Mirena - poradíte?

xxxDenisaxxx
8.4.10 08:50

Mirena

Nechávala jsem si asi před 3 lety zavádět nehormonální tělísko Silverlily. Špinila jsem a bolelo to a dr. mi po 2 měsících tělísko vyndal, že se začlo samo vypuzovat. Od té doby jsem zkoušela už všechno možné – náplasti, nuvaring, Logest, ale nic mi nevyhovuje… Tak jsme s manželem používali do teď kondomy – ale to prostě věčně taky nejde… Přemýšlím teď o Mireně, ale bojím se, že když se vyloučilo to nehormonální, že se vyloučí i to hormonální..
Co myslíte – je to stejné nebo by to teď mohlo být uspěsné? Protože jinak už fakt nevím, jakou antikoncepci…
Náplasti kvůli estet. hledisku, nuvaring jsem tam cítila, po antikoncepci Logest, kterou jsem před porodem brala 8 let a o.k. je mi ted prostě zle a nesnáším žádné prášky…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12735
8.4.10 08:53

Denisko moje maminka taky měla první nehormonální a to jí dělalo problémy, teď má 2 měsíce zavedenou mirenu a paráda!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9133
8.4.10 10:55

Měla jsem Mirenu zavedenou pět let a nemůžu si jí vynachválit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.10 13:12

rada?

ahoj holky, v loňském roce (květen) jsem byla na interupci a teď se již snažím o miminko, ale nějak nám to nevychází - po šestinedělí, jsem opět začala brát antikoncepci a přestala ji brát cca před 2 měsíci. Mám strach, že mi zákrok nějak ublížil … máte nějaké rady, jak na to ? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xxxDenisaxxx
9.4.10 15:32

A kdyz bych to riskla a sla do toho - ze by se po druhy vypudit nemusela - ale nahodou to nevyslo - tak by se mela castka - alespon vetsina - vracet?

• Nahlásit
  • Citovat
16098
11.4.10 21:31

s vracením peněz si nejsem jistá. zeptej se radši gynekologa. já jí mám a špinila jsem skoro měsíc. teď už to ale vypadá ok. nějak jsem zanevřela na prášky a byla jsem z toho na nervy, každý večer nezapomenout. tohle je paráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
12.4.10 17:22

Mirena

ahojky,chapu tve obavy,ale bohuzel ti dopredu nikdo nerekne,zda ti mirena sedne ci ne.Do pulroka po zavedeni by se melo telo s mirenou zzit.Vetsinou se tak stane,ale nekdy se take tak nestane. :-? Kdyz jsou po sesti mesicich stale problemy a ani doplnkova lecba nepomuze,vyrobce vraci penize.Tak nevim,zda jsem ti pomohla nebo ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
12.4.10 17:43

Mirena

s vracenim penez se to ma tak,ze pokud ti po pulroce problemy s mirenou pretrvavaji a nepomuze ani doplnkova lecba(dr nastoli leky,udela ultrazvuk atd),pak vola dr vyrobce mireny( cca po tech pulroce)a vyrobce uzna reklamaci za opravnenou ci ne.a ted pozor - vyrobce vraci vzdy penize v plne vysi,ale to, pokud ti vrati cast je jen na dr..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.16 21:48

Ahoj všem, potřebuji trochu morální podpory. Máme 3 děti a další nechceme. Jedna věc jsou finance a druhá můj zdravotní stav. Manžel je dost náruživý a tudíž přemýšlím nad antikoncepcí. Byla jsem přesvědčená, že hormony už nikdy - pokles libida, nepřirozená věc do těla a nejvíc mi vadí vylučování do odpadních vod a pak do pitné vody (prostě to, že zadělávám na šílenou budoucnost vlastním dětem). Ale kondomům samotným nevěřím, ani Pharmatexu a ani kombinaci jmenovaného s přerušovanou souloží. Každý měsíc se děsím, že to nedostanu. Potrat je pro mě naprosto nepřijatelná věc, kterou vím, že bych strašně špatně psychicky nesla.
Takže chci jít na 90% do Mireny. Vím, že je to to nejlepší, co můžu udělat. Rozhodně lepší, jak budoucí potrat… Ale stejně mě ty hormony vadí.
Na sterilizaci se mi v mých 30 ještě nechce :think:
Jo a té digitální (přirozené nebo jak se to jmenuje) antikoncepci, taky moc nevěřím.
Poraďte a podpořte mě vy, kdo řeší(l) podobné dilema.
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
7629
5.3.16 22:04
@Anonymní píše:
Ahoj všem, potřebuji trochu morální podpory. Máme 3 děti a další nechceme. Jedna věc jsou finance a druhá můj zdravotní stav. Manžel je dost náruživý a tudíž přemýšlím nad antikoncepcí. Byla jsem přesvědčená, že hormony už nikdy - pokles libida, nepřirozená věc do těla a nejvíc mi vadí vylučování do odpadních vod a pak do pitné vody (prostě to, že zadělávám na šílenou budoucnost vlastním dětem). Ale kondomům samotným nevěřím, ani Pharmatexu a ani kombinaci jmenovaného s přerušovanou souloží. Každý měsíc se děsím, že to nedostanu. Potrat je pro mě naprosto nepřijatelná věc, kterou vím, že bych strašně špatně psychicky nesla.
Takže chci jít na 90% do Mireny. Vím, že je to to nejlepší, co můžu udělat. Rozhodně lepší, jak budoucí potrat… Ale stejně mě ty hormony vadí.
Jo a té digitální (přirozené nebo jak se to jmenuje) antikoncepci, taky moc nevěřím.
Děkuji

ma zkusenost Mirenu uz nikdy…byla jsem totalne blokla. Jak sex, tak nalada..nicneme si hodne lidi pochvaluji injekce ci naplasti. popripade i tvuj muz muze prispet a nechat se na 5 let podvazat. manzel zname to ma a dle podropneho popisu( :mrgreen: ) to nicemu nevadi. muz ma Orgasmus, jen neejakuluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57385
5.3.16 22:10
@svycarka píše:
ma zkusenost Mirenu uz nikdy…byla jsem totalne blokla. Jak sex, tak nalada..nicneme si hodne lidi pochvaluji injekce ci naplasti. popripade i tvuj muz muze prispet a nechat se na 5 let podvazat. manzel zname to ma a dle podropneho popisu( :mrgreen: ) to nicemu nevadi. muz ma Orgasmus, jen neejakuluje.

dočasná sterilizace? Ono to existuje? nám řekli že ne.. mmchdm, u podvazu ejakulace normálně je, ale střílí slepými ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57385
5.3.16 22:11
@Anonymní píše:
Děkuji

měla jsem mít, nakonec jsem do toho nešla - není jisté, že Ti to sedne a vyhodit z okna 6 tis bylo dost :think: u nás šel na sterilku chlap :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.16 22:33

Mám Mirenu už rok. Sice to byl trochu boj ze začátku ( když jsem ještě kojila, dlouho jsem slabě krvácela), ale po odstavení malé jsem moc spokojená. Manžel by nikdy na žádný zákrok nešel a já bych potrat taky těžko rozdýchávala. A i když vím, že to není úplně 100% (jedna známá má druhou dceru i přes tělísko - už víc jak 25 letou), je to pro mě nejjednodušší. Před dětmi jsem měla prášky a přibírala jsem. Za poslední rok se mi (cíleně) podařilo 8kg shodit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.16 22:36

A v sexu ani v náladě bloklá nejsem, možná mám prostě jenom štěstí, že mi to tak sedí, ale já jsem ráda, že jsem se pro mirenu rozhodla. Škoda, že nejsou zaručené pozitivní účinky na všechny uživatelky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1854
5.3.16 22:48

Mam Mirenu uz po treti a za me max spokojenost. I kdyz pravda, pokud jsem kojila, dlouhodobe jsem spinila. U prvnich dvou jsem dokonce vetsinou nemela ani MS. A blokla rozhodne nejsem, spis naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama