Reklama

Malé děti a televize

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bonitta1
Povídálka 24 příspěvků 2 inzeráty 02.09.18 10:36
Male deti a televize

Zdravim, chci se zeptat, od kolika mesicu nechavate deti koukat na televizi? Treba pul hodky denne. Maly ma 4 mesice a televize se mu moc libi, to nas dokaze pekne ignorovat :D Ale nechci ho moc nechat koukat, aby se mu nezkazily oci. Jestli teda tyhle „moderni“ televize jeste kazi oci..

Reklama

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 02.09.18 10:40

@Bonitta1 o kažení očí to není,to byla fáma našich babiček a maminek. Ale nervová soustava miminka není ještě dobře vyvinutá a dítě nedokáže zpracovat ty rychlé změny scén,které se v televizi objevují. Může mít poruchy soustředění a spánku. Ale já osobně malého nechávám koukat na sérii jeho písniček od asi 6 měsíců. Je to pořád to samé,ale samozřejmě u nás běží televize téměř celý den,když je tatínek doma. Já ji nezapínám vubec.

Bonitta1
Povídálka 24 příspěvků 2 inzeráty 02.09.18 10:45

@Aduš8 Ano, ted jsem k tomu nasla tema prave o sousetredeni atd. Tak uz jsem zas chytrejsi :)

Lioness34
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 02.09.18 10:47

My dětem neodpirali - ani tablety ani TV … někdy se dívali víc někdy méně - podle mě pokud má i jiné aktivity a není u toho denně od rána do večera ale jezdíte i na kole a sportujete chodíte ven tak není problém. Problém je když dítě nedokáže být bez TV a telefonu s nedokáže se bavit… proste by mělo mít aktivity a když pak občas vezme telefon nebo tablet nebo se divá na TV i delší dobu když prší apod tak to nevadí.
Naše se dívali na YouTube písničky a pohadky a na jimjam od mala ????

Kriss Tina
Kelišová 5032 příspěvků 02.09.18 10:49

U 4 měsíčního je to zbytečné, stejně nevnímá ten obsah, jenom vidí něco barevného co se hýbe :nevim: malej cíleně koukal asi od roka, našla sem mu v Telce program duck to je pro nejmenší, spíš tam přebíhají nějaké tvary, zvířátka, postavičky přes obrazovku doplněné takovou jemnou melodií, pro dospělého je to na zblaznění, ale synovi se to hrozně líbilo :mrgreen: ale vydržela sem to vždycky tak půl hodiny a pak to musela vypnout :lol:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 02.09.18 10:52

@Bonitta1 jojo,prý je hlavně důležité,aby ta televize neběžela,když se dítě věnuje jiné aktivitě. Takže já ho posadím do židličky,pustím písničky a i sama z pokoje zmizím(užívám si klidek :D ). A když už ho to nebaví,televizi vypneme a hraje si. On si teda v 9 měsících vystačí úplně sám,leze,kde se dá,stoupá si,stěhuje hračky a nějak mě nepotřebuje. A když je mu smutno,přijde se pomazlit,chvilku spolu blbneme jako paci paci, berany duc a za chvíli už se zase dere na zem si dal hrát.

Hoa Mai
Kelišová 5652 příspěvků 16 inzerátů 02.09.18 10:57

@Bonitta1 Nenechávala jsem děti v tomhle věku koukat na televizi a ani mnohem starší děti ne. Ne teda, že by nikdy neviděl televizi zapnutou, když třeba kojím, tak u toho často koukám na zprávy, ale nenechávám je koukat cíleně. Nevidím v tom žádný přínos pro děti v tomhle věku. A odkládat dítě k televizi, abych si mohla něco udělat neuznávám. Pokud se dítě nezabaví samo, radši beru do šátku.
S televizí jsem u dětí začala někdy kolem dvou let krtečky a večerníčky na DVD, teď mají kluci 4,5 a 3 roky a na televizi (resp. DVD, televizi jako takovou téměř nepouštím) koukají podle délky pořadu. U pořadů typu večerníček koukají většinou na 3 díly za sebou, teď mají hrozně oblíbený seriál Byl jednou jeden život, to jim pustím většinou díly dva, filmy typu Příběh hraček jeden a pak už nic dalšího. Na televizi nekoukají zdaleka každý den, máme spoustu jiné zábavy. Tím pádem jsem ani moc neřešila otázku kažení očí u televize.

Uju
Kelišová 6518 příspěvků 02.09.18 11:22

Já jsem nenechala. Vím, že první dceři jsem tu TV klidně pustila(taky jsem říkala jen jednu krátnou pohádku) a vím, že ji dost začala vyžadovat a já abych měla klid tak ji pustila, nakounec to zklouzlo k tomu, že to bylo +- televizní dítě, ona byla spokojená, já udělala o dost víc práce když jsem ji nemusela obskakovat. ¨ měla problém se soustředěním a když šla do první třídy(o rok později) byla to katastrofa, vlastně celá škola do 6té třídy jak za trest. Myslím si, že to je tím, že jsem ji nechala a nechala se přemluvit atd… Teď jde do prváku a její nesoustředěnost a taková neschopnost logických úvah se začala lepšit opravdu až v cca 7mé třídě.
S druhou dcerou jsem se zařekla, že ji k TV neposadím. Když jsem na ni neměla čas nebo si chtěla odpočnout tak jsem ji posadila k hračkám ať se zabaví chvilku sama a hotovo. S TV začala až cca v 5ti letech - nachvilku. Je úplně jiná, jen ted tedy o prázdninách otravuje pustit toto a tamto babička ji nechá(hlídá ji když jsme v práci) a vidím tu změnu , jak úplně pomaleji startuje. Takže za mne až to bude nezbytné, sama od sebe bych k TV dítě neposazovala.

Káťa19
Kelišová 7117 příspěvků 36 inzerátů 02.09.18 11:46

@Bonitta1 doporucuji precist http://www.rodicevitani.cz/…lacata-mama/

Doporučení pro život: dítěti do pěti let by se vůbec neměl dostat tablet do ruky. Tečka. A do tří let by se nemělo vůbec dívat na televizi. Tečka. Pokud jste svému dítěti tablet do ruky už dali a televizi jste zapnuli, začněte je pomalu odvykat, dříve než bude malér. Hrozí, že mu trvale a nevratně poškodíte jeho mozek.

pet p
Stálice 78 příspěvků 02.09.18 14:09

Jsem toho názoru, že takto malé dítě by se na TV dívat nemělo. Nevím, od kolika let ano, ale mám jasno v tom, že do dvou let určitě ne. Nechat koukat na TV 4 měsíční dítě, to mi přijde s prominutím jako naprostý nesmysl :-(
Obecně to vnímám tak, že děti TV zabaví a pro rodiče je pohodlné nechat je koukat. Jenže si to časem vybere svou daň. Naopak ale si myslím že se zúročí časem to, když dítě doma k TV „odkládat“ nebudeme a budeme se mu věnovat, hrát si s ním, modelovat, vystřihovat, lepit, kreslit apod.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >