Spánek kojence 6měsíčního kojence

13.11.19 20:30

Spánek kojence 6. mesicu

Ahoj holky,

Mame chlapecka, 6. mesicu za tyden.
Do pondeli tohoto tydne krasne usinal-kojeni, ulozeni do postylky, rozlouceni, zapnuti kamery a zhasnuti. Cca do 15 min. vzdy usnul. Ale v pondeli, jako kdyz mavne proutkem, udelame vse uplne stejne, zavru dvere a rev. Kdyz k nemu prijdem, prestane, usmiva se, takze mu dam znova pusinku, rozloucim se, pohladim a odchazim. A opet stejny scenar, po zavreni dveri rev. Dnes jeste k tomu pridal plac i po ulozeni do postylky. Vubec nevim co s tim. Nemate nekdo zkusenost? Nemohlo by to souviset napr. s moznym rustem zoubku?
Moc diky, D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2846
13.11.19 20:41

Bud vydrzet a nechat rvat… bude to trvat par dni. Nenechat dlouho rvat minutu dve prijit dudlik… anebo zacit kolibat, uspavat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5084
13.11.19 20:44

Nevěš hlavu, ono se ty režimy u miminek mění. Co fungovalo včera, nemusí fungovat dnes. Evidentně jste měli zlaté mimčo, to naše nás udržovalo ve cviku a usínál pokaždé jinak. Také má 6m a teprv teď si to začíná sedat a fungovat jakýsi režim. Zoubky to být mohou
Nebo je také jen prostě vnímavější, nechce usínat sám, vidí, že odchazíš. Zkus ponosit, pomazlit, držet za ruku, nechat ho déle s vámi, než bude skutečně unavený,… Prostě zkoušet a hledat, co bude fungovat. Může se to zase srovnat, jak to bylo. Ale také nemusí. Hlavně žádnou paniku, je to normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
13.11.19 21:19

Zoubky to můžou byt. Nam taky dcera usina sama, ale obcas zacne rvat, kdyz zavreme dvere, nevíme cim to je, odhadujeme, ze jeste neni tolik unavena a chce mejdanit :)
Nam pomaha pohladit, odejit a nechat dvere otevřené. Ona pak nebreci, jen si brbla a povida a za chvili to vzda a usne a pak dvere nenapadne zavreme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5655
13.11.19 21:37

Ono se to prostě mění :lol: třeba jen nechce usínat sám. My u syna sedíme než usne. Já taky nerada usínám sama a nemám sílu ho tam nechat samotného. Ze začátku ten kontakt tolik nepotřeboval. Zuby to samozřejmě být mohou, syn se mi takto většinou budí v noci pláčem. Nebo při usnutí pláče když se budí pohybem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.19 22:57

Holky dekuju. Je pravda, ze driv sice krasne usinal sam vecer, ale za to pres den nespal vubec. A cca pred 2 mesici zacal spinkat i pres den. Napadlo me, jestli treba tim, ze uz mu je pul roku, si vic uvedomuje tmu a samotu. Vadi mi dokonce tma i kdyz jdeme na prochajdu, coz je ted po prehozeni casu dost blby :? Uplne nemam moc srdce nechat ho plakat. Obcas zacne z toho place kaslat a jakoby se davit. Tak asi budu cekat a hladit, nez usne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5655
14.11.19 05:52

@Divine123 syn má stejně, ta tma mu taky vadí. A není třeba přetáhlý, nechce usínat dříve? Já ho plakat taky nenechávám. Užívám si, že mě potřebuje :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 09:58

@anavi13 Myslim, ze pretazeny neni, prave ze spinka 3× pres den. A odpol jde spat treba ve 4 a spi cca do 5, pul 6. Vcera jsme zkusili precist pohadku, rozloucit a nechat svitit svetlo a stejne. Plakal, takze jsem s nim byla hodinu nez usnul:blush: a to porad overoval, jestli jsem tam :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2846
14.11.19 10:47
@Divine123 píše:
@anavi13 Myslim, ze pretazeny neni, prave ze spinka 3× pres den. A odpol jde spat treba ve 4 a spi cca do 5, pul 6. Vcera jsme zkusili precist pohadku, rozloucit a nechat svitit svetlo a stejne. Plakal, takze jsem s nim byla hodinu nez usnul:blush: a to porad overoval, jestli jsem tam :D

v kolik ho dáváš spát? Je už unavený když se budí o půl šeste odpoledne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 12:22

@Veru1987
Vetsinou chodi spat kolem 20:00. A to uz si nekdy od pul8 smudla ocicka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5655
14.11.19 14:01

Zkus ho uložit v sedm, když už si mne oči tak už je pozdě ;) ale asi tě fakt hlavně potřebuje ;) Mýto máme tak, že v šest večeře, pak koupel a šup do postele s mlíčkem. To chci ale rušit, aby nebyl zvyklý spát z lahví. Spí většinou okamžitě, už totiž ví, že tam jsem s ním, takže ono i tvému bude trvat než získá důvěru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 18:12

@anavi13
Ted jsi me trochu uklidnila, ze treba casem hodinu a pul uspavani skonci :lol:
Az si zvykne, ze tam s nim jsem a usne hned :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5655
14.11.19 20:35

@Divine123 je ale jsou dny kdy mu to trvá. Dnes 40 min. Střídáme se s manželem, takže můžu chodit cvičit a i s ním usne. Dnes to bylo tím, že začal lézt, klekat k nábytku a holt si to před spaním musí zopakovat. Už jsem zjistila, že nemá cenu mu v tom bránit. Já ho jen lehce vždy vrátím na záda a on je za chvíli znovu na kolenou, ale sám by se zpět na záda nedostal jak to dělá automaticky. Až si to odcvičí tak usne. Ještě musí teda mít dudlík a muchlačka ;) fakt se ten spánek mění každý týden. Ještě chce někdy drbat na zádech :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama