Mít děti v dnešní době?

Anonymní
29.11.19 09:33

Mít děti v dnešní době?

Holky trošku provokační téma pro některé, ale opravdu jsem rozpolcená. S mužem jsme se vzali minulý týden. Jsem novopečená manželka :)
Už před svatbou jsme mluvili o tom, jak si představujeme společnou budoucnost.

Představy byly stejné, chceme rodinu, děti. Jenomže nějak to na mě dolehlo.
V dnešní době jsou kladené opravdu velké nároky na ženu. Nejhůř to pociťuji v práci. Je vám kolem 30 a někteří zaměstnavatele se vás bojí zaměstnat, že jim zdrhnete na mateřskou, teď jsem mluvila s jedním podnikatelem, který mi vyprávěl, jak by on nikdy nezaměstnal ženskou, že se ženami je to risk protože vám odejdou na MD.

Nebo maminky po RD. Některé se v pohodě vrátí do původního zaměstnání, ale stejně je potřeba „být v obrazu“ nebo alespoň během MD něco dělat abych byla použitelná. Docela mě to děsí. Nevím jestli to všechno zvládnu, péči o dítě, domácnost, vaření, praní a všechny tyto věci ohledně domácnosti. Pak být ještě usměvavá a upravená manželka, aby muž když přijede po práci domů byl spokojený a nemusel hledat jinde to, co doma nedostane. A taky práce. Muž má dobrou práci, ale může se stát, že kdykoli může zůstat doma bez příjmu a co pak? Já budu na mateřské, víte jak je to s penězi na MD a co pak? Bydlíme pořád v nájmu, hypotéky se bojím, ale zároveň vím, že jiná možnost není - buďto žít v pronájmu a platit cizím nebo vzít úvěr a modlit se, abychom to zvládli. Přijde něco špatného, jako třeba teďka se hodně mluví o krizi. Samozřejmostí je perfektní výkon v posteli. Nevím, možná je to jenom můj pocit, ale děsím se toho.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5161
29.11.19 09:38

A ve které době podle tebe bylo nejlepší mít děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 09:40

@bigl To je taky pravda :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1292
29.11.19 09:41

No jo, kdo nad tím moc přemýšlí, tak ty děti mít nebude nebo je odkládá a odkládá, až je najednou pozdě. My řešíme problémy, až když nastanou, jinak bych se z toho zcvokla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31716
29.11.19 09:47

A chceš vůbec to dítě?

Nebo se bojíš, že přijdeš o svou pohodlnost a klid, ale ono v podstatě je ted nejlepší doba mít dítě, máme nejdelší mateřskou ve světě, není válka, zdravotnictví na úrovni, bývalo v minulosti hůř…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2897
29.11.19 09:47

Kdyz nad tim vsim budes takhle premyslet, tak ti brzo hrabne. Problemy se resi az nastanou, protoze nejhorsi je smrt z vydeseni. Samozrejme je rozumne nad vecmi do urcite miry premyslet a zbytecne tomu nejit naproti, to znamena nevzit si hypoteku na doraz, zit bez rezerv, apod, ale dulezity je se z toho nepo.rat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
29.11.19 09:48
@bigl píše:
A ve které době podle tebe bylo nejlepší mít děti?

Asi tak :D…nikdy jsme se jako narod nemeli lip. A vzdy bude neco, proc deti nemit. Kdyz slyším obrat „kladeny naroky“, oklepu se. Je to o vas dvou, jaké mate priority. Muzes jet karieru, a nebo se venovat rodině a mit obycejnou praci. Tak to mam já a mam šťastné manželství, které mi dalo dvě děti. Nepotrebuju si neco dokazovat před okolím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20099

Já se divím, že lidstvo nevymřelo… Máme se jak prasata v žitě, líp jsme se nikdy neměli, zdravotnictví zadara, štědrý sociální dávky a ještě někdo přemýšlí, jestli si má pořídit dítě?
Dřív lidi umírali hlady, kosily je epidemie, rodina musela mít deset dětí, aby se aspoň dvě dožily dospělosti, válčilo se skoro nonstop a jediná jistota byla právo na smrt… Nebylo by na čase se probrat a přestat řešit hovadiny??? Začít být vděční, za to jak se máme, místo stěžování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21907
@Leillinka píše:
No jo, kdo nad tím moc přemýšlí, tak ty děti mít nebude nebo je odkládá a odkládá, až je najednou pozdě. My řešíme problémy, až když nastanou, jinak bych se z toho zcvokla.

tak nějak jsem to chtěla napsat, akorát jsem to neuměla tak dobře vyjádřit, jak ty :kytka: že někteří lidé žijí a užívají si to, a jiní jsou vyděšení už dopředu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2269

„Je vám kolem třiceti“ to je podle mě už věk na to, aby člověk něco měl, minimálně nějaký ten rok odpracovaný, nějaký zázemí, co jsi dělala do této doby? Záleží na životních prioritách, budto prostě to dáš, nebo to dáš ale budeš si u toho rvat vlasy, taky jde o toleranci manžela, nebo chlapa celkově, jde o jeho přístup. Jako jestl vyžaduje ženušku dámu, která bude top na jehlách, namalovaná vlasy, nehty, obočí, plet, děcko v tomu, domácnost v topu, nikde ani chlu, ale sám nehne ani prstem, je to jiné než když chlap vstane a pomuže. Myslím, že minimálně jedno dítě se zváldnout dá tak či tak, koneckonců když se dívam okolo sebe, že rodí holky, které jsou mladší než já, je jim max 20 a to ani ještě né, tak asi to tak hrozný nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421

Nevím, v jaké lepší době mit děti než dnes. Všechno přece nemusí být dokonalé. A děti jsou nejsmysluplnější věc, do které dávat v životě čas, sílu a energii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3874
29.11.19 09:49

Tak zrovna v době praček, sušiček, myček, robotických vysavačů, mopu, tlakovych hrncu, jednorázových plen a prikrmů ve sklenici je rodičovství a domácnost proti jiným dobám k smíchu. :mrgreen: A taky si ženská nesmí najít blbce, co se ohlíží jinde hned, jak se ženské udělá první důlek na zadku a nestihne se s minimem dokonale nalíčit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2269
29.11.19 09:49
@Martina84 píše:
Asi tak :D…nikdy jsme se jako narod nemeli lip. A vzdy bude neco, proc deti nemit. Kdyz slyším obrat „kladeny naroky“, oklepu se. Je to o vas dvou, jaké mate priority. Muzes jet karieru, a nebo se venovat rodině a mit obycejnou praci. Tak to mam já a mam šťastné manželství, které mi dalo dvě děti. Nepotrebuju si neco dokazovat před okolím.

Krásný příspěvěk :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
29.11.19 09:50

Já tvé obavy chápu. Není to jednoduché. Ale nemá smysl se tím takhle zahlcovat. Musela by ses zbláznit. Už jen to, že o tom takhle přemýšlíš, je důkaz toho, že jste dostatečně zodpovědní na to, abyste mohli mít rodinu a v dnešní době normálně žít. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5773
29.11.19 09:51

No tak když na sebe kladeš nesmyslné nároky, tak to asi zvládat nebudeš. Fakt nemusíš ani na mateřské dělat všechno sama. To, že budeš usměvavá a upravená manželka, ti opravdu nezaručí, že tvůj muž nezačne hledat jinde.
Jinak s tím podnikatelem, to je to, že máme 3 roky rodičovské, kdyby Češky nebyly doma běžně 6 let v kuse (2 děti po sobě), tento problém by nebyl.

Příspěvek upraven 29.11.19 v 10:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat