Nevypije celé UM a dožaduje se ho i v noci často

5.2.21 06:02

Nevypije celé UM a dožaduje se ho i v noci často

Dobrý den maminky, chtěla bych se poradit, zda někdo nemá podobnou zkušenost…syn byl do 6 měsíců plně kojený, přes den i v noci na požádání…pak jsem musela během týdne ze zdrav. důvodů ukončit kojení a přešli jsme jsme na UM. Jediné, které přijal bylo Hami. Zavedli jsme poté příkrmy, nyní spapá ovocné přesnídávky, zelenina/maso oběd, mléčné kaše, ale nikdy dávku dle toho, co by v jeho věku měl sníst. A tak samo to je s UM. Vypije ho max 180 a to někdy jen polovinu. A v noci si neustále nárokuje mléko dle toho, jak byl kojený…tj klidně co 2-3 hod..vypije např jen čtvrt láhve a spí dál. Čajem ani vodou ho neoblbnu. Dudlík má na usínání, ale pak ho plive, přes den vůbec. Říkám si, zda nebudeme muset v noci striktně ukončit jakékoliv UM. Spíše to bude asi ze zvyku a né hlady. V noci toho tím pádem moc nenaspíme, on to dožene přes den, kdy chodí 3× spát. Nyní mu bude 8 měsíců a je to velmi akční mimčo… začíná chodit kolem nábytku, sedí, apod. Děkuji za Váš názor :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2045
5.2.21 07:44

Myslim, že je to normální. Žádný člověk, ani zvíře nrjí přesně podle rozpisu. A je blbost to po něm chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
5.2.21 08:24

Zadne z mych deli nepilo a nejedlo podle predpisu…dulezite je, aby pribiral. Pokud uz jste zavedla prikrmy a kase ( ty ho fakt zaplacnou), uz tolik mleka pit nebude. Kluci oba do tech dvou, mladsi do tri let pili porad mliko o pulnoci a kolem treti rano…Kdyz jsem nedala, tak se budili a vyzadovali. Pili ale min, tak od 120 do 160 ml, hodne zalezelo, jak se zaplacli pres den..Postupne se na mliko prestali budit a spi celou noc bez…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
5.2.21 08:46

To dávkování je jen orientační. Takže pokud ti sní např. 40ml a za dvě hodiny chce další bohužel, musíš to přežít i za cenu, že nebudeš spát :-). Jinak 180ml to nedá ani moje a to má 6m. Jinak důvod proč ukončit UM? Protože vstáváš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
5.2.21 09:13

Jeee maly 5 měsíců vstával dnes v noci ve 24 hod, ve 3, 6 a ted v 9 na mlicko a vypije max 120 v 6 vypil jen 60 ml. Vypije kolik on chce. Hlavne jak je spokojený. A mezi tím samozřejmě vstáváme dát cajik cucnout. Takže kolikrat jsem vzhuru co hodinu a půl. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1462
5.2.21 09:17

Taky jsem to tak měla. Ale bez toho kojení, to mi i přes boj dlouho nevydrželo.
Syn nikdy nepil dle tabulek. Nikdy. Dávala jsem mu prostě tolik co vypije a neřešila tabulky. Večer to bylo docela podobně. Nejdřív spal nějaké 4 hodiny v kuse a pak se budil co 2-3 hodiny a chtěl jíst. Tak prostě dostal. Postupně se ten jeho první dlouhý spánek začal prodlužovat a prodlužovat až se nakonec přestal v noci na mléko budit úplně.
Takže asi budete muset vydržet :) Nebo zkusit koupit „hustější“ mléko, ale to vám taky nemusí pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat