Miminko spí lépe samo

5
28.11.19 08:07

Miminko spí lépe samo

Ahoj maminky,

Vypozorovali jsme doma, že 4 měsíční klučina spí nejlépe sám v pokoji, kde má klid. S námi v ložnici se budí co chvíli a pláče (ne hlady). Vrzne postel, manžel zachrápe a nebo já něco zamumlám ze spaní a je vzhůru.

Pokojík má sice vedle ložnice, ale já mám strach, že ho neuslyším, kdyby plakal. Jsou chůvičky opravdu spolehlivé a vzbudí vás i když je zvuk utlumený?

S dcerou jsme tohle nezažili a vlastně ani děti kamarádek nikdy nespaly sami. Dcera byla nejen v ložnici, ale sdílela s námi i postel, klučina v naší posteli nespí už vůbec…

Dokonce i na denní spaní musí mít absolutní ticho, tmu a klid ;) když je nevyspalý, tak je protivný (kdo není;)), ale hlavně blinká víc, než obvykle (reflux).

Máte doma některá taky samo-spavce? Jak jste měli vyřešené, aby vás vždy spolehlivě pláč vzbudil? A nejen pláč, děsí mě, že si mimčo ublinkne a bude se v noci dávit. Zatím se to v noci nikdy nestalo, ale přes den (ne ve spánku) už párkrát jo…

Díky za rady ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2303
28.11.19 08:16

Řešení, dejte mimčo spát samo, kup monitorovaci podložku a případně chuvicku.
Každopádně bych se nebála, ze tě miminko nevzbudí, když bude ve vedlejší místnosti.

Příspěvek upraven 28.11.19 v 08:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
28.11.19 08:17

Taky mám dceru, která spí od malička v pokojicku.Do 3 měsíců jsem tam s ní spala já a od té doby spí v pokojíku se starším braskou. Měli jsme chuvicku a vždy otevřené dveře do pokojíku i ložnice, vždy jsem malou slyšela, nikdy nebyl problém. Ještě teď ve 22mesicich máme otevřené dveře (v noci se někdy budí) a bez problému ji vždy slyším.
Já myslím, že my matky máme takové spaní, že vždy své děti uslyšíme, ať se děje cokoliv :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17334
28.11.19 08:17

Ahoj,

nase dcerka spala od porodnice ve vlastni postylce, ale u nas v loznici. Bohuzel ja jsem pak nespala skoro vubec, protoze ona ve spani delala vsemozne zvuky. Vrtela se, vzdychala, funela, hekala, pobrekavala, pozdeji kopala do sprusli, dokonce ce hlasite smala… zkratka a dobre, budila mne milionkrat za noc. Ja ani nepocitala, kolikrat jsem za noc vstavala, davala do pusinky dudanka a kontrolovala dite, proc tak vzdycha. A i kdyz spala, diky tem zvukum jsem nespala ja.

Po 6m se na to manzel uz dal nedokazal divat. Ja byla chodici zombik. Rozhodl za mne, ze mala se stehuje do sveho pokoje. Ja protestovala, nebyla jsem nadsena, mela jsem ty stejne obavy co ty, ze ji nebudu slyset. Manzel mi na to rekl, ze to je presne ta myslenka, ze ji nebudu slyset a budu konecne spat. A ze kdyz mala zacne plakat, tak to prece slyset budu.

A mel samozrejme pravdu, kdyz miminko zacne plakat, protoze potrebuje nakrmit a prebalit, tak to te zarucene vzbudi. A musim teda rict, ze prvnich par tydnu jsem se stejne stale budila, protoze jsem uz byla tak naucena poslouchat zvuky meho ditete, ze jsem mela ve spanku pocit, ze ji slysim vzdychat, i kdyz jsem neslysela. A na plac ditete je clovek vycviceny, to ze zarucene vzbudi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9106
28.11.19 08:22

Máte monitor dechu? A jsou i videochuvicky… Moje děti svyho času taky spaly lip v obýváku, ale my máme hodně propojeny byt, i obývák s kuchyní, takže jsem mohla pustit digestoř a tu mladší uspala spolehlivě :D Mohla jsem si u ní lehnout i na gauč nebo vedle v pokojiku, prip.si nechat do ložnice otevřený dveře a nebudily jsme tatku. Mě zas budil doslova každý jejich prd:) i takové to zavrtení, zaknourani:) A jelikož manzel často seděl v obýváku u PC, bylo mimi pod dohledem a já mohla v klidu spat. Malej s nama spal do roka a půl, holku mám v posteli nastěhovanou cca od roka, protože se pak už zase budila, chtela prso a nechtěla moc být v postylce. A ja byla lina pořád vstávat a běhat:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
28.11.19 08:29

Moje miminko spi taky samo, v podstate od narozeni, par dni byl s nami v loznici, ale des bes.. sam spi mnohem lip. A urcite se neboj, ze by te plac nevzbudil :-D me budi i pres zavreny dvere :-D ale manzela nee:) ten ani nevi, ze v noci vstavam :-D
Mam monitor dechu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5816
28.11.19 08:38

Cca od pul roku spi ve vlastnim pokojicku. Po ockovani jsem vždycky spala v jejim pokoji kdyby neco ale nikdy nebyl problem. Plac spolehlive probudí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
28.11.19 09:03

Dcera spí od narození ve své postýlce do konce šestinedělí v ložnici u nás, po konci pak ve svém pokoji. Mám monitoring, chůvičku s kamerou. Taky se na všechno budila a nebyla schopna si dostatečně odpočinout, takhle je to ideální. Do postele naší ji vůbec neucim, já se s ní nevyspim, jsem pořád vzhůru když ona se budí a pak jsme obě ráno jak přejete parním válcem. Dveře má zavřené, protože ji vzbudí i když jdeme v noci na záchod. Chůvička mě vzbudí spolehlivě, mám ji vedle hlavy na stolku. Hluboký spánek jsem po porodu úplně ztratila, takže se vzbudím na každé její zabroukani…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6596
28.11.19 09:12

@Nyin

Od pár týdnů spaly obě samý přesně z těch samých důvodu, pláč tě vzbudí toho se neboj a jestli máš strach ze zvracení tak já měla položenou matrací tak aby kdyby náhodou, že se neudusi, ale neboj I tohle tě vzbudí. Já měla vždy jen pootevreny dveře jak k dítěti tak k nám a stačilo to, chuvicky používám jen na ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 09:49

Hele ja jsem za to, ze deti maj spat samy a nemas k nim vstavat na prvni probreknuti… tj vstavat az v okamziku kdy to dite fakt zacne bracet a ne jen tak ze spani pobrekavat… imho matka se potrebuje vyspat a diteti fakt neublizi kdyz ho pri kazdem vzdychu a probreknuti nebudes konejsit.

• Citovat
  • Nahlásit
662
28.11.19 11:52

Jo, nase takhle musela spat sama, budili jsme ji my, budili ji sourozenci, kdyz jsme ji zkusili dat k nim do pokojiku. Tak mela svoji malou temnou komoru, jak jsme tomu rikali. Chuvicku jsem mela, monitor ne. Parkrat jsem ji nasla v noci poblitou, ale to bylo jeste predtim, nez dostala temnou komoru, takze spala s nama v loznici a stejne me ta savle neprobudila. Ona se tak potichoucku komplet zaneradila a spala dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat