Roční dítě - spánek a zoufalá maminka

Anonymní
15.11.19 01:52

Roční dítě - spánek a zoufalá maminka

Ahoj maminky.. je mi 21 let a s manželem máme dceru - 27.11. ji bude rok. Jak skončilo šestinedělí začali jsme s dcerou režim (18.30 - koupel, 19.00 večeře - od 4.mesice kaše, 20.00 - pokus o uspání). Zatím dceru stále kojím a kojeni převažuje nad normálním jídlem - přes den má akorát oběd a odpoledne k svačině ovoce. Problém je, že od konce šestinedělí až do teď dcera usíná mezi 3 ráno a budí se kolem 09. Zkoušela jsem snad úplně všechno ale prostě ji nedokážu donutit spát normálně. Já už jsem úplně zoufala, mám dvě brigády a k tomu samozřejmě péče o dítě a domácnost. Manžel chodí do práce od 06.00 a domů přijíždí kolem 21.00 a taky toho má dost. Pokusy o spaní v postýlce jsem vzdala, protože jak jsem ji přenesla, tak se vzbudila, tudíž dcera spí s námi. Přes den toho taky moc nenašli - cca hodinu v dvou spáncích (po obědě 30 minut a kolem 15h 30 minut). Doktorce jsem to říkala, ale prý musím vydržet. Jenže mě to ani nepřijde normalni, aby spala cca 7 hodin denně.. a už vůbec ne, když to trvá od konce šestinedělí, pořád stejně jako přes kopírák. Byla jsem v lékárně a tam mi akorát dali medunkovy čaj - který samozřejmě nepomohl. Nechala jsem ji asi 3× i vyrvat, ale řve dokud nemůže dychat. Dala jsem ji hodně najíst, protože mi všichni říkali že mám málo mléka - nemam, prospívá krásně. U sebe v posteli jsem ji nechala, takže maminka ji nechybí. Žádné rušivé elementy nejsou, pro milovníky jin-jang, postel jsem měla ve všech kombinacích jaké jsou v ložnici možné a nic. Zkoušela jsem zpívat, číst pohádky, mluvít na ni, hladit záda a vlásky, chovat na rukou, skákat na míči, chodit po pokoji, prostě nic. Jedině co zabere je ve 20.00 zalézt do postele, dát jí prso do pusy a nehybně vyčkat do 03.00. Ani vám snad nemusím povídat jak vypadá můj sexuální život… Když je to 2× v měsíci, jsem ráda. Podotýkám, že na koliky nikdy netrpěla - zaražené prdíky jsme řešili jenom jednou a pomohla pětiminutová masáž bříška.. zoubků má 5 a momentálně se žádný neklube. Tak se chci zeptat, zda někdo zná nějaké kapky, čípky či homeopatika, které by nam pomohli aby usnula alespoň ve 22.00? To by mi stačilo, aspoň bych si mohla dát skleničku vína nebo piva, po které strašně toužím, pomilovat se s manželem a v klidu v normální poloze usnout a nekrčit se jak mentál a nemít zablokovanou páteř každé ráno + migrény od krční páteře a hlavně vyspat se ať mám i trochu energie :D moc děkuji za případné rady a strašně moc se omlouvám za sloh ale nemám se komu vypovídat, tak aspon tady :srdce: za anonym se také omlouvám, ale mám tu známé a pred nimi dělám hrdinku, jak je vše v pořádku, ale není a mám strach to přiznat :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
15.11.19 02:53
:nevim: :nevim: :nevim: :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
15.11.19 03:20

Tak to je nářez!!! Mám jednu radu a ta se mi u dětí vždy osvědčila, radila jsem ji i známým a taky to zabralo, aby spaly 12 hodin vkuse.
1.) Dávám spát dítě v 21h…kojím večer, ale neusne u kojení, pak dám dítě do postýlky a hodinu a někdy hodinu a půl blbne v postýlce, někdy tam i vykřikuje, vzteká se, svléká se, atd…já ležím vedle postýlky na posteli a předstírám spánek a po očku sleduji, aby si nějak neublížilo (už se nám totiž postýlka i propadla).
2.) Teď to hlavní, před tímto bodem 1.) musím dítěti podat dvě večeře, jednu v 18:00h (vnitřek 1 rohlíku s máslem nebo půlku krajíce chleba s máslem s trochou čaje, vše na mini kousíčky) a druhou večeři v 19:30h (a to klasickou dětskou krupičku s mlékem - mléko kupuji v Bio kvalitě…někdy trošičku obohacuji krupičku ještě ovesnými otrubami nebo špaldovkou - nic nesladím a ani nedávám máslo či kakao…prostě jen holá uvařená kaše. Množství 1 a PŮL polévkovou lžíci na necelých 300 ml studeného mléka, dojdu k varu za neustálého míchání a povařím s neustálým mícháním pak ještě 3 minuty…čím déle vaříš tím hustější je kaše. Pozor ať se ti kaše nepřipálí. Starší dítě mělo zase rádo kaši s kakaem…musíš zjistit, jak je na tom s chutěmi a taky jestli toto množství zvládne, když tak zvol ze začátku menší množství kaše, pokud se bude mu zvedat žaludek. Navíc dítě si na nové chutě zvyká, tak se nenech po prvních lžičkách nezdaru odradit, prostě začínej postupně, pokud není na krupičku zvyklé. Poznámka: nepoužívej instantní kaše, děti po nich špatně usínají). Pak hned podávám hrnek čaje!! Jinak svačinu má venku hned po probuzení kolem 16h a to jogurt nebo pomixované ovoce s trochou tvarohu a čaj. Pro info..oběd (mixovaná zelenina s masem) máme v 13:30h + čaj a po obědě spí hodinu (až hodinu a půl) jen venku v kočárku (za každého počasí, kromě bouřek nebo uragánu)…pak chodíme a chodíme po svých vedle kočárku. Jinak také chodíme venku těsně před obědem od 12h do 13h. Dopoledně dávám vymixované ovoce.
3.) Každý den musí být dítě venku na vzduchu minimálně 3 hodiny (můžeš si to rozdělit nebo naráz)…jestli ti už chodí, tak hodně i choďte.
4.) Dodržuj pevně režim dne (návštěvy odlož na neurčito, nebo ať se přizpůsobí tobě a režimu dítěte).
Když budeš dodržovat tyto 4 body, uvidíš, že přijde zázrak. Jen podle mých kamarádek vím, že než to úplně zabralo a konečně dítě spalo, tak to trvalo tak 6 - 7 dnů. Musely ovšem neuhnout z těchto 4 bodů. Teď jim v noci spí dítě až 11 až 13 hodin vkuse. Některým se stává, že se jim prcek probudí jednou během noci, ale to pak stačí 5 až 15 minut nakojit (nebo dát něco k pití - děti mají silnou potřebu v noci cumlat a mají i žízeň) a pak hned strčit do postýlky a nesvítit a dítě za chvíli usne samo.
A ještě něco, nenech dítě dívat se do mobilu atd. Záření narušuje mozkové procesy. My mobil i internet s wifi v blízkosti dítěte přepneme do režimu letadlo nebo úplně vypneme. Viz kniha Doba jedová 7.
Tak doufám, že ti to pomůže. Napiš pak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.19 03:50

Děkuji ti moc za radu, zkusim to, protože jsem už vážně zoufalá.. je,3.49 a teprve teď usnula.. a to ještě počítám s tím že do hodiny se vzbudí.. vážím si toho moc. Jde mi o hodně i o vztah s manželem. Co si budeme povídat, sex děla hodně a i mě to chybí, ale bohužel takto to nejde, nemám energii téměř na nic, do úklidu a vaření se musím nutit, natož ještě sex. Mrzí mě to strašně moc, ale nechci mít sex z donucení, to pak stojí za prd. A nejvíc mě mrzí to, že díky této zkušenosti jsem se rozhodla nemít druhé dítě vůbec. A je to smutný, protože jsem sama jedináček a je to strašny, ale toto podruhé znovu nedam.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.11.19 03:51

Mohla by jsi prosím tě napsat nějak stručně váš denní režim? I s časy? Děkuji ti hrozně moc :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
3755
15.11.19 06:40

Bože, moc moc ti rozumim. :hug: Naše mladší dcera do 2 let také spala šíleně. :roll: Usnula sice krásně, ale budila se celou noc co půl hodiny. Sáhla jsem si dno, zničilo mě to zdravotně, brečela jsem, nadávala jsem, vztekala se, někdy jsem měla chuť odejít pryč. Kdo nezažil, nepochopí. Zkusili jsme všechny rituály, jídla, kaše, čaje, homeopatika, stěhování postele, stěhování do jejího pokojíčku… A nic. Až po 2. narozeninách se vyspime, ale stejně se třeba 2 x za noc vzbudí. Pro nás ale je to luxus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.19 07:00

Nikdy jsem tohle úplně nezažila, dětí mám spací. Ale asi bych to více poresila s doktorkou. Mně to nepřijde úplně normální, aby dítě usínalo kolem třetí ráno. Vím že u nás v terminovce tohle někdo řešil a byli i na nějakém vyšetření. Třeba by stačilo doplnit jen nějaký vitamin nebo tak něco. Musí to být pro vás oba strašně vyčerpávající, soucítím s tebou :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.11.19 07:22

Holky děkuji za milá slova, bohužel doktorce to přijde normální. Přemýšlím už i o nějakých kapkách-cipcich nevím? U sebe už i dokonce zvazuji ukončení kojení a nějaká antidepresiva. Objevují se u mě úzkostné stavy, záchvaty pláče atd atd. prostě už cítím, že jsem na pokraji zhroucení. Jen když to pisu tak zase brečím. Je to strašné, jsem otřesna matka..

• Nahlásit
  • Citovat
15.11.19 07:32

A co udelat holopokoj, kde nebude na co vylezt, matraci dat na zem, ulozit standardne dite, lehnout si vedle a spat? Kdyz nebude, kam do vysky lezt, nespadne na kokos, hracky stejne zadny nenajde, treba nakonec prileze k tobe a pro nedostatek zabavy to zalomi taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11690
15.11.19 07:43

Muj prvni syn taky moc nespal, nejak jsme bojovali, odstaveni teda trochu pomohlo, aspon se nebudil co hodinu…uklidnilo se to az kolem 3 let. Tezko radit, mozna ma fakt nizkou potrebu spanku, ono se v extremnich pripadech predepisuje melatonin, ale nevim, jestli u takhle malych deti. Dalsi vec - zni to zvlastne, ale kamaradky dcera mela takove silene stavy a mela malo zeleza (coz normalne zpusobuje unavu, ale u ni to fungovalo obracene).
Jinak teda decku vina nebo male pivo si klidne dej :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3055
15.11.19 07:49

Já bych ji zkusila prostě ráno vzbudit, otočit ji. Vzbud ji postupně dneska třeba už ted! Nenechat ji spát až do 9, pár dní bude protivná. Ale pak by mohla usnout v poledne na normální aspon hodinový spánek. Mohla by být unavená. a pak už nedávat spat odpoledne. Pár dní bude určitě protivna. Ale snažit se to nasměřovat už na jeden spánek přes den. a pak večer.
Ono mi pak dcera před druhým rokem uplně přestala spát po obědě. A spala večer od 19 do rána do 7-8.
A co se týče kaši, já osobně jsem spíše jejich odpůrce. NEbo kaše ano, ale dopoledne. I ty domáci jsou sacharidy, nabudí to energií spíše, hůře se tráví. Ty instatní kupované ani nemluvím je to sladké. Já davala na večeři zeleninové polévky. Všelijaké. Jednodruhé, mixované, nemixované, více druhů zeleniny. Dcera i ve 3,5 večeři polévky, už nee denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
15.11.19 07:59

Hrozny, mas muj obdiv. Ja uz bych davno nekojila… nase do roka usinala u prsa, usnula celkem rychle, ale v pul 10 byla vzhuru a uz jsem s ni musela lezet az do rana a spala u prsa. Jak pises, zada bolela, migreny, no otresny. V roce jsme se prestehovali a hned putovala do vlastniho pokoje a od ty noci se budila jen jednou v pul 4 na kojeni. Taky to jeji spani bylo na prd, ale co pises ty, to uz bych byla v Bohnicich. Drz se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 08:07
@Anonymní píše:
Holky děkuji za milá slova, bohužel doktorce to přijde normální. Přemýšlím už i o nějakých kapkách-cipcich nevím? U sebe už i dokonce zvazuji ukončení kojení a nějaká antidepresiva. Objevují se u mě úzkostné stavy, záchvaty pláče atd atd. prostě už cítím, že jsem na pokraji zhroucení. Jen když to pisu tak zase brečím. Je to strašné, jsem otřesna matka..

Já bych v první řadě odbourala kojení. Sloužíš jako dudlík a stejně beze změny. A vůbec bych malou nebrala k sobě do postele. Postýlku dat do jiného pokoje( jestli je možnost) a vydržet než se naučí spát sama. Bude ti určitě plakat a vztekat se. Musíš vydržet, za pár dní zjistí, že si pláčem nepomůže a nakonec ti stejně usne. Možná, ač toho nejsem příznivcem, bych nasadila nějaké léky alespoň na první dva tři dny. Samozřejmě po domluvě s lékařkou. Tohle musí být hrozné, upřímně tě lituji. Ale opravdu to chce řád a absolutní důslednost, nevybočit a nepodřizovat se jí holčičce. Večer ji ulož normálně do postýlky, bude řev. Vem na ruku, nabídni pití z láhve, uklidni a ulož. A takhle pořád dokola než se unaví. Konejšivě na ni mluv, můžeš třeba zkusit pustit šum. Ona prostě jednou padne, když se probudí, tak opět. Nebrat do postele. Bude to náročné, ale mnohokrát se ti to vrátí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7785
15.11.19 09:55

@VilaAnalka to náhodou nezní špatně. Možná by to stálo zato vyzkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 09:56

Nevim jaky mate rezim pres den, ale ja bych zkusila ji vic unavit, treba nejake cviceni/plavani, taky bych ji davala vecer pozdeji spat nez ve 20.00, jeste si pohraje a unavi se, a mohla by usnout driv (nebo celkove nejak upravit denni rezim, je silene ji 7 hodin delat dudlik, kdyz stejne nespi)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama