Reklama

Mít čtvrté děťátko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mayecka
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 02.09.18 18:34
Mít čtvrté děťátko?

Ahoj holky :mavam:
Chtěla bych se vás zeptat, přítel přišel s tím že by chtěl čtvrté děťátko :srdce:
Já bych byla pro, děti miluju ale nejsem si úplně jistá, hlodá ve mě cervik. :think:
Popisu naši rodinu a prosím moc poraďte jestli ju :nevim:
S přítelem jsme spolu 11 let, ja 31 let přítel 43 let, vztah máme pořád krásný a zamilovaný. Máme tři děti (10,6,3) finančně jsme na tom dobře. Nevyskakujeme si ale naštěstí nestradame. Z téhle stránky bych i byla pro…ale…přítel pracuje jako řidič. Jezdí pomalu denně a já mám hrůzu co kdyby se něco stalo? To je jediný zápor tak nevim. A omlouvám se za novy příspěvek nepovedlo se mi nic najít :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinerozand
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 02.09.18 18:37

Kdyby se něco stalo, předpokládám, že jste na tom podobně se třemi, jako se čtyřmi dětmi, ne? S tou výhodou, že jste zřejmě zvyklá se postarat o vše sama. Pokud vás to trápí výrazněji, jděte do nějaké pojistky…

Lenka_Hal
Závislačka 4543 příspěvků 02.09.18 18:38

Myslim, ze kdyby se mu neco stalo, tak jsi v pru.. tak jako tak. To nesmis takhle brat. At si treba zaridi nejakou pojistku. :nevim: Jinak, jestli se vam obema chce mit ctvrte, tak proc ne. Jste zda se stastna rodina, tak bude o jedno stastne dite vic :srdce:

mayecka
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 02.09.18 18:42

Asi máte pravdu. Moc děkuji holky :srdce: :hug:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9646 příspěvků 02.09.18 18:46

A jak mate to, ze se mu neco stane pořešené teď? Osobně bych do toho nešla. Tři děti jsou spousta radosti, ale taky výdajů a ty porostou - však to vidíš sama na nejstarším. Teď si nevyskakujete, se čtyřmi to bude horší. Hodně bych to zvazila

levandule23
Kecalka 481 příspěvků 02.09.18 19:14

Být sama na 3 nebo na 4 děti, to už mi nepřijde jako veliký rozdíl. A myslet na nejhorší není dobré, to by člověk nemohl mít asi žádné dítě…
Budete to finančně zvládat i do budoucna? Co když všem dětem půjde škola a všechny na vás budou částečně závislé do 24 let, než dodělají VŠ? Já ji nedávno dostudovala a měsíčně to stalo rodiče hodně peněz.

chaela
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 02.09.18 19:19

My řešíme to samé, ale se třetím. A právě kvůli financím ho zatím pokládáme. Malé děti tolik nestojí, ale starší jde do školky a už to lítá. Co teprve škola, kroužky… Ale to vy víte, děti máte větší. My se taky máme dobře, ale nebyskakujeme se. A jsme si dobře vědomi toho, že další dítě se na našich výdajích výrazně projeví až časem, zároveň tou dobou budou větší výdaje na starší děti. Takže se nemůžeme utěšovat tím, že teď s penezma vystačíme. Ano je to blbý nemít dítě kvůli penězům, ale ještě blbejsi je počítatkaždou korunu a nemoci dětem dopřát to, co bychom chtěli. Touha je jedna věc, realita zase druhá. Bojuju s tím dnes a denně.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 02.09.18 19:29

Teď momentálně na tom finančně jsme opravdu dobře ale kdo ví co bude za pár let. Když jsme měli prvního syna žili jsme doslova bídu. Ale povedlo se na nám zvednout ze dna. A přesto vím že kdykoliv se dá spadnout zpět dolů. Je to rozhodnutí na celý život. Strašné bych chtěla ještě jednou ale fakt nevím

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33009 příspěvků 10 inzerátů 02.09.18 19:34

Asi každý uvažující člověk zvažuje pro a proti svých rozhodnutí. Vy odpovědnost máte, svoje děti živíte, staráte se o ně… nikdo nerozhodne za vás, ani neposoudí konkrétně vaši finanční situaci, protože má jiné náklady, jiné požadavky. Vy už tři děti máte, takže dokážete dobře posoudit, co bude další dítě znamenat. Jestli nejsi úplně rozhodnutá, dej si dva, tři roky pauzu, čas ještě máš a uvidíš.

Celina
Závislačka 2893 příspěvků 02.09.18 19:35

Co by ne, pokud se na to cítíte, tři děti, nebo čtyři, to už není rozdíl. Budete velká rodina. Fandím :mavam:

terinka4444
Hvězda diskuse 66611 příspěvků 02.09.18 19:45

Já ne. A přiznám se, že jde o finance. Malé děti nic nestojí, velké děti docela jo a ty náklady rostou prostě. Takže já ne, mít tři děti, do čtvrtého nejdu.

SAJ
Závislačka 3016 příspěvků 02.09.18 19:52
@mayecka píše:
Teď momentálně na tom finančně jsme opravdu dobře ale kdo ví co bude za pár let. Když jsme měli prvního syna žili jsme doslova bídu. Ale povedlo se na nám zvednout ze dna. A přesto vím že kdykoliv se dá spadnout zpět dolů. Je to rozhodnutí na celý život. Strašné bych chtěla ještě jednou ale fakt nevím

Máme tři děti, starší než vy. Malé děti, malé starosti, velké děti, podstatně větší starosti a hlavně provozně to je docela šílené. Záleží, pokud tak nějak předpokládáte, že děcka budou mít učňáky nebo jen střední školu (což je v pohodě, nic špatného - jen to je podstatně levnější), je to jiné rozhodování, než když byste chtěli, aby všechny studovaly magisterský stupeň na VŠ.

Další je auto - budete muset investovat do sedmimístného. To je taky dost velká investice.

A ještě jedna věc - naše nejmladší má 11 let - hele, to ti je už teď takový vegééét. Užíváme si, pro mě i pro manžela je to neuvěřitelná svoboda. Mít další malé dítě, tak ji ještě nemáme… Vím, to je hodně sobecký arhument, ale taky hodně důležitý.

Eule
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 02.09.18 19:59

Klidně si napište na papír + a - a uvidíte :-) Za mě je nevýhoda, že se nevejdete do pětimístného auta…
Ale pokud to zvládnete finančně, na mimčo se cítíš, srdíčko říká, že ano a máte doma dostatek místa, nevidím důvod, proč ne… Kdyby se chlapovi něco stalo, pokud jste svoji, budeš mít vdovský a děti do studií sirotčí… A asi bych taky doporučila ještě nějakou pojistku :-)
Držím palce!

Lenka_Hal
Závislačka 4543 příspěvků 02.09.18 20:32

Hele, ze teda plevelim…uz je to tolik let,co jsem byla na vysoke a ziju leta jinde. Kolik ted tak muzou byt vydaje na studenta vysoke? Skolne se jeste neplati, ne? Vzdyt moje mama tehdy nemela penize, dala mi proste pridavky a alimenty, takze jsem ji nic nestala. Vse navrch jsem si financovala sama z brigad, vcetne obleceni, ale byla jina doba…jak je to ted??? :think:

terinka4444
Hvězda diskuse 66611 příspěvků 02.09.18 20:40

@Lenka_Hal když jsme studovala já, stála jsem 3500 včetně kolejí a dopravy autobusem týdně domů. Když studoval brácha, už je to 8 let, co končil, stál už osmičku. V tom byly zase doprava domů na víkendy, kolej, jídlo, učebnice, lítačka. Teď aktuálně, co tak říkají známí, co mají děti na VŠ, tak těch 8-10.000

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama