Usínání ve vlastní postýlce, jak to dítě naučit

22.11.19 19:56

Usinani- co si myslite?

Ahoj holky,
moje mala ma ted tri mesice a do minuleho tydne platil vecerni rezim- okoupat, namazat, nakojit, pusinka, dudlik a papa do postylky. 2-3× jsem se vratila na podani dudliku, ale spinkala tam do 12 a pak sla k nam do postele, ale ted? Jen ji tam polozim, tak zacne mrucet, kroutit se jakoze ne-e, takze uspavam u me v posteli, obcas po usnuti prenesu do postylky. Nevadi mi zatim tenhle rezim, ale chci se zeptat do budoucna, jak to mate vy? Jak se pak prepina na vlastni postylku, dejme tomu v 1- 2. letech? Mam na mysli odnauceni u nas v posteli nebo kdyz budu chtit jit nekam ven vecer? Co kdyz prestanu kojit, to pak probiha jak? Co si o tom myslite, ze mimco usne u kojeni?
Budu rada za vase zkusenosti, hezky vecer. Kat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.11.19 20:02

Syn s nami spal od narození v posteli a ve 14m sám vlezl do postýlky a chtěl prostor v 18m šel do pokojíčku, pak se asi měsíc před porodem vrátil k nám do ložnice a po narození dcery chtěl zase svůj prostor. Takže normálně sám šel do svého a dcera má 10m a zatím spí s námi v posteli a do postýlky nebo velké postele až bude chtít ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 20:09

Chce to být dusledná, dceri je 14,5 mesice, v podstate od narozeni ji ucime spat ve vlastni postýlce a malá se na to naucila, pouze kdyz je nemocná, spi se mnou v posteli, abych ji mela pod dohledem, ale vzajemne se rušíme ale chce me na blízku a ja jí taky…Nekdy mi vecer usne u kojeni a dam ji do postylky a nekdy si tam jeste povida, hledá polohy pro spani a najednou spí…hlavně to nelamej pres koleno, nektere deti chteji byt s mamkou a některé maji radsi svuj prostor, do 15 let s tebou spat nebude :D hlavně to spani se u miminka jeste 100 změní co plati ted za mesic může byt jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 20:12

@Julinka 18 jasne, prave jdu cestou, kterou me mala vede, nechci ji v tomhle nutit, kdyz chce byt se mnou, ok:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
391
22.11.19 20:15

Mala od narození spí semnou v posteli l, když ji bylo 18 měsíců tak začala spat na spodní posteli ( je to palanda)ve vedlejším pokoji usina tam kolem 19 večer a spí až do rána do 7 až 8 hodiny ranni. V noci když se občas vzbudí tak si vezme deku, miminko, dudlika a přijde k nám do ložnice, zvednu ji do postele a spí až do rána. Ted ji je 20 mesivu a v pohode spi sama. ;-) Takže takový to, že když spí duté s rodiči tak pak je pekárna aby spalo samo, tak to neplatí. Naše spí úplně v pohode

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5542
22.11.19 20:15

To se ještě změní. Mě syn usínal do tří měsíců zavinutý a v náručí při kojení. Pak jsme museli přestat zavinovat, už mu to vadilo a dávala jsem ho spát do postýlky a moc hezky se to naučil, ale než usnul byla jsem tam s ním. Pak přišlo období asi od pátého měsíce, že usínal u nás v posteli, musela jsem ležet u něj, hladit, zpívat, kojit a pak jsem ho dávala do postýlky, nechtěl spát se mnou, jen tak usínal. To trvalo asi měsíc možná dva a já si to i celkem užívala. A teď mu bude deset měsíců a tak teď už dva měsíce chce usínat jen u sebe v postýlce ( mám ji hned u postele) a teda usíná u flašky, to bych ráda odnaučila :think: se mnou v posteli nechce spát někdy od pátého měsíce myslím, potřebuje svůj obrovský prostor. Takže v klidu, ještě se to mockrát změní ;) když přestaneš kojit tak to bude úplně stejné, jen místo prsa dáš flašku ;) u toho kojení jsem ho vždy malinko vzbudila a dala do postýlky tím se to naučil, že postýlka je jeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1432
22.11.19 20:16
@Katykatykat píše:
Ahoj holky,
moje mala ma ted tri mesice a do minuleho tydne platil vecerni rezim- okoupat, namazat, nakojit, pusinka, dudlik a papa do postylky. 2-3× jsem se vratila na podani dudliku, ale spinkala tam do 12 a pak sla k nam do postele, ale ted? Jen ji tam polozim, tak zacne mrucet, kroutit se jakoze ne-e, takze uspavam u me v posteli, obcas po usnuti prenesu do postylky. Nevadi mi zatim tenhle rezim, ale chci se zeptat do budoucna, jak to mate vy? Jak se pak prepina na vlastni postylku, dejme tomu v 1- 2. letech? Mam na mysli odnauceni u nas v posteli nebo kdyz budu chtit jit nekam ven vecer? Co kdyz prestanu kojit, to pak probiha jak? Co si o tom myslite, ze mimco usne u kojeni?
Budu rada za vase zkusenosti, hezky vecer. Kat

Každé dítě jiné opravdu žádné není stejně. To co platí na jedno na druhé ne. My Ti můžeme psát ale až časem se ukáže povaha miminka. Najdeš si způsob a nikdo není lepší než Ty protože jsi jeho maminka a věř přídě to kdy a Jak se ukáže čas. Vzhledem k tomu jak čas utíká to bude brzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1481
22.11.19 20:41

Do 5m položit a spal, pak jsem ho musela uspávat u sebe a přenést, většinou spal s náma. V 10m jsem ho dvakrát uspala u něj a pak už vyžadoval být v postýlce kvůli prostoru. Ve 14m odsunut do pokojíčku do velké postele se zábranou. od těch 10m uspavame, že u něj někdo sedi a drží za ruku. Do postele chce jen když je nemocný nebo něco bolí. A pak když není na dovolené postýlka. Aktuálně má rok a půl a usíná průměrné do deseti minut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 21:07

Malému je 11m a několikrát se usínání už změnilo. Když byl miminko, tak usínal u kojení, pak jsem ho přenesla do postýlky a většinou spinkal. Když jsne přešli na UM, tak vypil mlíčko, chvilku jsem s ním seděla na posteli a pohupovala, pak usnul. Pak jsme měli chvilku období, kdy vypil mlíčko a stačilo ho dát do postýlky a vydržel tam sám a sám usnul. Teď dám UM, dám ho do postýlky a tam se rozčiluje, stoupá si, lomcuje šprušlema a dělá blbiny :D občas si s ním lehnu do naší postele, tam nějakou dobu řádí a pak odpadne. Zatím jsem návod na usínání taky nenašla, takže buď v klidu, časem to nějak vychytáte. Některá miminka usínání samy už v šestinedělí, jiná potřebují společnost :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2203
22.11.19 21:30

Nápisu ti jediné :) syn od narození spinkal a usinal sám v postýlce u nás v ložnici a od 8 měsíců u sebe v pokojíčku. Ze dne na den mi to v 19m začal z ničeho nic bojkotovat a od té doby spí semnou v posteli. Teď mu budou dva, Koupila jsem mu i velkou postel jako má jeho osmiletý bracha a stejně tam nechce spát. Takže ať si to teď uděláš jak chceš, stejně to muže být uplne jinak :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 13:16

Zdravím, potřebovala bych taky poradit. Máme s dcerou ( 9 měsíců) nastavený nějaký režim. Vypadá takhle.
Ráno se vzbudí v 8:00 nakojim.
10:00 svačina
12:00 oběd
15:00 svačina
18:00 kaše
20:00 kojeni a rovnou usínání u prsa.
Právě bych Potřebovala poradit jak mám udělat, aby mi neusinala u prsa. Hlavně máme problém i v tom, že byla nemocná a tak spala semnou v posteli. A teď když usne u toho prsa tak ji pak přenesu do postýlky no ale po chvíli zjistí, že je jinde a nechce spát. Poradíte co by pomohlo? Předem. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 13:21

Mame podobny rezim, zatim take uspavam u prsa, ale kdyz se mi syn (12m) vzbudi, tak zapinam hraci kolotoc v postylce, sedim vedle postylky a nekdy chce, abych ho drzela za ruku…taky jsou dny, kdy se postavi, zacne kricet, ale to porad opakuji, at si lehne, polozim ho, hladim po vlaskach, kdyz si zase stoupne, tak opakuju…vetsinou tak na 3-5 pokus zustane lezet a pak uz jen hladim a drzim za ruku, dokud nezacne usinat, drzim se pravidla, ze z postylky po ulozeni uz nevytahuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
2.1.20 13:22

U obou děti jsme to dělali stejně. Po roce jsem přestala kojit a manžel se přesunul na nějaký čas do dětského pokoje. Pár dni bylo náročných, po týdnu už si ani nevzpoměli. A máma se konečně vyspala :dance: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
483
2.1.20 13:42

Pomohl jen čas :). Nechávám to na synovi, zatím ke všemu dozrál sám, tak proč se z toho nervovat a dělat něco na sílu. V 15 měsících začal spát celou noc, v 18 měsících nepotřeboval usínat u kojení, ve 20 měsících se odstavil od kojení úplně. K tomu, že bude spát ve své postýlce dozrál tuším někdy v 19 měsících, ale občas ten kontakt v noci stále vyžaduje a přeleze k nám a potřebuje se přitulit. Teď ho chceme pomalu přestěhovat z ložnice do pokojíčku a vypadá to nadějně, opět sám od sebe přišel na to, že je tam nová velká postýlka a chce tam už pár dní spinkat po obědě. Budou mu dva roky. Vše bez pláče, bez nervů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1481
2.1.20 13:52

@_Nikoll_M v tomhle věku jsem ho nakojila v obýváku, šel do koupelny vyčistit ten svůj jeden zub a pak položit do postýlky. Zůstat s nim než v postýlce usnul. Četla jsem krátké pohádky. Občas se vztekal, někdy poskakoval.. někdy padnul za deset minut a někdy hodina. Tím, ze neusnul u me, tak jsem neřešila přenášení a s manželem jsme se střídali, tak byl zvyklý usinat nejen s mámou. Má rok a půl, sám jde automaticky na nočník před spaním a pro kartáček, pak pro pusu od toho kdo nejde uspavat a zaleze do velké postele co má. Akorát to chce vytrvat a stát si za svým když manžel nechce jít uspavat :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama