Mladé partnerství a dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 17:34
Mladé partnerství a dítě

Všem přeji hezké odpoledne :-)

Chtěla bych zde najít možná radu, možná povzbuzení, zkušenosti. Bylo mi 20 a příteli také 20,když se nám narodila dcera. Přišla po kratší známosti, cca rok a půl. Otěhotněla jsem, přítel ale kupodivu v pohodě reakce, těšil se. Byli jsme oba studenti. Já maturovala těhotné, do toho teda zranění kolene, které jsem si nechala operovat až teď. Přítel chodil do práce a tak. Jenže potom bylo třeba opravit bydlení, bydleli jsme v patře u me mamky, takový vlastní byteček se vším všudy. A partneři měl na vše čas atd. Nezajímal se o to moc. Já mu to furt připomínala…nakonec jsem to udělala vše spíše sama. Těhotná jsem vymalovala, položila koberce atd. Partner první dělal v hospodě, byl do rána v práci a já byla asi 4 měsíce z celého těhu doma přes noci sama, přes dny taky, měl to skoro na 7 dní v týdnu furt. Pak šel dělat jinou práci, přes den. Ale s těmi povinnosti doma se to nezlepšilo. Týden před porodem se opil, že by nebyl schopen mě zavézt ani nic. Byl u porodu, byloc rád..po porodu to bylo děs… Byla to jen malá, malá, malá, mě ignoroval. A byl na mě až moc odměřený. Po porodu jsem se snažila vše stíhat (asi chyba) denně měl navarebe, uklizene. Dojel domu třeba dřív, já ještě neměla uvařeno, chybělo mi třeba 15 minut…on došel, že má hlad, že jak jsem to nemohla stihnout a že jede se najíst pryč…přitom já měla sotva čas se najíst sama. Takhle to bylo furt…nějaká kritika, hádky… V půl roce dcery začal mít XXX času pro sebe, pro mě a malou skoro vůbec. Víkendová procházka odpoledne.. jinak auto, auto, tuning auta. Nepil, nefetoval, peníze byly… To ano. V roce malé jsem se s ním rozešla. Protože bylo neúnosné, že už e často z prace ani nevrátil a došel až spát domů. Sex v tu dobu nebyl asi 2-3 měsíce. Nyní je to 8 měsíců po rozchodu… Měl nějakou přítelkyní, ale po 2 měsících ji nechal… Prvních 6 měsíců po rozchodu na mě byl odměřený, nezajímal se, jen malou si bral.. nyní toho všeho lituje… Snaží se za námi jezdit, dělat si čas tak… Je nějaká šance, že to byl skutečně jen mladistvý zkrat a že by ještě mohl uzrat v rodinný typ?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Any111
Kecalka 174 příspěvků 10.05.19 17:41

Šance je vždycky, ale když se k tobě nedokázal hezky chovat ani po porodu, tak proč by se měl hezky chovat teď? Myslíš, že v něm ta úcta k tobě najednou naroste? Z vlastní zkušenosti vím, že takový chlap už si tě jen tak vážit nezačne a je jedno kolikrát mu dáš šanci. Bohužel k jiné, která mu to hned od začátku netrpí se chová pak jak mílius.

Já osobně jsem už o něco starší a poučená a k takovému chlapovi bych se ani kvůli dítěti nevrátila, nemohla bych si ho totiž vážit zas já :nevim:

Beckyttine5
Kecalka 471 příspěvků 10.05.19 17:42

Určitě, dej tomu šanci a čas ukáže

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 17:48

Já se bojím, že tím ztratim jen čas a znovu to bude stejné. Na druhou stranu je mladý, třeba by se ještě zlepšil. Od té doby nikoho neměl, ani na sex nikoho nemá, takový není, nedokáže to. Dny teď tráví neustále v práci, co vím. Akorát ke mě nikdy neměl moc respektu, úcty, no… Rád mě měl, ale tak po svém.. já mu kolikrát říkala, co mi vadí, jak to změnit atd. Přímo mu to servirovala.. a moc nic. Že nebyl sex, mu nevadilo. Nikdy na to moc nebyl extra. Po 2 měsících po rozchodu se chtěl vrátit, já tehdá nechtěla.. bylo mi v tu dobu dobře samotné. Neb ve vztahu jsem se cítila permanentně sama, často jsem plakala, hádali jsme se. Je to ale táta malé a nějaký ten cit k němu tam pořád mám, hlavně přitažlivost jakousi. Mám ho ráda i jaký je ale špatně nesu být tak sama, že jsme netrávili čas spíše spolu, převaha byl rozdělený čas.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10107 příspěvků 10.05.19 17:48

Možná dospěl, možná si uvědomil o co přišel. Šanci bych mu dala, ale nastavit jasná pravidla, ne že si bude zas jako dřív dělat co chce, taky na něj hodit nějakou odpovědnost. Jinak je to jako bys měla 2 děti.

Tableta
Závislačka 4820 příspěvků 10.05.19 17:49

Ač bývám normálně skeptická, tak tady bych šanci viděla. Hlavně kvůli tomu, že o dítě zájem má. Normálně si sedněte, jako dva dospělí lidi si promluvte a rozumně se domluvte, sdělte si svá očekávání. Komunikace je základní stavební jednotka každého vztahu.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 87 inzerátů 10.05.19 17:52

Může, ale přijde mi, že i ted je ještě dost mladej, já bych se bála, aby to na něj před 30 znovu nepřišlo a sakra hodně bych si dala na čas vzít ho zpátky, mezitím bych hodně zkoumala jeho reakce, druhá věc je, jestli ho pořád miluješ a dokážeš mu odpustit a mít k němu respekt…

mamule42
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 10.05.19 17:53
@Anonymní píše:
Všem přeji hezké odpoledne :-)Chtěla bych zde najít možná radu, možná povzbuzení, zkušenosti. Bylo mi 20 a příteli také 20,když se nám narodila dcera. Přišla po kratší známosti, cca rok a půl. Otěhotněla jsem, přítel ale kupodivu v pohodě reakce, těšil se. Byli jsme oba studenti. Já maturovala těhotné, do toho teda zranění kolene, které jsem si nechala operovat až teď. Přítel chodil do práce a tak. Jenže potom bylo třeba opravit bydlení, bydleli jsme v patře u me mamky, takový vlastní byteček se vším všudy. A partneři měl na vše čas atd. Nezajímal se o to moc. Já mu to furt připomínala…nakonec jsem to udělala vše spíše sama. Těhotná jsem vymalovala, položila koberce atd. Partner první dělal v hospodě, byl do rána v práci a já byla asi 4 měsíce z celého těhu doma přes noci sama, přes dny taky, měl to skoro na 7 dní v týdnu furt. Pak šel dělat jinou práci, přes den. Ale s těmi povinnosti doma se to nezlepšilo. Týden před porodem se opil, že by nebyl schopen mě zavézt ani nic. Byl u porodu, byloc rád..po porodu to bylo děs… Byla to jen malá, malá, malá, mě ignoroval. A byl na mě až moc odměřený. Po porodu jsem se snažila vše stíhat (asi chyba) denně měl navarebe, uklizene. Dojel domu třeba dřív, já ještě neměla uvařeno, chybělo mi třeba 15 minut…on došel, že má hlad, že jak jsem to nemohla stihnout a že jede se najíst pryč…přitom já měla sotva čas se najíst sama. Takhle to bylo furt…nějaká kritika, hádky… V půl roce dcery začal mít XXX času pro sebe, pro mě a malou skoro vůbec. Víkendová procházka odpoledne.. jinak auto, auto, tuning auta. Nepil, nefetoval, peníze byly… To ano. V roce malé jsem se s ním rozešla. Protože bylo neúnosné, že už e často z prace ani nevrátil a došel až spát domů. Sex v tu dobu nebyl asi 2-3 měsíce. Nyní je to 8 měsíců po rozchodu… Měl nějakou přítelkyní, ale po 2 měsících ji nechal… Prvních 6 měsíců po rozchodu na mě byl odměřený, nezajímal se, jen malou si bral.. nyní toho všeho lituje… Snaží se za námi jezdit, dělat si čas tak… Je nějaká šance, že to byl skutečně jen mladistvý zkrat a že by ještě mohl uzrat v rodinný typ?

Já to vidím účelový, zřejmě nemá kam jít, tak si vzpomněl na tebe, nevzala bych ho zatím zpět, jenom bych mu nebránila jezdit za malou, časem uvidíš, ale neber ho zpět hned. Já taky dřív prožila něco podobného, a stejně jsem ho časem vyhodila, rychle mu otrnulo.

Rive
Ukecaná baba ;) 1781 příspěvků 10.05.19 17:53

Hele a nečekáš náhodou dítě s jiným mužem, který ti přestal voňet?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 17:58

U nás se taky po prvním porodu děly věci…málem jsme se rozvedli. Ale ustáli jsme to, manžel dozrál, já asi taky. Tak nějak mu nedocházelo, že to není sranda být pořád doma a někdy se choval jako „mačo“, honil mě do práce, komentoval každý můj krok a myšlenku, do toho jsme stavěli a začali podnikat…onememocněla jsem a byl doma na vše sám, tak se to hodně změnilo…Dnes jsme spolu víc než 20 let, tohle období bylo jedno z nejtěžších, ale zase nás to někam posunulo, takže jo, dala bych tomu šanci, člověk fakt dozrává. Ale možná by pomohla i poradna pro manžele.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 17:58

Tak znovu ho milovat a tak dokážu. Sice s nějakou rezervou, ale ano. Protože vidím, jak se chová k dceři. To mě pohání nejvíc… Bere si ji, alimenty dává, jak má, koupí ji věci navíc..když jsem potřebovala já něco, tak půjčil.. malou si vezme na celej den, udělají si výlet, malá od něj chodí nadšená. S péčí o dceru nikdy problém nebyl. Od malá ji koupal, prebaloval, vozil…je to jeho princezna. Naopak kolikrát mě štval, jak se do všeho michal, jestli to dělám dobře atd. Pak nějakou dobu se nezajímal, no. Ale to mu vydrželo 2 měsíce, co měl tu novou. Pak si začal malou brát, holce začalo vadit že začal dělit čas mezi ji a malou a ex se to nelíbilo, že má oba něco proti malé. Tak ji dal kopačky..jenže prostě pro mě nikdy moc nic neudělal, kytičku mi nedonesl..odpočin si, jak si ji vezmu? Taky nic.. trávit se mnou nějak čas? Napsat mi přes den sám od sebe? Nic..byla jsem jak robot, potom už bez baterek… Úcta mi za to, že školu nakonec dodělal při práci, peníze vždy byly, nepije, nekouří, nedroguje, není kurevnik…

Eemii
Neúnavná pisatelka 17404 příspěvků 10.05.19 18:00

Pokud tam nikdy nebyla úcta a respekt nebude tam zas. Chvíli to bude fungovat a pak to sklouzne do starých koleji. Nedělala bych to.

Uživatel je onlineDena12
Kecalka 119 příspěvků 10.05.19 18:02

Proč ne, možná si opravdu uvědomil, co chce - je ještě hodně mladý. Ale být tebou, šla bych na to pomalu. Ať u tebe doma pomáhá - koupe malou, krmí, ty třeba uvař, ale nákup ať udělá on a nádobí taky umyje, opraví, co je potřeba, odchází, dej mu do ruky odpadky atd. atd. Nehledej v tom žádnou vědu, prostě ho nenápadně zapoj do chodu, když přijde pro malou, na návštěvu, na výlet a tak. Hlavně ať si hned od začátku nezvyká na servis. A třeba po měsíci - pokud se osvědčí - bych nadhodila, jestli to spolu znova nezkusit, ale s tím, že tentokrát byste si měli dohodnout pravidla (třeba že on bude uspávat, mýt nádobí, vynášet odpadky a dva večery v týdnu hlídat malou a ty půjdeš cvičit/na nákupy/s kamarádkama…)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 18:03

Možná to je jen subjektivní… Neuhodil by mě, nic… Ale prostě všude pozdě chodil, všechno mu trvalo i když to už hořelo, plno věcí neudělal, odflakl… někdy jak kdyby mu na mě ani nezalezelo… tak jsem si prisla.. a ani teď nedělá nějaké přehnané gesta.. jen řekl, že jej to mrzí a tak… neměl nejlehci dětství, to ano.. ale nevím, či se tohle může zlepšit. Jen ta péče o malou je teda skvělá..

Hanka1
Extra třída :D 14894 příspěvků 10.05.19 18:03
@Kriss Tina píše:
Možná dospěl, možná si uvědomil o co přišel. Šanci bych mu dala, ale nastavit jasná pravidla, ne že si bude zas jako dřív dělat co chce, taky na něj hodit nějakou odpovědnost. Jinak je to jako bys měla 2 děti.

asi tak, nastavit pravidla hned v pocatku. Dny, kdy bude malou hlidat, taky pomoc v domacnosti, automaticky rozdělit. Vyhodit ho muzes vždycky a aspoň budes mit ciste svedomi, ze si pro záchranu udelala maximum…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama