Miminko 3 měsíce spánek

61
18.11.19 06:03

Miminko 3 měsíce spánek

Zdravím maminky. Mám syna 11 týdnů a řeším jeho spaní. Přes den spí jedině venku v kočárku, naštěstí i stojícím, 2× cca 2,5 hodiny. Doma nezabere, řve, spát chce, ale neuklidní se, vzteká se, neusne. Uspávání na míči, na rukách, jakékoliv houpání nefunguje. Tak jsme to vzdali a spí teda venku. Ale trápí mě hlavně noc. Spal by už se setměním, snažím se mu to natáhnout aspoň do šesti, k večeru máme rituál kojení, pasení koníků, hraní, povídání, zpívání. Pak koupel, kojení když chce a spát. Usíná jakž takž do 20 minut při ukolébavce v postýlce přiražené k posteli, hladím, držím za ruku. A teď ten problém. Spí do 22.30, ale pak už se budí o půlnoci, 0.45, 1.30, 2.45 už s řevem a ve 3 většinou vstáváme a malý se směje, hraje si, je vyspaný. V 5 většinou na hodinku usne až se unaví. Máte některá radu jak ten noční spánek prodloužit, posunout, nebo se to samo upraví? Po skončení mateřské (za 2 měsíce) budu muset na brigádu, přítel dělá na směny a budeme se muset u malého vystřídat a s tímto spaním si to teda nedokážu moc představit. A ona se ta hypotéka prostě sama nezaplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

175
18.11.19 07:12

No… mám 4 a půl měsíční holčičku, dřív spala celou noc a pak najednou jako mávnutím proutku se zacala budit po hodině a půl. Někdo doporučuje na noc kaši (ale až od 4. měsíce), někomu zas vůbec nepomohla. Naše malá usíná stále pevně zavázaná v zavinovačce, nezkoušela jsi to? Chápu, že potřebujete peníze, ale každé miminko je jiné - některé prospí celou noc, některé ani náhodou a nejlepší uklidnění je prostě máma. Očkování, zoubky, nachlazení, to všechno může i ten nejlepší režim nabourat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5653
18.11.19 07:39

Mi se dcera tedkom budí klidně co 20min, od 4 musím třeba „násilím“ uspávat - znovu zavinout, jezdit po bytě kočárem atd. a mezi 5-6 je natvrdo vzhůru…prvorozený nebyl jiný a to byl na UM, dceru kojím. Vidím v tom zuby, ale zatím žádný nevidím :mrgreen: jediné pozitivum, že fakt do 19:30 spí, včera jsem šla spát ve 20, bo do půlnoci mi vstává většinou jen jednou…Věřím, že vás tlačí čas. Bohužel bude muset manžel ponocovat a nebo třeba se to s tátou utřepe, aspoň je mu, i takové naschvály děti umí :kytka: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2279
18.11.19 07:40

Syn byl rezimovy a když se dodržoval -spinkal ukázkové doma i v kočárku.
Dcera (2mesice) není režimová vůbec i kdybych se na hlavu stavěla.. dodržujeme večer koupání a ukládání ve stejnou dobu, ale není to stroj a tak to hold beru. Jednou usne v 8,po druhé v 11.. jednu noc spí 8hodin v kuse, druhou vstáváme po 3hodinach a dvě hodiny v noci pronosim, protože se jí nechce spát. Myslim, že víc než dodržovat režim s tím nic nenadelate..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
18.11.19 08:00

Tak děkuju za rady, snad se to ještě srovná jak bude víc vnímat přes den a víc se zabaví. Bude přes den víc vzhůru a snad unavenější v noci. Teď ho musím dávat spát kdy on chce, jinak ryčí, vzteká se, mlátí rukama, nohama, škrábe se do krve, jak ho nedám spát hned jak začne vyvádět. Furt si řikám, že pro takové mrně je 2 měsíce dlouhá doba, tak se toho může změnit dost. Ještě zkusím víc větrat a líp zavinout. Sehnat zavinovačku, co se dá stáhnout i nahoře, nejen v prostředku, z té se vyhrabe. Musíme to nějak zvládnout, sháním rady kde se dá. Problém je i že ta teplota se udržuje blbě. Topíme si sami, večer je v baráku horko a ráno zima, nemáme hotové zateplení :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
18.11.19 08:26

@fíkofka u nás jako uklidňovadlo funguje spíš táta :mrgreen: máma je zdroj potravy a hraní. Prostě u mě řve a u tatínka spinká :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
18.11.19 08:51

@Asterea
Tak třeba to bude s taťkou lepší, neucítí z něj mlíko a bude spokojeně chrupat :) já stahuju jen do celke osusky, jinak byla v noci uplne mokra a to celou noc vetrame. Na youtube najdeš kupu videí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
18.11.19 12:28

@fíkofka tak po hodinovém řevu usnul v postýlce. Huraaaa :dance: A to byl už nesnesitelný, vzhůru od půl 10. Venku fakt hnusně leje, nemůže spát jenom v kočárku. V zimě bude -20 a co pak s ním. Využila jsem vše co mě napadlo. Zamotaný do osušky, bílý šum potok, dudlík, hlazení po nose a dělání ššš a ještě jsem kolem něho omotala jakýsi mantinel z deky aby si připada že kolem sebe něco má. Uf :D dík za radu s osuškou. Budu používat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
19.11.19 22:02
@fíkofka píše:
No… mám 4 a půl měsíční holčičku, dřív spala celou noc a pak najednou jako mávnutím proutku se zacala budit po hodině a půl. Někdo doporučuje na noc kaši (ale až od 4. měsíce), někomu zas vůbec nepomohla. Naše malá usíná stále pevně zavázaná v zavinovačce, nezkoušela jsi to? Chápu, že potřebujete peníze, ale každé miminko je jiné - některé prospí celou noc, některé ani náhodou a nejlepší uklidnění je prostě máma. Očkování, zoubky, nachlazení, to všechno může i ten nejlepší režim nabourat.

Můj syn také krásné spinkal v noci i 8 hodin a to pouze kojím. Najednou jako by mávnutím se začal budit. Byli jsme na očkování a začalo to. Začaly nám do toho růst i zoubky a už už jsem si myslela že mu mléko nestačí neustále chtěl papat. Když jsme byli na převážení tak bylo vše v pořádku. Teď se snažím ho hodně přes den unavit a spinká jen po,, obědě, a večer usne tak kolem té 22.00 a spinká tak do 2.00 ale každých cca 3 dny se to zlepšuje. Když je přes den hodně nervózní že by spinkal mimo,, obed tak spinká jen v náručí. Jakmile ho položím, tak už je vzhůru a začne se smát že má vypsáno. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 08:09

Maminko, potřebujete akutní trpělivost a do 6 měsíců na brig. ne

Dobrý den, u každého dítěte to nejde hned.
U nás dobrým spáčem začala malá být ve chvíli, kdy jsem přestala být ve stresu a v klidu si v těhotenství rozmyslela režim, který chci s dítětem mít, abych vše doma stíhala a miminko se v klidu prospalo, kolikrát muselo něco jít stranou ale první dva týdny doma jsou to nejhorší a to mi pomohla moje mamka.
S mlékem jsem neměla žádný problém do doby, než jsem byla doma a začala pít ty těhotenský čaje, prsa mě bolela, všechno, takže stres a nervy, že mléko teklo, když Míša začala křičet a vyřvávat si hamání a přestalo mě bavit jí po těch pár hodinách furt budit, jak se radí obvykle v porodnici.
Moje uspávací metoda byla zapnout hrací kolotoč, nebo televizi. Malá má v rodině komunikaci, tudíž je hodně společenská a televize, hudba (kreativita po mě) a pohádky jí dokázaly opoutat obvykle pozornost, pokud neměla hlad(jedlík). Když jsem si dala dohromady znaky toho malého tvorečka, zjistila jsem následující, mléko nedávalo přesně to co potřebovala, málo teklo a malá měla furt hlad, tehdy jsem přidala Nutrilon(mateřské mléko v lednici… tak trochu jsme proti protože se z horkého prsa smrskne a vytvoří škraloup kterým pak nic miminko nevycucá).
Moje metoda uspávání začala POKAŽDÉ na místě kde dítě mělo správně spát, dítě probudí přesunutí cokoliv.
Takže má metoda byla náledující:

1. Kde bude spát
  2. Jak se bude uspávat(neboli jak budu)
  3. Jak být v klidu a v pohodě
  4. Aktivity před spaním

Malé děti toho ještě tolik dělat nepotřebují, zjistíte, jak lehké jste to měli.
Všimla jsem si, že vaše metoda je hlazení na ruce a jakmile přestane tato činnost jménem DOTEK fungovat, dítě se okamžitě probouzí.
Další věc, co vám pomůže je kurz nebo internet na DĚTSKÁ GESTA. Podle toho můžete snadno zjistit, co miminko p ovás chce, to zatínání pěstiček, totiž může znamenat i něco jiného…
Je důležité dodržet čas, Pokud v 6 večer neusne a probouzí se v 5 ráno, Posuňte čas, nastavte si režim a vytrvejte. Po týdnu už přijdou první výsledky, pro jistotu si to pište, čas kdy usnulo, čas kdy se vzbudilo, jak dlouho spalo a až se podíváte za týden, zjistíte že ta nějaké změny budou. Vstávání je všem nepříjemné. V noci moc nepřekrmovat, furt platí pravidlo, že to v noci moc zdravé není a mléko působí i jako energie, takže zkusit jen přebalit a vrátit do postýlky.
Je na každém jak si to dělá, ale malá ve 20 měsících si lehne do postýlky, přečte se j ípohádka, pustí písničky, nebo pustí krteček nebo nějaká pohádka, něco co hraje a malá spí jak zabitá. Je 8 ráno, usnula v 8:30 a ona stále ještě spí(Ovšem dneska ji budím kvůli novému režimu, jelikož se mi od tatínka vrátila zase trochu rozhozená =)).
Snad jsme trochu pomohla =)).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
6.12.19 06:24

Tak se hlásím, ze jsme to snad jakž takž vychytali. Teda jsou rezervy, ale už se dá přežít a nechodím jak zombi :D za prvé přebaluju kolem půlnoci, nejpozděj v jednu. Sice ještě kvůli plence nebrečí, ale pozděj by se moc probral a nešel by uspat. Za druhé rozstřihla jsem osušku napůl aby mu nebylo horko. A klasicko zavinovačku na šňůrky. Chvála bohu za ni. Kolem druhé si ho beru k sobě do postele a spíme do 4.30 - 5.30 což je pro mě snesitelný čas, byla jsem zvyklá vstávat 3.30 do práce. Budí se sice každé 2 hodiny, ale pokud hned usne, dá se to přežít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
6.12.19 06:57

Tak se hlásím, ze jsme to snad jakž takž vychytali. Teda jsou rezervy, ale už se dá přežít a nechodím jak zombi :D za prvé přebaluju kolem půlnoci, nejpozděj v jednu. Sice ještě kvůli plence nebrečí, ale pozděj by se moc probral a nešel by uspat. Za druhé rozstřihla jsem osušku napůl aby mu nebylo horko. A klasicko zavinovačku na šňůrky. Chvála bohu za ni. Kolem druhé si ho beru k sobě do postele a spíme do 4.30 - 5.30 což je pro mě snesitelný čas, byla jsem zvyklá vstávat 3.30 do práce. Budí se sice každé 2 hodiny, ale pokud hned usne, dá se to přežít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.19 21:51

My máme 3,5 měsíce, ještě do minulého týdne spala i 12 hodin. Najednou se začala budit každé dvě hodiny, vůbec netuším proč, jsem z toho na prášky :(. Taky bych ráda věděla, proč..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
9.12.19 17:06
@Asterea píše:
Zdravím maminky. Mám syna 11 týdnů a řeším jeho spaní. Přes den spí jedině venku v kočárku, naštěstí i stojícím, 2× cca 2,5 hodiny. Doma nezabere, řve, spát chce, ale neuklidní se, vzteká se, neusne. Uspávání na míči, na rukách, jakékoliv houpání nefunguje. Tak jsme to vzdali a spí teda venku. Ale trápí mě hlavně noc. Spal by už se setměním, snažím se mu to natáhnout aspoň do šesti, k večeru máme rituál kojení, pasení koníků, hraní, povídání, zpívání. Pak koupel, kojení když chce a spát. Usíná jakž takž do 20 minut při ukolébavce v postýlce přiražené k posteli, hladím, držím za ruku. A teď ten problém. Spí do 22.30, ale pak už se budí o půlnoci, 0.45, 1.30, 2.45 už s řevem a ve 3 většinou vstáváme a malý se směje, hraje si, je vyspaný. V 5 většinou na hodinku usne až se unaví. Máte některá radu jak ten noční spánek prodloužit, posunout, nebo se to samo upraví? Po skončení mateřské (za 2 měsíce) budu muset na brigádu, přítel dělá na směny a budeme se muset u malého vystřídat a s tímto spaním si to teda nedokážu moc představit. A ona se ta hypotéka prostě sama nezaplatí.

Vetsinou jde i nekorektni pro to dane miminko rezim. Pokud mi napises presne casy kdy se budi a to jak pres den tak i pres noc, kolik bdi, a kdy usina zas po dobu aspon 3 dni, budu ti schopna poukazat na problem. Vetsinou spatne spani se da vyrazne zlepsit korekci rezimu. Je to ale zapisovani, analyza, hledani toho optumalniho casu, neni to tedy otazka par dni. Ale komu se chce, kdo je motivovan, tomu to jde!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
10.12.19 14:47
@Asterea píše:

Mate dlouhy denni spanek. Bez konkretnich cisel tezko rict o kolik. Jeden spanek 2.5 h nechte, druhy zkratte. Kolik bdi mezi spankami?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama