním považuji za něco úplně úžasného. Máš spokojené dítě, které výborně přibírá a dobře spí, užívej si to!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
8.2.21 12:07

Tak třeba teď v 11 jsem ji po spánku dala najíst. Na prso se přisála, ale zase u toho byla nespokojená. Přijde mi, že je tam silný tok a asi nestíhá :nevim:
Sem tam se i zakucká. Chvilku se snaží pít ale pak začne se vztekat a už nechce.
To za 5 minut.
Teď je taková protivnější ale prso už nechce.
Tak nevím zda je něco špatně nebo jenom hledám problém. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25650
8.2.21 12:12
@Nikis27 píše:
Tak třeba teď v 11 jsem ji po spánku dala najíst. Na prso se přisála, ale zase u toho byla nespokojená. Přijde mi, že je tam silný tok a asi nestíhá :nevim:
Sem tam se i zakucká. Chvilku se snaží pít ale pak začne se vztekat a už nechce.
To za 5 minut.
Teď je taková protivnější ale prso už nechce.
Tak nevím zda je něco špatně nebo jenom hledám problém. :?

Tak už má dost :nevim: klidně může vypít dost za 5 minut, vždyť je to spousta času

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1937
8.2.21 13:32

A kojite ji jak často?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu