Kdy začaly vaše děti cíleně mluvit

Anonymní
5.5.20 09:57

Mluvení cíleně

Ahoj, kdy vám děti začaly cíleně mluvit? Malý má 15m a cíleně neříká nic. Furt jenom žvatlání. Mama, tata, baba, dada, dej, ne, ham. To vsechno říká, ale ne cíleně. Třeba když nadává, tak to opakuje furt dokola, ale neví, že já jsem máma, co je ham atak. Co tak čtu, tak děti vtom věku umí napodobovat zvířata a on když mu řeknu paci paci vezme moje ruce snima tleská.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2708
5.5.20 09:59

Syn má 22M a nemluví cíleně ani teď. Klid mámo, každé dítě je jinaci… kluk si pořad tak nějak zvatla pro sebe, ale když něco chce, tak je schopen to “vysvětlit” i beze slov :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1555
5.5.20 10:27

To, že cíleně nemluví, není v tomhle věku až takový problém, důležité je, jestli se „domluví“ neverbálně, naznačí co chce, ukáže, pozná obrázky v knize, reaguje na otázky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
5.5.20 10:28

Mám 15 měsíčních dceru a cíleně nemluví, taky jenom žvatlá. Jediný co cíleně řekne je Táta, když vidí manžela, jo a ještě když něco provede tak si sama vynadá Tytyty :) a vůbec to neřeším, na cílené mluvení má ještě čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.20 10:54

@ZuzaM ani to. Maximálně řve a hodí po mě flašku, když mu dojde pití. A nerozumí ani mě co po něm chci.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.5.20 10:56

@ZuzaM ani nic nepozná, knížku vezme a hodí sní nebo ji začne strkat do pusy

• Nahlásit
  • Citovat
39
5.5.20 12:39

Můj syn 12m umí jen koko na slepici a brrrm na auta, jinak nic a ani nezvatla, jen piští a řve :rolling_eyes: A to třeba kolem 8m uměl baba, mam, dede, táta, toto a vždy si to broukal jen par dni a přestal. Taky jsem z toho špatná. Starší syn už v 11m uměl několik dvouslovnych vět (mami není, děda ham, pití dej atd.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13336
5.5.20 12:57
@Anonymní píše:
@ZuzaM ani nic nepozná, knížku vezme a hodí sní nebo ji začne strkat do pusy

To mám doma taky :mrgreen: začnu řešit kolem dvou let ;) jediný, co trochu, tak přines, ale s velkou gestikulaci. Kde je táta, nic… Ukaž pejska a jak dělá - nemyslitelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama