Miniinterupce a následná dovolená

Anonymní
21.7.15 10:37

Miniinterupce a následná dovolená

Dobrý den,
mám takový problém. Máme s partnerem už dva chlapečky(3 a 1 rok).
Bohužel jsem si po týdenní vynechané menstruaci udělala včera test a byl pozitivní. Dřív než jsem si stihla nechat dát tělísko, tak je tady další těhotenství (nespíš).
Dávame si s přitelem pozor, proto vůbec nechápu, jak se tohle mohlo stát, proč si zase nový život vybral zrovna nás, když je na světě tolik toužících co nemůžou otěhotnět.
Dneska jsem byla u dr. a na UTZ je zatím vidět jen váček. Vájíčko se stále někde toulá. Odebrali mi krev a zítra si mám zavolat na výsledky. Jsem plně rozhodnutá, že podstoupím miniinterupce jelikož na třetí dítko je teď hodně brzy.

Problém je, že 21.8. máme jet na rodinnou dovolenou k moři a já se bojím, že do té doby nepodstoupím zákrok, protože vajíčko nebude vidět, nebo nebudou mít v nemocnici volno.
Nebo co když budu třeba 2 dny po? Vím, že samotný trvá pár hodin, ale budu moct odjet???Už jí máme zaplacenou, takže storno moc nepřipadá v úvahu.

Máte některá podobnou zkušenost?

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1166
21.7.15 10:40

Odjet budeš moct, ale počítej s tím, že se nebudeš moct koupat v moři. I po potratu se má dodržovat šestinedělí. Při zákroku ti roztáhnou čípek, takže cesta přímo do dělohy je pro bakterie velmi jednoduchá. A to nemluvím o krvácení.

Příspěvek upraven 21.07.15 v 10:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3278
21.7.15 10:41

Je mi z toho smutno :,(…opravdu není aspoň trochu naděje, že si miminko necháš?

Kdybych tohle zjistila já, tak opravdu to poslední, o čem bych uvažovala, by byla zaplacená dovolená :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
21.7.15 10:41

Ja bych řekla, ze kdyz je pozitivni test, jsi tak v 5tydnu. Do 21.8 to jsou dalsi 4tydny.. předpokládám, ze kdyz ksi na to prisla ted, a dr o tom vi, bude miniinterrupce, ta se dela do 8týdnu.. Kdyz jsi pevne rozhodnuta, nebudou to zdrzovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
21.7.15 10:45

Známá byla na miniinterupci a další den šla do práce a zvládala to. Myslím si, že vlastní je záležitost spíš desítek minut než hodin, ale jen když je vše bez komplikací. A jistotu, že vše bude v pohodě, ti dopředu nikdo nedá.
Když by vše v pohodě bylo, tak by i odjezd na dovolenou dva dny po výkonu nebyl problém, jen se musí dodržovat „šestinedělí“. Ale… co když začneš krvácet? Po Česku bych se jet nebála, ale do ciziny už bych se bála (přece jen se v domácím prostředí cítíš v nemocnice lépe).
A jestli jít na výkon později… stačila by jsi ještě miniinterupci? Na konkrétníé otázky ti odpoví spíš Dr. Prostě se stalo a v případě nejistot se musíte rozhodnout, zda je pro tebe snesitelnější další dítě či a užitá dovolená nebo ztratit dovolenou, ale nemít další dítě.

• Citovat
  • Upravit
839
21.7.15 10:49

Existuje i hormonální interupční tableta, která se dá podat hned z kraje těhotenství - je to šetrnější než zákrok v nemcnici.. pokud máš týden vynechanou menstruaci, jsi tak 3 týdny po početí, což by se mělo dát stihnout.. promluv si s gynekoložkou. Jinak na tohle se nečeká, to jde obvykle rychle, když se žena rozhodne, čím dřív tím menší rizika hrozí, takže určitě nehrozí, že by se čekalo do poloviny srpna..
Ale vždy je mi smutno, když se zabíjí nový vzniklý život.. :,( Máš ročního chlapečka, dítě nechceš a nemáš antikoncepci? Je to nezodpovědné, za rok nestihnout si nechat zavést tělísko. Jestli tím „dáváme si pozor“, myslíš přerušovanou soulož, tak to je snad všeobecné známé, že je naprosto nespolehlivá metoda..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
836
21.7.15 10:51

Na dovolenou bych hned po interupci rozhodne nejela. Nemuzes se koupat, hrozi infekce. Navic co kdyz by se objevili nejake problemy. Ja bych to neriskovala, ale zalezi na tobe a asi i na tom kam se chystate…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
21.7.15 10:53

Po samotném zákroku se člověk cítí dobře, (j byla na revizi po ZT v 9tt), ale asi po 4dnech horečky schvácenost omdlévala jsem myslela jsem že nedojedem jaak m bylo zle a byl tam záněět takže další revize antibiotika a kdybych prý nepřišlaa nemoselo to dopadnout dobře.
Dodržela jsem šestinedělí.
To si za rok nestihla si dát tělísko? Promiň ale přijde mě to dost nezdopovědné pokud víš že další dítě nechceš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
21.7.15 10:53

Dávali jsme si pozor…to ani nebudu komentovat

Odjet na zahraniční dovolenou dva dny po potratu…já bych nejela..pravděpodobnost koplikací ze samotného potratu je minimální. Nicméně s koupáním bude potíž, snadno takhle krátce po potratu můžeš dostat infekci. A bazény u moře v destinacích jsou totální mor, a zánět dělohy někde v zahraničí…hm, to bych si odpustila. Moře by ještě šlo, ale jestli takhle krátce po interupci, to se musíš zeptat doktora. I když moc nevěřím, že ti to dva dny po zákroku posvětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.15 11:02

To jste si teda moc pozor nedavali. Na me to pusobi jako, ze se tim omlouvas, ze sis nestacila zajistit antikoncepci. Posledni co bych po potratu resila, je dovolena :zed:. A ty kecy o tom, ze spoustu jinych paru ceka na miminko… :zed: sedim si na rukach! Je mi z toho zle :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19173
21.7.15 11:04

Já myslím, že Tě vezmou mnohem dřív než si myslíš. Můžeš skočit za týden na kontrolu, tam už by posun byl vidět. Já byla poprvé na kontrole a konci 4. týdne (tedy cca 3+5) a byl tam jen váček, přesně týden potom už jsem byla 5+2. A pak se domluvíš na revizi, nemusíš jít do nemocnice (ale i tam si myslím, že bys nečekala třeba tři týdny). Já byla na revizi na soukromé klinice, nic jsem neplatila, vše proplácí pojišťovna. Byla jsem na revizi v 8.týdnu a všechny zákazy (koupel, sex, tampony) jsem měla dodržovat 14 dní. Takže si myslím, že to stihneš úplně v pohodě. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.15 11:06
@Kikuška90 píše:
Já myslím, že Tě vezmou mnohem dřív než si myslíš. Můžeš skočit za týden na kontrolu, tam už by posun byl vidět. Já byla poprvé na kontrole a konci 4. týdne (tedy cca 3+5) a byl tam jen váček, přesně týden potom už jsem byla 5+2. A pak se domluvíš na revizi, nemusíš jít do nemocnice (ale i tam si myslím, že bys nečekala třeba tři týdny). Já byla na revizi na soukromé klinice, nic jsem neplatila, vše proplácí pojišťovna. Byla jsem na revizi v 8.týdnu a všechny zákazy (koupel, sex, tampony) jsem měla dodržovat 14 dní. Takže si myslím, že to stihneš úplně v pohodě. :think:

Děkuji, kéž by jsi měla pravdu. Mě snad trefí.

• Nahlásit
  • Citovat
12141
21.7.15 11:07

Ty máš hodnoty, to bych blila, fakt. Chystáš se usmrtit své dítě a tvoje starost je zaplacená dovolená. Uklidním tě, tohle tvoje dítě na žádnou dovolenou nikdy nepojede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19173
21.7.15 11:08
@Anonymní píše:
Děkuji, kéž by jsi měla pravdu. Mě snad trefí.

Ten zákrok trvá 15 minut + 2 hodinky si poležíš a mažeš domů. Vážně si myslím, že na to nebudou dlouhé čekací lhůty :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8911
21.7.15 11:09

Me tedy zarazi, ze jediny problem, ktery mas/resis, je zaplcena dovolena. :nevim:

Po zakroku bych jela po CR, k mori nejspis ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama