Minimalistická výzva

652
1.11.19 21:51

Minimalistická výzva

Ahoj, docela mě zaujala tzv. minimalistická výzva a přemýšlím, že bych to vyzkoušela, zajímá mě, jestli je to vůbec realizovatelné. Nepřidal by se třeba někdo? Spočívá v tom, že se každý den člověk zbaví tolika věcí odpovídajících číslu v kalendáři. Tzn. první den jedna věc pryč, druhý den dvě věci atd. a třicátý den třicet věcí. Celkem by se člověk měl za měsíc zbavit 465 věcí. V souvislosti s blížícími se Vánoci mi to připadá jako příjemné odlehčení domácnosti, protože po Vánocích jich klasicky hromada přibyde. Už několik měsíců probírám domácnost a mám mnohem lepší pocit, když mě neobklopuje tolik krámů. Říkám si, jestli se v naší domácnosti ještě může najít skoro pět set nepotřebných věcí…? třeba by mě to nakoplo k likvidaci věcí, u kterých pořád váhám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5719
1.11.19 21:56

@bibi2233 465 věcí? 8o To abych se třeba zbavovala papírů a každý papír počítala jako jednu věc. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3332
1.11.19 22:00

příjemné odlehčení domácnosti, protože po Vánocích jich klasicky hromada přibyde

Tohle je takový ten instagramový minimalismus. Kolotoč vyhazování a nakupování. Přiznám se, že mě to moc neláká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
1.11.19 22:00

@bibi2233
Tolik věcí na vyhoz rozhodně nemáme. Leda bych počítala i šroubky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
1.11.19 22:01

To muzou delat lidi, co hromadi veci a maji domov zastaveny bordelem (a ti do toho stejne nepujdou), clovek, co dela pravidelne cistky, nema 465 veci na vyhozeni, pokud nebude pocitat kazdou deravou ponozku zvlast:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3572

Myslím, že je to použitelné u někoho, kdo má totálně zakrámovanou domácnost a je si vědom toho, že se v tom začíná topit… (a věřím, že takové jsou). Já se krámů zbavuju postupně, myslím, že 500 věcí doma nemám ani celkem (tak maximálně po sečtení všech kusů nádobí, příborů, knih a ponožek…), nicméně třeba zbavit se během jednoho měsíce každý den 1 věci by bylo asi OK a i prospěšné, protože bych se aspoň dokopala konečně dát pryč něco, u čeho si pořád říkám, že se třeba bude hodit (ale nejspíš nebude…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3328

Žijeme minimalistický i bez nějaké výzvy.. Ale v synove pokojíčku bych 500 zbytečných věci asi našla :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18955
1.11.19 22:02

Bezva :roll: A co takhle napřed dát výzvu, aby se tenhle budoucí odpad vůbec nevytvářel? Proč by měly o vánocích domácnost zahltit další krámy? A co s těmi 465 věcmi uděláš? Vyhodíš je do popelnice? Vytvoříš z nich komunální odpad? To snad ne? Nejde jen o to se věcí jen tak zbavovat, ale hlavně se jich zbavit způsobem, který nezahltí planetu odpadem a především nevytvářet další krámy na vyhození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
1.11.19 22:02

A tomu říkám ryzí konzum. Ať žije hojnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3572
1.11.19 22:03
@MrsNorris píše:
příjemné odlehčení domácnosti, protože po Vánocích jich klasicky hromada přibydeTohle je takový ten instagramový minimalismus. Kolotoč vyhazování a nakupování. Přiznám se, že mě to moc neláká.

Jo, souhlasím. To je prostě hovadina - zbavovat se zbytečností, aby mohly uvolnit místo jiným…
Přijde mi, že by mělo smysl se těch zbytečností s tím, že to vezmu jako start toho, že si nebudu žádné takové věci vůbec pořizovat - s co nejvíce příbuznými se dohodnu, že si dáme navzájem každý jen JEDEN dárek, ovládnu se při nakupování dalších hader, dekorací, hrníčků, svíček a jiných zbytečností… Pak začít takovouhle (či modifikovanou) výzvou - proč ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
1.11.19 22:07
@Janli píše:
Bezva :roll: A co takhle napřed dát výzvu, aby se tenhle budoucí odpad vůbec nevytvářel? Proč by měly o vánocích domácnost zahltit další krámy? A co s těmi 465 věcmi uděláš? Vyhodíš je do popelnice? Vytvoříš z nich komunální odpad? To snad ne? Nejde jen o to se věcí jen tak zbavovat, ale hlavně se jich zbavit způsobem, který nezahltí planetu odpadem a především nevytvářet další krámy na vyhození.

Přesně tak. Lidi si zvykli nemít zodpovědnost za svůj odpad. Kdyby si to každá rodina měla skladovat u sebe doma nebo na zahradě, tak by jim to třeba došlo. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1560
1.11.19 22:12
@Russet píše:
@bibi2233
Tolik věcí na vyhoz rozhodně nemáme. Leda bych počítala i šroubky.

Ale najdeš ;) ja dnes vyhodila 6 odměrek od Sunaru, 3 davkovace od Nurofenu a 4 dětské lžičky které se uz rok nepoužívají :mrgreen: a to je prvního :P

Zakladatelko, jdu do toho s tebou :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
652
1.11.19 22:15

Domnívám se, že došlo k absolutnímu nepochopení příspěvku. Nejde o to vyházet na co přijdu, abych si mohla nakoupit nové věci, ale udržet menší počet věcí v domácnosti a nezahlcovat se znovu. Samozřejmě nepředpokládám, že by přibylo 500 věcí přes Vánoce, to dá rozum. Ale udělala jsem si třeba seznam dárků pro děti, kterých opravdu hodně nebude, a přesto v pokojíčku zaberou nějaké místo, které tam prostě teď v policích není - tak logicky dávám pryč nějaké hračky, z kterých vyrostli. Pokud plánuji, že dostanu nějaké oblečení, tak něco dám pryč, aby se to do skříně vešlo. A samozřejmě to nehodlám házet k popelnici, ale už jsem hromadu věcí darovala známým, naházela do charitativních kontejnerů, prodala atd. Ale jsem ráda, že tady většina diskutujících má doma tak hezky uklizeno a jsou se sebou spokojeny :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
1.11.19 22:17
@MickaSonda píše:
Ale najdeš ;) ja dnes vyhodila 6 odměrek od Sunaru, 3 davkovace od Nurofenu a 4 dětské lžičky které se uz rok nepoužívají :mrgreen: a to je prvního :PZakladatelko, jdu do toho s tebou :palec:

Odměrku od Sunaru máme jen jednu. A tu si chci nechat, je šikovná. Dětské lžičky používáme. Leda bych vyhodila hračky z Kinder vajec, rozdělané bavlnky, pexeso nebo knoflíky a špendlíky. Máme jen byt, tak ho nezasypávám zbytečnostmi.

Příspěvek upraven 01.11.19 v 22:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
652
1.11.19 22:18

@MickaSonda Díky, to je super :-) Já teď zrovna třídím hromadu papírů, dokladů co už nepotřebujeme atd., vypadá to na pěkný štos, co půjde do tříděného odpadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat