Mladiství a miminko

5
3.7.20 21:47

Mladiství a miminko

Dobrý den, chtěla jsem se pouze zeptat jaké má dnes možnosti mladistvá ve věku 16 let a miminko, pokud přijde na svět. Zda si může ponechat dítě a zda má na to právo, nebo je to možné ale pouze za podmínky či nikoliv. Předem děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1833
3.7.20 21:53

Proč by si nemohla dítě nechat? Jaké má zázemí, rodiče, přítel a jeho rodina?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
3.7.20 22:03

Dítě si nechat může, buď se o ní a dítě pistaraji její rodiče, nebo rodiče partnera. Za předpokladu, že je partner plnoletý může se o dítě postarat on. Když se o nezletilou s dítětem nemá kdo postarat, pak je s dítětem společně umístěna do ústavního zařízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2679
3.7.20 22:48

@LCLucie mám pocit, že se ustanoví opatrovník dítěte, např plnolety přítel nebo tvoje máma, tan má pak za dítě zodpovědnost…

Ještě je možnost nechat se dát zplnoletnit, ale není to úplně jednoduché…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6417
3.7.20 22:49

Ano dítě si nechá, rodiče tvoji nebo partnera se stanou poručníky (myslím ze tak se jim říká) do doby než tobě bude 18.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6624
3.7.20 23:23

Dítě si nechat může. Ale musí mít plnoletého poručníka. Pokud se nikdo takový nenajde je s dítětem ve výchovném ústavu pro matky s dětmi do její plnoletosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8283
4.7.20 10:19
@welovefashion píše:
@LCLucie mám pocit, že se ustanoví opatrovník dítěte, např plnolety přítel nebo tvoje máma, tan má pak za dítě zodpovědnost…Ještě je možnost nechat se dát zplnoletnit, ale není to úplně jednoduché…

Pokud je otec dítěte plnoletý, tak bude normálně po narození zákonným zástupce dítěte, ne opatrovníkem. Pokud teda stihnout před porodem učinit u soudu souhlasné prohlášení o určení otcovství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
4.7.20 11:04

@Aletheia Dobrý den, jak by to bylo pokud bych chtěla aby byl můj poručník mého přítele matka, kdybych o to stála, šlo by to zařídit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama