Miniinterrupce

1455
17.1.07 20:56

miniinterrupce

Moc prosím o radu.
Kamarádka má příští týden podstoupit tenhle zákrok a potřebovala by vědět, jak to probíhá. Já mám zkušenost pouze s revizí dělohy při zamlklém těhotenství, nevím, jestli je tam nějaká podobnost.
Zajímalo by mne, zda je možné po tomhle zákroku jít ten samý den domů nebo jestli se musí být v nemocnici přes noc (má malé dítě, takže by raději domů), zda se to provádí v celkové narkoze a jestli potom nastává něco jako šestinedělí.

Díky moc.
Et

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11779
17.1.07 21:15

Moje setrenice byla na miniinterupci a ráno tam přišla, nalačno připravili jí na zákrok celkově uspali ale asi 10 minut po jseš vzhůru, pak si odpočineš a asi tak v 15hodin pro ní přijel manžela odfrčeli domů. sestinedelí nutné dodržet. Pak se jde na nejaké kontroly ke gyn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
17.1.07 23:14

tak pri potratu je to uplne to same. :cry: ja mam za sebou revizy po zamklem tehotenstvi.
ja rano prisla a hned mi udelaly revizy.rekly ze pujdu domu druhy den rano byla jsem tam 3 dny.az 4 den rano me pustily domu.vetsinou se ale chodi druhy den a nebo ten den vecer.me daly vetsi narkozu a nemohly me probudit. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
18.1.07 12:11

Miniinterupcia sa vykonava do 8tt tehotenstva sposobom, ze sa kyretou roztiahne krcok maternice do ktoreho sa vlozi hadicka a podtlakom vakumextraktora sa vysaje dutina maternice. Pride sa rano a poobede sa ide domov. Vykonava sa v kratkodobej anesteze.
Kyretaz sa vykonava do 12tt (z nemedicinskych dovodov) a tam sa tiez roztvori krcok maternice o nieco viac a cela dutina maternice sa vyskrabe ostrym nastrojom. (kyretou)
Mininterpucia je co sa tyka nasledkov a komplikacii daleko setrnejsia, nehrozi az tak riziko nedostatocnosti krcka maternice pri dalsej tehotnosti (nakolko nie je nutne ho tolko rozovriet) a tiez nehrozi prepichnutie maternice (pripadne ine poranenie) kyretou (dnes uz skor zriedkava komplikacia) .
Miniinterupcia je v podstete celkom nenarocny zakrok. Nech vsak kamaratka rata s tym, ze moze po nej dost krvacat a byt omracena nech dava potom na nu niekto pozor.
A hej krvacat bude mozno nie 6tyzdnov, ale nejaky cas urcite.
Bola som pritomna pri viacerych tychto zakrokoch v nemocnici pocas praxe zdravotnej sestry, takze ked budes mat este nejake otazky, tak napis, ked budem vediet-poradim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
20.1.07 04:25

Byla jsem na tomto zákroku v roce 99, takže se už možná mnohé změnilo.
Tenkrát to bylo tak, že jsem přijela dopoledne.
Osprchovala jsem se, převlékla do volného delšího trička a šla do ordinace (skutečně to vypadalo jako běžná ordinace, ne jako operační sál, ale to tak samozřejmě nemusí být všude).
Vylezla jsem na klasickou gynekologickou „kozu“.
Do žíly mi píchli kapačku a pustili „uspávadlo“. .

Když jsem se vzbudila, tak mě zrovna přendávali z pojízdného lůžka na lůžko v pokoji. Měla jsem vložku a jen slaboulince jsem krvácela (celkem asi 3 dny).
Měla jsem ještě minimálně 2 hodiny odpočívat.
Chtělo se mi hrozně spát, ale další dvě ženský, co ležely na pokoji, si chtěly povídat, tak jsme povídaly a za chvíli jsem se probrala.
Po těch povinných dvou hodinách odpočívání si mě vyzvednul můj tehdejší přítel. .

Později jsem se dověděla, že zákrok probíhá opravdu tak, že ti vysají velkým vysavačem obsah dělohy. .

První menstruace, která přišla měsíc po miniinterrupci byla celkem bolestivá, ale dalo se to vydržet. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.10 22:52

a kolik vubec miniinterupce do 6 tdne stojí?

• Nahlásit
  • Citovat
Bubububububu
2.3.12 21:50

Poraďte prosím'!!

Ahoj chtěla jsem se zeptat, je mi 16 a můj přitel si asi nedal pozor, teď řešíme, co budeme dělat, vůbec nevíme… Mohli by jste mi poradit, co se dá dělat, abych nemusela na potrat?? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
24361
2.3.12 21:52

K doktorovi jit nejlíp :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
2.3.12 21:52
Bubububububu píše:
Ahoj chtěla jsem se zeptat, je mi 16 a můj přitel si asi nedal pozor, teď řešíme, co budeme dělat, vůbec nevíme… Mohli by jste mi poradit, co se dá dělat, abych nebusela na potrat?? Děkuji.

Dojdi si ke gynekologovi do 72 hodin od „nehody“ ti dá postinor. Nejspíš za to bude chtít platbu, ale furt míň jak za potrat a furt to pro tebe bude výhodnější i po zdravotní stránce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1571
2.3.12 21:54

a jak dlouho jsi po styku? existují prášky tuším, že se to jmenuje postinor :?: ale musí se užít nějak do 48 nebo 72 hod od nechráněného styku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
3.3.12 23:23

Bubu, tak na potrat nechoď. Nemusíš na něj jít. Nikdo tě nemůže nutit.

K doktorovi také nemusíš, Postinor se dá koupit v lékárně bez předpisu (na předložení občanky ženy starší 16 let). Stojí asi 500 Kč. Musí se vzít do 72 hodin po styku. Přečti si pořádně příbalový leták.

• Nahlásit
  • Citovat
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
3.3.12 23:26

A nastuduj si něco o ochraně. Vždyť je toho plné Bravíčko, internet, i ve škole se o tom učí.

• Nahlásit
  • Citovat
23860
5.3.12 00:00
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA píše:
Bubu, tak na potrat nechoď. Nemusíš na něj jít. Nikdo tě nemůže nutit.K doktorovi také nemusíš, Postinor se dá koupit v lékárně bez předpisu (na předložení občanky ženy starší 16 let). Stojí asi 500 Kč. Musí se vzít do 72 hodin po styku. Přečti si pořádně příbalový leták.

Fakt už se dá postinor koupit bez receptu? Co vím, býval vždy na předpis, ale zaslechla jsem nějaké úvahy o tom, že to tak nebude, tak že by už???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
5.3.12 16:14
  • Nahlásit
  • Citovat
23860
5.3.12 16:25
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA píše:
Vítej v roce 2012.http://www.lekarna-salus.cz/…-bez-receptu
:mrgreen: No to víš, holt máme spolehlivou AK, tak se až tak nezajímám. Tak tím líp. :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama