Kojenec chodí spát po půlnoci

26.11.19 01:30

Kojenec chodí spát po půlnoci

Už jsem zoufalá. Dcera (9 měsíců) nechce prostě spát normálně. Od narození jsme měli doma všichni režim že se v 20:00 koupalo a v 21:30 se šlo spát. Malá pak vstala vždy kolem 8:00 a spala celou noc.
Teď (ani nevíme proč a jak) přes den spí max 2-3 hodiny a jde spát kolem půlnoci. Například teď (1:26) je ještě vzhůru a spát se jí nechce. Ráno se probouzí většinou kolem 10:00.. no a nejhlavnější problém je, že usíná u lahvičky s mlékem. Jenže večer, když ji zkouším uspávat třeba 3×/4× tak vypije třeba 3 lahvičky. Jinak neusne, zkoušela jsem koupit snad všechny druhy dudlíků, usínáčka, chození, kočár, houpání, vibrační lehátko.. všechno možné. Už nevím, máte s tím někdo zkušenosti? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1575
26.11.19 02:58

Já nemám, řeším teď spíš pravý opak (v šest padá únavou a vstává po čtvrte ráno už sebou mele, skučí a spát nechce. Teď co je lepší ze… ale zkusila bych posunout ji to cele. Kdyz vstává o tři hodiny později než je u malých dětí běžné (všichni kojenci a batolata co znám vstávají kolem sedmé, plus minus hodina) tak chodí pak o tři hodiny později spát… třeba by pomohlo nenechat ji tak dlouho spát, každý den probudit o něco dřív a dávat spát večer o něco dřív. Ale jak rikam, mě se taky nedaří to malemu posunout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3129
26.11.19 05:23

Ja od narozeni v dobe, kdy chceme, aby deti spaly, nesvitim, nemluvim, zadne hrani, nuda. Muze se po mne plazit, tulit, pokud divoci, jak si zvykne na nas cas, muzu uz supnout samotnou do postylky. Ze by tam sama vydrzela, kdyz se ji spat nechce, si nedelam iluze. Houpani, chozeni, vibrace by se ji libily, to by v 9 mesicich nespala taky. Toto podle mne zabira do tri mesicu, nez maji prehled. S flaskou neporadim, taky uspavam kojenim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
26.11.19 05:33

Radu nemám, ale chápu, taky mám doma sovu. Dceři je 5 let. V 8 přečteme pohádku. A usíná v půl 1. Nedivočí, nehraje si. Leží v posteli a převaluje se. Ráno jí nemůžu dostat z postele, ale večer stejně neusne. Dělá to posledních 14 dní. Ale jak uspat dítě, které není unavené nevim :nevim:. A to v 10 všude zhasnu a jdeme s chlapem do ložnice a ona stejně po půlnoci přijde, že nemůže usnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3772
26.11.19 05:56

Co zuby? Prostě vydržet, to bude další „období“ :lol: v životě dítěte jich je asi milion :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14924
26.11.19 06:05

To se stává…a bohužel, stává se to často i v pozdějším věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
26.11.19 07:25

Zacala bych na tvrdaka budit rano, aby byla vecer driv unavena. Za zkousku nic nedas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
26.11.19 07:53

Ahoj, u nás zabralo ticho, tma. Malé jsou 3 měsíce a něco a zavedla jsem to hned na začátku, přes den normálně humbuk, žádný,, pššt,, malá spí. Prostě mluvím, bouchám, vysávám, pouštím písně apod, ale ona usne i tak :mrgreen: ale ne na dlouho, večer, kolem 9 usne, v 11 ji dám ještě najist, přebalím a spí až do rána, cca 7hod, občas ji budím dřív, protože mám 6letou a vodíme ji do školky. :roll: Moje vlastně prospí skoro celé dny a noci. Víš co bych zkusila? prostě pár dní vydržet, přes den ji držet vzhuru, nebo prostě dělat rachot a večer, kdy je čas spát tak tma, ticho, aby poznala, že je noc a to se má spát, pár dní to bude boj, ale mohlo by to zabrat, nebo mě napadlo, nenaučila sis ji tak, že byla každý večer koupaná? a teď ji třeba jeden večer nevykoupeš? Mě primářka v porodnici říkala, ať určitě nekoupu denně ale ob den, že si na to děti jinak zvyknou a jak jeden večer nevykoupeš tak řvou a nechtěj spát, protože maj rozhozený rituál. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
26.11.19 07:56

@zuza92 a do školky chodí? Moje 6letá tohle taky dělala, neměla potřebu spát, uplně jsem se hrozila, co bude dělat až budeme chodit do školky, v 1 ráno usne, a v 6 vstane? byla jsem na prášky, ale školkou se to upravilo a spí jak malé mímo :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
26.11.19 08:00

@Mishka85 a kolik je malému?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
26.11.19 08:17

A jak spí odpoledne? Syna musím po obědě ukládat co nejdříve a nenechat vychrupkavat dýl než do 15h, jinak taky nechce večer jít spát. Jinak radím ještě dítě odpo unavit čerstvým vzduchem, hraním, návštěvou u babiček nebo kamarádek. To pak malej usne jak zabitej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
26.11.19 08:53

@Anet 123 teď zrovna ne, má před operací, tak aby vydržela zdravá. Ale režim se snažim držet stejný. V 8 jí tahám z postele. Odpoledne jsme venku. Ono ve školce zase po obědě někdy usnula a bylo to ještě horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
26.11.19 09:00

@zuza92 No uplně jak kdyby jsi psala o té mojí. Moje teda chodí ze školky hned po obědě, spát chodí doma, nechávám ji tak hodku max dvě spát a pak budím, nebo spíš moje malá budí řevem :D ale taky, usíná kolem 10-11, a to je taky pozdě, když ji držím a po obědě spát nejde tak usne kolem 20:00 a spí teda až do rána, no, je to těžké, taky nemá potřebu spát a přijde mi, že je naunavná :roll: Naše DR tvrdí že v těhlech letech mají takovou,, pubertu,, a že prostě nemají potřebu spát, zajímá je vše kolem, hraní nejlepe do noci, je teda pravda, že moje je nenáročná, nic nechce, neprudí jen je prostě vzhůru, hraje si s figurkama, večer nespí ale leží v posteli. Nevím, co bych poradila, ale myslím, že se to upraví samo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
26.11.19 09:01

@zuza92 A my musíme prostě vydržet :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.19 10:15

Odpovím všem naráz :lol: malá se koupe ob den, na houpání běžně usíná, vibrační lehátko je opravdu k ho.nu :mrgreen:.. ven chodíme vždy aspoň na 3,5 hodiny denně, doma řádí a hraje si. Celý den má o zábavu postaráno.
Zoubky už má první dva venku a nijak protivná není.. prostě má asi jen přebytek energie (proč to nemůžu mít já, že?).. zkusím ji tedy ráno vzbudit třeba zase v 8 :* děkuju za rady holky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat